Eimin ailesini, benim tarafm sevmedi:( Kabuslar gryorum:(((

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve papatya68 tarafından 27 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Haziran 2009
    Konu Sahibi : papatya68
  1. papatya68

papatya68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kizlar az once uyandim,vallaha artik icime attigim seyleri ruyamda goruyorum,sabah olunca da zehir gibi uyaniyorum..ben bir aydir nisanliyim,bir ay sonra da evleniyorum.nisanlimi iyi taniyorum ve yeryuzunde gordugum en erdemli insanlardan biri,masallah.. ama benim ailem sehirde,onun ailesi ise koyde yasiyor,..nisanimiz aile arasinda olmustu,ve o gun bizim gelen tanidiklarimiz dun demiski "ben kizimizi,daha iyi yerlere layik gormustum.o en iyilerine layik diye..nerdeyse anne babama bagirmislar"... ki bunlari diyenler hic de fitne insanlar degil,taniyorum,samimiyetine guvendigim kisiler..ama neden boyle taktilar anlamadim,.benim ailem de onlar gelmeden demistiki,sen mutlu olduktan sonra sehirli ya da koylu ne farkeder"..ki ben evlendikten sonra sadece esimle yurt disinda yasayacagim...ama evimize geldiklerinde cok soguk bi ortam oldu.gerci ilk gorusmeydi...cevremizin soyledikleri de beni cok etkiledi...ben nisanlim icin canimi veririm ama son gunlerde o da hep gergin..offfff.dugune de bir ay var..bazen dogru mu yaptim diyorum.ya sinirden ota boka agliyorum artik..ben mutlu olayim koy sehir ne farkeder dedim ama ya onun ailesi farkli bakiyorsa.zaten nisanda ailesi ,ailesinin yakinlari bes karis surat.sanki cenaze evi..tovbe tovbeee...onun aileside sanki bize soguk davraniyor gibi geldi bana.e ilk kez de goruyoruz o yuzden mi acaba??biz istanbulda yasiyoruz,onlarda konyada koyde..ben kimseyi kucumsemedim,ailemde oyle ama isin icine girince farkli mi olur yaa.korkuyorumm:KK43:( yaamafoldumben

Son düzenleme: 27 Haziran 2009
  2. 27 Haziran 2009
  3. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Düğün öncesi stres tedirginlik herkeste olur. Siz birbirinizi benimsediyseniz aileler ne kadar görüşecek ki zaten. Birbirilerini sevmeleri şart değil karşılıklı saygılı olsunlar yeter.
    Zaten görüşseler bile tanıdıkça sevebilirler de.
    Düğününe 1 ay kalmış ona konsantre olmalısın. başkaları kendine göre konuşur takmamak lazım.
    Köylü şehirli ne önemi var. İnsan olsunlar yeter ki.
    Mutlu ve umutlu olmaya bakın. zemuszemus

4. 27 Haziran 2009
  5. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    ben sevdikten sonra başkaları ne der diye düşünmem,demekki sende de şüphe var:umursamaz:

6. 27 Haziran 2009
  7. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

köylü olunc,köyde yaşayınca layık görmemişler öylemi,
    kusura bakmayın ama çok saçmaa,
    farzedinki siz köyde yaşıyor olsaydınız,ve onun ailesi şehirde yaşasaydı,
    aynı akrabalarınız aynı tepkiyi verirlermiydi aslaaaa vermezlerdi,
    tamam insan çocuğunun yakının iyi yerlere gelin gitmesini ister,
    ama ailenin yaptığı kötü bi davranıştan bahsedilmiyorki,
    sadece köyde yaşıyor olmalarından baksediliyor ki bu çok yanlış,
    insanları konumlarına göre değerlendirmek bana göre değil açıkcası
    :nazar:
    sizinde kafanız karışmışsa bu bir iki eleştiriden
    ozaman kendinizi,hislerinizi sorgulayın,
    emin değilseniz başkalarının duygularıylada oynamayın bence,
    çünküü bu daha başlangıç olmadık insanlar olmadık yerlerde yorum da bulunurlar,
    her yorumdan etkilenmemelisiniz,emin olan insan zaten sadece önüne bakar...

Son düzenleme: 27 Haziran 2009
  8. 27 Haziran 2009
  9. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    biz seni daha iyilerine layık görmüştük diyen akrabalarından şidetle uzak durmanı tavsiye ederim.
    ne demek daha iyisi.kimin iyi kimin kötü olduğunu nasıl bilmişler.nişanlının ailesi köyde oturuyor diyemi iyi olmadıklarına karar vermişler.
    bu ne cüret ya...
    ama sendede hata var.onların ağzının payını verip,ben nişanlımı seviyorum,köyde değil mağaradada otursalar o insanların başımın üstünde yeri var deyip çekileceğine hatamı yaptım acaba diye bide kabuslar görüyorsun.
    sende bilinçaltında o akrabalardan farklı düşünmüyorsun demekki.birileri bunu yüksek sesle ifade edince sende pişman oldun.
    siz bu tavırlarınızı azıcıkta olsa o aileye hissettirdinizse soğuk davranmaları çok normal.sen dua et nişanlın bu tavrınızı anlayıp yüzüğü o çok değerli elinize bırakıvermesin.
    unutmaki çok erdemli dediğin nişanlını köylü diye küçümsediğiniz anne baba büyüttü.

10. 27 Haziran 2009
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    benim kardeşimin nişanında da ortam aşırı soğuktu..
    keşke kardeşimde böyle bir ikileme düşse..keşke!!
    bizim köylülkük şehirlilikten öte daha farklı problemlerimiz var onun ailesiyle..çok zıttız çok..
    sizin içinde sorun sadece köylülük şehirlilik ve bunu fark olarak gören insanlar ise,takmayın arkadaşım..hayatta ne şehirliler var çobanın birikiminde kültüründe değiller..
    sevdiğinize sıkıca sarılın..

12. 27 Haziran 2009
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    insan olsunlar önce insan. köylü şehirli hiç farketmez.

ne insanlar gördüm üstünde ,elbise yok, ne elbiseler gördüm icinde ,insan yok

14. 27 Haziran 2009
  15. zehra61

zehra61 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    takma kafana düğüne 1 ay kalmış başta seçimini yapmışsın ailen karşı çıkmamış e tabiki biraz aralarına mesafe olacak kırk yıllık dost değillerki evlilik öncesi konuşmayı sever millet benim evlilik önceside çok konuşanlar oldu amma velakin 3 ü doldürcam inşallh

16. 27 Haziran 2009
  17. lost87

lost87 Uyanalım Gaflet Uykusundn Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    sen mutlu ol siz mutllu olun.millet şehirlerden kaçıyor köylere gidiyor oralarda yaşıyor artık.sositososito

18. 27 Haziran 2009
  19. _NURUM_

_NURUM_ Guest

ne fakederki canım ha köylü ha şehirlii.insanın içine bakmalıı.insanları küçük görmek çok yanlışş:eek:lmaz: şehirde yaşayannların yarın ne olacağı bellimii??? sewiosan güweniosan bakma kimseye

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.