Eim hep bildiini okuyor..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve simgeege tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : simgeege
  1. simgeege

simgeege Guest

Evlenmekle ailemden ve doğup büyüdüğüm şehireden ayrılarak yeni bir şehire yerleştim. Burda bir kaç arkadaşım var. Ama onun dışında kendimi çok yalnız hissediyorum.Evleneli 6 ay oldu.Ancak ondan öncesi 2,5 yıllık bir arkadaşlığımız vardı.Eşim de ben de çalışıyoruz. Güzdüzleri ayrıyız. Hafta sonlarını ise eşimin ailesi ile geçiriyuoruz..Eşimin burada çevresi ve arkadaşları var.Eşim onlarla vakit geçirmek ve sürekli yeni çevrelere girmeye çalışıyor. Her zamanki bahanesi de "mesleğim gereği yeni insanlarla tanışmaya mecburum"oluyor.Eşim serbest muhasebeci ve para kazanması için çevresi olması gerekiyor. Ama geceleri dışarı çıkması beni çok rahatsız ediyor. Erkek erkeğe görüştükleri için de beni yanına almıyor. Geceleri bazen içmeye gidiyorlar, bazen yemek yemeğe, bazen maç yapmaya. Bu sayede yeni insanlarla tanıştığını söylüyor. Ama maalesef eşimin yalan söyleme ve çevresindekilerden çabuk etkilenme huyu var. Bu da bende korku ve güvensizlik yaratıyor. Bu gün için beni aldattığını falan hiç zannetmiyorum .Ancak böyle tanımadığım değişik çevrelerden insanlarla arkadaşlık etmesi beni rahatsız ediyor. Benim çoık üzüldüğümü bilse de ağlasam da gidiyor. Bu gitmelerinin daha da sıklaşmasından korkuyorum. Sadece bu konuda değil hayattaki diğer konularda hatta önemli konularda bile hep bildiğini okuyor. Ben onun dediklerini yerine getiyorum,onu üzmemek için elimden geleni yapıyorum. Ama o aynı hasssasiyeti göstermiyor. Özellikle evlendikten sonra iyice kendi kafasına göre takılıyor. Onunla defalarca sakin sakin konuştum, kendimi ifade ettim, onunla daha fazla vakit geçirmek istediğimi ve üzüldüğümü de söyledim.Yeri geldi tartıştım tepki koydum, ağladım...değişen bir şey olmadı....Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum.Fikirlerinizi bekliyorum.

2. 14 Temmuz 2009
  3. assu4

assu4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki beraber hiç vakit geçirmiyomusnuz başbaşa felan?

4. 14 Temmuz 2009
  5. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eşinin görüştüğü kişiler de sanırım evlilerdir , arkadaş edinmek istediğini söylesen eşine buna ihtiyaç duyduğunu anlatsan , ortam hazırlayıp eşinin arkadaşlarının eşleri ile tanışsan belki bu sayede sen de sevebileceğin insanlarla tanışır kaynaşırsın , yalnız kalmamış olursun

6. 14 Temmuz 2009
  7. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.679
    Ödül Puanları:
    163
    İşim gereği muhasebecilerle irtibat halindeyim, ama kusura bakmayında işi icabı devamlı dışarıya çıkan muhasebecide pek tanımadım. Muhtemelen eşiniz sosyal yaşantısından taviz vermiyor ve bunu da mesleğine yüklüyor. Sizi epey ihmal etmiş gözüküyor. Ancak hiç mi birlikte vakit geçirmiyorsunuz o kısmını anlamadım ben.

8. 14 Temmuz 2009
  9. assu4

assu4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım sen çalışmıosun oyuzden sıkılıosun esıne kafayı takıosun bence sende gmek ıstedgnı enazndan gorustgu kısılerın eslerıyle sennde gorusmek ıstedgnı belırt senı anlıcaktır aglayıp yada nolur gtme felan yapıp ılışkınızı yıpratma :umursamaz:

10. 14 Temmuz 2009
  11. simgeege

simgeege Guest

Her akşam dışarı gitmiyor tabi. Hafta içi akşamları dışarı çıkmıyorsa evde oluyor. Hafta sonu da ya bir gün ya iki gün ailesi ile beraber oluyoruz.

12. 14 Temmuz 2009
  13. assu4

assu4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ozaman ailesi ile 2haftadabı gorusun sızde haftasonu beraber gecırın enazndan beraber bısıler yapın:eek:

14. 14 Temmuz 2009
  15. simgeege

simgeege Guest

Mesleği gereği insanlarla tanışıp bu sayede daha fazla mükellef edinmesi gerekiyor tabi. Ama ben de bunu her şeyde bahane olarak kullandığının farkındayım. Yani dediğiniz doğru sosyal yaşamından hiç taviz vermiyor. benim de üzüldüğüm bu zaten. Yoksa her gece her gece dışarıda olsa öyle bir ebvlilik yürümez gibi .

16. 14 Temmuz 2009
  17. simgeege

simgeege Guest

o işte mümkün değil. Ailesine aşırı düşkün...ona haftada bir gün ailesi ile görüşmek bile az geliyor

18. 14 Temmuz 2009
  19. abcdefg

abcdefg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sen ağlasan da gidiyor mu? seven insan nasıl bırakıp gider ya eşi ağlarken.sonuçta sadece bi yemek bi maç.