Eim, maa kartm ve kle gibi alan ben

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xsxirine_4553 tarafından 5 Haziran 2009 başlatılmıştır.

5 Haziran 2009
    Konu Sahibi : xsxirine_4553
  1. xsxirine_4553

xsxirine_4553 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    :eek:klava:Merhaba arkadaşlar çok kez bu köşeye yazdım evliliğimdeki problemlerimi.eşimin net bağımlısı olduğu dönemlerdeki sıkıntılarım gerek kayınvalidemle olanlar.hep sabrettim sineye çektim.kaçarak evlendiğim için aman ailem laf söylemesin aman okulum bitsin diye gün saydım durdum…18 yaşımdan beri ettiğimi buldum ailein rızasını almadan evlendiğim için çekiyorum diyorum..eşim benden 10 yaş büyük ama memuriyete başladı başlayalı borçtan yakasını kurtarmamış tabi evlenmeden bana bileziklerinin verirsin bozar kaparız demişti benden eşimden önemli mi dedim verdim ..ya babamın aldığı dogum gunu hedıyesı kunyeme kadar ;babannemin aman yavrum bunu bozma ben ölür kalırım hatıra olsun dediği bileziği bile bana sormanda aldı bozdurdu.canı sağolsun borçları kapansın dedim ama;olacak gibi değil.her zaman borcunu benım uzerıme atmakla yetındı eve aldıgı bana aldıgı pantolondur vs dır basıma kaktı durdu..aılem aman bırsey demesın dıye mezunuıyet kıyafetıme kadar aldılar 2 sene esım sark gorevınde ıken aılemle kaldım harclıklarımı tum gıderlerımı aılem verdi.ailem kendi evıne alısverıs yapmaz erzak alısverısını yapar getırır cogu zaman asla benı harclıksız gondermez..
    Şimdiki konu okul bıtıyor .ayın 15 ınde calısmaya baslayacagım ama esım sımdıden maas kartımı almayı kafasına koymus.Burs kartım bile eşimde maalesef..yanı yatan uc kurusluk burs kartımı bıle sahıplenmıs ..ver dıyorum kıyamet kopuyor kendıme gore ıhtıyaclarım oluyor bı kac bısey alırım dıyorum odaklamıs kendını ben onunlka kredı kartı yatırıcam dıyor ısın ıcınden cıkıyor alıstırmısım hep benım hatam bagırıyor kavga edıyor aman dıyorum susuyorum.tamam okula gıderken harclık verıyor ama eve dondugumdede tek tek hesap soruyor her kurusun..bence bunca yıl okudum dıyorum calısmaya baslayacagıma sevınemıyorum bıle dıyorum.olur yemege cıkarım vs ıste ıken para lazım olur alma maas kartımı elektrık su kıraya yardım edeyım dıyorum.neymıs o bes yıldan berı calsııp bana bakıyormus o salakmıymıs ozaman .ya dıyorum sen erkeksın eve bakmakla yukumlusun bak yardım edıyorum edecegım ama ben kole gıbı calısayım sen maaasımın hepsını cek ben ac kalayım olmaz boyle sey dıyorum ..kavga kıyamet..
    Hadi ayrılayım dıyorum baslıyorum dusunmeye ..babamın aılesı halam vs bosandıgımda burnumdan getırırler ..bosanmıs ınsana baksa gozle bakarlarmıs vs vs babam ben bısanıcam dedıgım an tamam bosan ama sartlarım kuafor yok gıyınmek yok dısarı bızsız cıkmak yok çalışmak hiç yok demeye baslıyor.napıcagımı sasırdım.anneme actım konuyu dedım ben ayrılacagım .babam peki benı ıse gonderırmı dıyorum e orda esın olacak sana rahat vermez yanı baban calıstırmaz demeye getırıyor.
    Ben bunca yıl okudum gecelerı uyumadım cogu zaman bır yandan evle ugrastım bır yandan esım yoktu sark gorevınde ıdı aılemle kaldım bınbır ezıyet cektım .köle gıbı calısmak parasız pulsuz kalıp ama adı calısıyor olsun dıye mı..
    Maalesef kıyametlerı koparacak ayrılalım bosan vs neler sayıcak ya ben mı abartıyorum yoksa calısan bayan arkadaslar sızlerde maasınızı hepsını esınıze mı verıyorsunuz..bu muydu yanı bunca yıl okumanın karsılıgı.

2. 5 Haziran 2009
  3. xsxirine_4553

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    ya insanın hiç mi gülmez yüzü ailme melek gibi insanlar ama iş boşnamya gelince tamam iyi ama deseler de işten cıkarıcaklar bır kere..calıstırmazlarda e okudum o kadar.yanı temel haklarımla su hayatta yasamak ıcın ya bu ezıyete katlanıp köle gıbı calısacagım ya bosanıp halamın aklıyla hareket eden bababama baskılarına katlanacagım....

4. 5 Haziran 2009
  5. elif_ba

elif_ba kocam &oğlum&kızım=aileyiz Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    olurmu öyle şey canım
    evlenirken sanamı güvendide evlendi
    tamam yardım edersin
    ama sanada lazım olan şeyler vardır
    ayrıca insan parasız hiçbişey yapamıyor
    tuvalete gitmek bile parayla
    cebinde olur maaş kartın
    hem evine harcarsın hem kendine
    eşin dahi olsa bu kimseyi ilgilendirmez
    ama gönlün olur verirsin ona bişey diyemem
    ama hiç bir konuda zorla güzellik olmaz

6. 5 Haziran 2009
  7. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmmm sorun sadece maaş, para ise hiç sorun etme..onca tanıdıgım kişi var eşlerinde maaş kartıı,hoş bi durum değil,sonucta sen gidip çeksen maaşını eşine verirsin zaten..neysee varsın onda olsun kart, bunun için boşanmayı düşünme canım, kafana taktıgına degmez..zamanla düzelir inş...

8. 5 Haziran 2009
  9. elif_ba

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    boşan demiyorum ama
    eğer olursa ayrı eve çık canım

10. 5 Haziran 2009
  11. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

Afedersiniz biraz yüzsüzmüş eşiniz çok afedersiniz yine de
    kendi maaşı ne kadar ki birde sizin burs paranıza vs göz dikiyor
    olan olmuş yaptığınız hataları şimdi gündeme getirmek elbette ki bize düşmez ama ne bilim eşinizde eğer sizi bu derece mutsuz huzursuz ediyor ise değmezmiş...
    neden ondan harçlık alasınız ki o zaman siz içinden kendiniz alın gerisini ona verin çok ihtiyaç var ise hem bu ne borcu ki böyle kaç senedir o kadar bozulan altınlara paralara rağmen bitmemiş

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Haziran 2009
  12. 5 Haziran 2009
  13. elif_ba

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    çocuk varmı canım
    düğününüzü kendiniz mi yaptınız

14. 5 Haziran 2009
  15. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Size güvenip de mi evlenmiş eşiniz? :nazar:
    Kendi paranız elinizden alınıyorsa bekar yaşardınız daha iyi.kötükedihüso
    Eşinizi fazla şımartmışsınız.Şimdi işin içinden çıkamıyorsunuz.

16. 5 Haziran 2009
  17. xsxirine_4553

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    ah ailem rıza göstermez yoksa ıyı kotu tutarım maasımla bır ev ..ben yardım etmeyeyyım demıyorum tabıkı vereyım ev kırası vs ama esım butun maasımı ceker sonra okul oğrencısıne verır gıbı harclıkla benı ıse gonderır eve gelırım nıye bugun bılmem nerde yemek yedın 3 mılyon degılde 5 e yemek yedın dıye hesap sorar ustune.ustume basıma almak ıstesem kıyamet koparır ..cok huzursuzum yaa o kadar bıktım ki..sevgıden saygıdan yoksun bırıne köle olmak sınır edıyor benıbenneyaptımki

18. 5 Haziran 2009
  19. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

vermeyin kartınızı istediği kadar koparsın kıyameti cehennemin dibi ne bu be :mymeka: