Eim ocuk istiyor ama ben istemiyorum ...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve KuzuYasin tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : KuzuYasin
  1. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    ***** Herkese merhaba .
    1,5 yaşında bir oğlumuz var Allah herkesin
    evladını bağışlasın ..

Anne olmadan önce bir çocuğun bu kadar zor büyüyeceğini hayal bile edemezdim..

3. aydan 12. aya kadar geceleri hep uykusuz kaldım
    Ailemizden uzaktayız başka bir ildeyiz
    Yanlız başına bazen gerek duyduğunda destek
    görmek istiyorsun ama malesef olamıyor..

Ve eşim çok yoğun çalışıyor .. Ayrıca titiz birisiyim
    gündüzleri uyumayı beceremiyorum :1shok:

Oğlum biraz huysuz bir çocuk .. görenler nasıl ev işine
    yemeğe yetişiyorsun diye soruyor çok hareketli
    Birisine oturmaya gitmeye aciz kalıyorum
    her yeri çekeyim karıştırayım diyor
    Sürekli takip etmek zorundayım haliyle de gittiğim yerden pek bişey anlamıyorum.

Artı dışarıda da aynı durum söz konusu .
    Arabasında durmuyor hep inmek istiyor
    indirsen ayrı şey .. kafamçokkarıştı
    Dışarı çıkma hevesim bitti
    Aşırı durgunlaştım , ben böyle miydim diyorum kendime ...

Bir de eşim demez mi peş peşe büyütelim ilerde daha zor olur diyor .
    Açıkçası ben şu anki psikolojimle tek çocukla kalmak istiyorum .
    İleride ne düşünürüm bilemiyorum ..

Böyle söylediğimde bana kızıyor , neyse sonra konuşalım diyor..
    2010 da nisandan sonra çalışmalara başlarız diyor ..

Zamanında ki çocuklar daha uslularmış sanırsam
    şimdikiler bir değişik .. Ya da bana mı öyle geliyor ..

2. 6 Ağustos 2009
  3. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    2010 nisanı hele gelsin bakalım arkadaşım .Gün ola harman ola kime ne olacağı belli olmazki. şimdiden panik olma rahat ol düşünme bile

4. 6 Ağustos 2009
  5. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    Vallaha bence eskiden cocuklar daha uysallardi ya herkes ole dio, biz sakindik, ama bizim sipalar oooo hi sorma vallaha, ama tani senin bilcegin is sen bakip buyutuyorsun, baba aksam gelio, anne sabahdan aksama kadar ev isi cocuklar falan derken yorgunluk cokuyor, su an kizim 29 temmuz da 1 yasina girdi dogdu dogali en fazla 1 hafta var yok gece uyumustur o kadar, yoksa hic uyumaz derin geceleri goremedim daha ..

Bi de 4 yasinda oglum var ikisi de zor yani Allah saglikli hayirli omurler versin yavrularima, ve cumlemizinkine insallah
    cok guzel ama bi o kadari da zor bi sey anne olmak, bende eskiden boyle degildim diyorum kendime, ama bi daha cocuk mu yok, ben saldim sirami, bana yeter, Allah olmayanlara versin, bakabilcekseniz, yapin yoksa zorlancaksaniz, esiniz saygi gostermeli, cunku calismakla baba olunmuyor malesef, bide yardim edip buyutceksin, zor yani !!!

6. 6 Ağustos 2009
  7. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    Çorummlucadı ;

canım aynen dediğin gibi babalar akşam eve geliyor 2 saat
    sonra tık diye yatıyor yarın işe gidicem diye.

Bir kaç arkadaşım var doğuruyor arka arkaya
    birinin annesi var diğerinin kayınvalidesi derken..
    Çocukların nazını cazını çeken çok çevresinde tabii

oğlum 1 hafta hastanede yattı ve yanımda kimsem yoktu
    bulunduğumuz yerde elektrik kesintisi çok oluyor
    gecelerce mum ışığında otur eşin nöbette.
    çocuk durmaz mum ışığında birde diş çıkarır vaziyette
    Çok bunaldım ..

O yüzden gözüm korktu .. Eşime göre hava hoş . Bir de kızımız olsun diyor..
    Kendimi hiç hazır hissetmiyorum .. Bakalım hayırlısı

8. 6 Ağustos 2009
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.679
    Ödül Puanları:
    163
    Canım benim, eskinin çocukları yani bizler uslu çocuklar değildik bizlerde yaramazdık ama biz dört duvar arasında değildik, sokaklarda sabahtan akşama kadar oynardık, annelerimiz evde işlerini rahat rahat yaparlardı. Trafik sorunu yoktu, taciz olayı yoktu. Büyükler amcalarımız teyzelerimizdi, gider kapıyı çalıp peynir ekmek isterdik. Yani bizlerde yaramazdık. Ama şimdinin çocukları dört duvar arasındalar, enerjilerini boşaltamıyorlar bu nedenle de buldukları her şeye saldırıyorlar.
    İkinci çocuk olayına gelince, benim 2 çocuğum var ve aralarında 6 yaş var. Ben 2. bir çocuğu düşünmüyordum eğer isteseydim inan 1 yaş ara ile yapardım. Ama 2. çocuğuma korunurken hamile kaldım, tam oğlumu büyüttüm rahat ettim derken tekrar bir bebek girdi hayatımıza şimdi aynı şeyleri tekrardan yaşıyorum.Bu yüzden ben de ikinci bir çocuk istiyorsan arayı uzatma derim. Hem çocuklar arasında yaş farkı olmaz hemde sen ikisini bir arada çıkartırsın.

10. 6 Ağustos 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Sen kendini hazir hissetmedikten sonra kesinlikle yapma arkadasim...

Benim kizlarin arasinda 5 yas var...bazilari cok diyor...keske pes pese yapsaydin diyor...simdi ne güzel rahat edecektin ikisi bir arada büyüyecekti diyor....

Ama onlar büyüyene kadarda benden giden gidecekti...ilk kizimi 3 yasina kadar ben baktim, sonra yine isime basladim....hem maddi hem manevi acidan bir degisiklik oldu benim icin...2 sene calistiktan sonra 2. cocuga karar verdik esimle...:nazar:

Cocuk bir zorunluluk gibi görülmemeli....gercketende arzu etmek gerekiyor.
    Simdi büyük kizim 7 yasinda kücügü 2,5....ve artik büyük kizimin bana yardimi bile oluyor...a.s
    Tabikide pes pese yapsaydim biri 7 biride 5 yasinda olsaydi tam simdi rahat edecektim....ama yapamazdim....kendimi hazir hissetmiyordum cünkü.:1no2:

Esin istiyor diye degil, sen ne zaman istersen ona göre kararlastir zamani....ayrica cocugun daha cok kücük, hadi 7-8 yasinda olsa tamam diyecem ....hic aceleye gerek yok....:kahve:

12. 7 Ağustos 2009
  13. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım çocuğunu bir kreşe versen olmazmı belki sürekli evde olması bunaltıyordur en azından oyunn için gitsin belki yavrucak evde enerjisini atamıyordur
    yada dr a gidin hiperaktif olabilir kötü birşey değil sonuçta bazı çocuklar böyle
    bence senin psikolojin toparlanmadan yapma eşinle konuş evde kalırsan çok bunalırsın bence.

14. 7 Ağustos 2009
  15. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    nilmısracım senle aynı günlerde doğum yapmıştık. benim de kızım var. eşime kalsa çoktaaan hamileydim ama ben istemiyorum şu an küçük diye. aslında hamileliğim çok güzel geçtiğinden bir daha yaşamak isterim o duyguyu ama kızım çok küçük daha ve ben sezeryan olduğum için istemeyerek o beni ürkütüyor. eşime de diyorum. sezeryan sonrası normal doğurtacak bi doktor bul hemen hamile kalıyım diyorum. Ablamın ikizleri var ve tek başına bakıyor. başa geldikten sonra bakılır ama giden senden gider tabi. ya çok vurdumduymaz olacaksın. ya da ikinci çocuğu biraz erteleyeceksin. canımcım.

16. 7 Ağustos 2009
  17. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    neyse daha zaman varmış ama o tarih geldiğinde düşüncelerin değişmezsede sadece eşin için düşünme çocuğu..evde ona bakan sensin..herşeye koşan sensin..eşin nerden bilecek çektiğin zorluğu

18. 7 Ağustos 2009
  19. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çocuk büyütmek tabiiki çok zor hem senin oğlunun tam bişeyleri merak etme öğrenme aşamasında daha tabiiki öğrenmek için karıştırmak istiyor merak ediyor bu bence çok iyi hiperaktif bir çocuk demekki akşama kadar kös kös yanında oturan bir çocuk düşünemiyorum bile. dikkatini farklı şeylere çekmeye çalış oyunlar oyna gerekirse evi temizleme oğlunla oyunlar oyna onu oyala zamanla kendi kendine oynamaya başlayacaktır. benim abimle 2 yaş var aramızda abimde yaramaz ve nazlı bir çocukmuş ben doğduğumda beni beşiğe yatırır abimle ilgilenirmiş annem. belkide ikinci bebeğin çok uslu olacak yanlış düşünme. eğerki eşin istiyorsa neden olmasın ama oğlumuz biraz daha büyüsün diyebilirsin.
    biz 2 senedir bebeğimiz olsun diye uğraşıyoruz inşallah mevlam verirse ardından ikinci olursa hemen istiyorum. çalıştığım için ikisini birlikte büyütürüm diye düşünüyorum bende. aradaki yaş farkı fazla olunca çocukda kardeşini benimsemiyor dahada zor oluyor.