Eim ve ailesi iin fikirlerinize ihtiyacm var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elif32 tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : elif32
  1. elif32

elif32 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba kızlar sizden aldığım yorumlar benim için çok önemli çünkü ben sürekli bi öyle bi böyle düşünüyorum,biz eşimle yedi yıllık evliyiz bir çocuğumuz var ikincisi yolda,düğünümüzde her ne aldıysak ve yaptıysak bir kuruşuna bile kayınvalidemler karışmadı eşim yaptı erkek tarafının yapması gerekenleri,hatta birgün annesine anne siz hiçbirşey yapmadınız dediğimde bizde perdelerini diktirdik ya dedi onuda düğünde biriken parayı fazlasıyla onlara vermemize saysınlar,yani anlıycanız bir bilezik bile almadılar kendi ceplerinden,neyse ben bunu eşime söyleyince üzüldü sinirlendi sözüme gitmez gibi görünür ailesi hakkında ama içten içede gerçeği görüp kırılır onlara yinede saygıda kusur etmez onları görünce en azından benim yanımda,sonra ev aldık hala kredi ödüyoruz eşim memur,ordada bunlardan zerre yardım görmedim yardım derken maddi değilse bile arkamızda anne baba gibi hissettirin kendinizi,onlar emekliler ev kendilerinin emekli maaşlarıyla ben evlenene kadar almadıklarını biz evlendikten sonra aldılar evlerine,evlerini sırayla full döşediler hemde en iyi markalardan,eee baktılar oğlan ses çıkarmıyo gelinde uysal alıverdiler,çok sıkıştığımız zamanlar oldu hiçbir zaman onları hesaba katıp çok sıkıştık biraz borç alırız diyemedik,senede bir iki kez yıllık izinlerde görürüm kendilerini,aslında çok iyilerdir anlayışlılar modern düşünceliler banada ayrıca saygı duyarlar gelinimiz akıllı şöyle böyle diye ne kaynanam kaynanalık yapar nede kayınpeder sessiz sakin insanlar,şimdi size sorum bazen eşimi doğurması yeter bana onu vermiş daha ne olsun derken bazende acayip sinirleniyorum benim babam sürekli destek olurken onlar niye bu kadar rahat diye,lafa gelince üzülürler bişey yapamadık size diye ama isteyince eviniz için dünya takside girebiliyorsunuz diye kendi kendime kızarım,şimdi başka bir şehre geldik kayınpederim anneni göndereyimmi yardıma dedi ben istemedim şimdide kızıyorum yardıma gelseydi kendiliğinden diye,eşime ailesinin niye bu kadar ilgisiz olduğunu söylesemmi içimde kalıyor çünkü,yıllardır bu konuyu hiç açmıyorum eşime,eşim iyi bir eş bana karşı ben böyle konuşunca üzülüyor yada tartışıyor ne diyorsunuz içimdekileri söylesemmi yoksa ne şamın şekeri ne arabın yüzümü tabiri caizse

2. 18 Ağustos 2009
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    Allah Allah neden kızıyorsun ki anlamadım. Tamam size evlenirken yardım etmemişler ama bak kendin söylüyorsun, tek bir kötülükleri olmamış,sana saygı duyuyorlarmış, sıkta görüşmüyormuşsunuz. Sorun nerede peki. Eskiyi niye karıştırıp duruyorsunki arkadaşım.
    Adam yollayayım anneni demiş kabul etmemişsin, şimdi kendi gelseydi diyorsun, belki istemiyorsun diye çekinmişlerdir. Sen anladığım kadarıyla ne yardan ne serden vazgeçemiyorsun.
    Ailen yardım ediyorsa söyle etmesinler o zaman. Kimsenin ailesi yardım etmek zorunda değil. Evlendiysek geçimimizide kendimiz yapmalıyız. Tabiki zorluklar olacaktır, o zorlukları aşmazsak evliliğin veya elimizdekilerin değerini bilemeyizki.
    Buradaki bayanların büyük çoğunluğu eşinin ailesinden dertli. Benimde düğünümde 6 kaşık 6 çataldan başka hiç bir şey almadılar. Ne yapayım yani. Pişirip pişirip önlerine koymanın, eşimin başına kakmamın bir faydası olacak mı bana.
    Ben 3 kere ev taşıdım hemde birinde 7 aylık hamileyken ne aradılar ne sordular ki bizim yürüme mesafemiz 15 dakikaydı. Ama kayınvalidem ev aldı ben izin aldım evini temizledim (ki eltimle birlikte oturdukları halde) yerleştirdim.
    Yani kıssadan hisse, geçmişi kafana takma, eşinin ailesi maddi destek olmamışlar ama hiç olmazsa sana karşı saygı ve sevgileri var daha ne istiyorsun. Maddi destek olup habire başına kaksalardı daha mı iyiydi.

lavantakokulusandik bunu beğendi.
  4. 18 Ağustos 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Tek sorunun maddi yardimsa bana göre yanlis düsünüyorsun arkadasim...

Ben ne kayinvalideler gördüm...kasikla verip sapinla cikaran....:nazar:

6. 18 Ağustos 2009
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.148
    Ödül Puanları:
    463
    bence kendini boşuna üzüyorsun bu bölüme bakarsan seninki gibi bi kaynanaya sahip olmak isteyen çok kadın görürsün, zaten yılda 2 görüşüyormuşsun, bence kuruntu yapma, senin ailenin size maddi yardım yapmasınada izin vermeki içinde kalmasın, benim ailem yaptı onların ailelesi yapmadı diye üzülmeyesin diye yani
    demekki herkez kendi yağıyla kavrulsun istiyorlar, onların düşüncesi bu demekki buna yapılcak, müdahele edilecek bi durum yok bence
    sözün özü, boşuna yıpratma kendini

8. 18 Ağustos 2009
  9. serin7979

serin7979 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben sana katılıyorumm gülsüm sultan sadece kötülük yapmadı diye iyi düşünemiyor insan baska seylerde bekliyorsun sonucta ailesi değil mi
    bizde evlenirken kayınvalidem bir corap almamıstır herseyi esim ve benim kendi ailem yaptı şöylede birsey var nişanda takılan bilezikleri bir nedenle kayınvalideme gecici olarak verdim sonra düğün yaklasınca geri istediğimde bana aaa zaten ben takmıstım birde gerimi istiyorsun dedi ve geri vermedi oysaki ben borc olarak vermiştim sonrada düğüne misafir gibi geldi ve gitti yani annelik bumudur? bizim ailede evlada ölene kadar destek olursun herseyinle ama maddi ,manevi

10. 18 Ağustos 2009
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.148
    Ödül Puanları:
    463
    başka şehre taşınınca yardıma gelse belkide herşeye karışıyor diyebilirdin, seni sevip, sayıyolar anladığım kadarıyla, sorun sadece maddi öyle anladım

12. 18 Ağustos 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146

Güzelim bende a dan z ye herseyimi kendim yapmis bir insanim...bugüne kadar onlardan ne esim nede ben bir kurus maddi yardim almis insanlar degiliz....
    Ama yinede ben cok severim kayinvalidemi....cünkü bana olan sevgisi, ilgisi, saygisi yeterde artar bile....:nazar:

Bazi aileler gercektende dedigin gibi evlensin evlenmesin her konuda cocuklarinin yaninda olur maddiyati hic esirgemez ama bu illede iyi anne baba olduklarinin göstergesi degildir bana göre.....dedigim gibi ben cok öyle kasikla verip sapinla cikaranlari gördüm...

Evlilik gibi ciddi ve sorumluluk isteyen bir bir adimi atiyorsak tabiri caizse biryerlerimizi SIKIP zorluklarinada gögüs gerecek kadar güclü olmamiz lazim....sahsi fikrim...a.s

Anne babada bir yere kadar destek olmali.....yoksa ne zaman sadece kendi ayaklarimizin üstünde durmayi ögrenecegiz.....

Konu sahibimiz normalde seviyor ve anlasiyorsa esinin ailesi ile bunu temcit pilavi gibi isitip isitip öne sürmemeli.....hem kendini hemde esini mutsuz eder diye düsünüyorum...

14. 18 Ağustos 2009
  15. serin7979

serin7979 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet aile biryere kadar ama o yere kadarda yardımcı olsun ama değil mi? evet ayaklarımızı yere basacak yaslarda evleniyorum evet ama annelik bitiyor mu peki o yasa gelince peki annenin görevi bitiyor mu evladı evlenince? bitmiyorsa ne yapıyor peki bu anne bu baba???

16. 18 Ağustos 2009
  17. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Benim eşimin aileside bana tek kuruş yardım etmediler ne düğünümde ne bebeklerim olduğunda hatta kayınvalidemin düğünde takacağı takıyı bile ben alıp verdim. Bunuda birgün olsun ne eşime söyledim nede onlara hatta böyle konular açıldığı zaman bile derim eşime anneni katmıyorum diye. Ayrıca Kayınvalidemide çok severim. Onların elinde yoktu gerçi ama olsaydıda bence çok değişmezdi. Maddiyat herşey değil herzaman sevgi, saygı daha önemli. Maddi olarak yardım edip sonra yuvamı bozmak için uğraşsa dahamı iyi olacaktı.

18. 18 Ağustos 2009
  19. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bu konu hep tartışldı ve tartışılacak da.
    ben ailelerden sadece maddi yardımda bulunmadılar diye şikayetçi olunmasını doğru bulmuyorum.

ben evlenirken kayınvalidem vefat edeli 1,5 sene olmuştu ve kayınpeder evlenmeyi düşünüyordu.
    kedine ev kurduğu için eski evindeki bazı eşyaları bize verip kendisine hepsinin yenilerini aldı.
    değil takı takmak düğünden 1 hafta önce bana borç verip, balayındayken de havale yap dedi.
    ne yapayım, onun da zihniyeti bu.
    bana eskileri verdi, takı takmadı falan diye sürekli bunu mu kurayım.
    kaç sene öncesinde kalmış.
    kocamın babası, Allah yuvasında mutlu etsin..

ne yapılmayan yardımlar için kin duyarım ne de duyulmasını normal karşılarım..