Eimin ailesinin kzma dokunmasn istemiyorum

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve pisicik_26 tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

4 Ekim 2009
    Konu Sahibi : pisicik_26
  1. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    mrb 7aylık bi kızım var..doğumdan beri kayınvalidem kızımı sürekli hırpaladı ağlattı canını yaktı bazı tartışmalarımız oldu ve şu an konuşmuyoruz...
    görümcem ise üst katımda oturuyo ve sürekli kızımı sevmeye geliyo ama nedendir bilmiyorum kızıma dokumaları istemiyorum kızım onlara alışacak diye korkuyorum..evlenmemizi çocuk yapmamızı hiç istemedi eşimin ailesi şimdi ise birden kızıma düşkün numarası yapıyolar..
    gerçekten seviklerini düşünmüyorum kızım kucaklarında ağlarken bile gülebiliyolar umurları değil tutmayı bile bilmiyolar..bi ara bezi bitmişti paramız çıkışmadı eşim ablasından 50tl istedi ama o bizdede yok dedi...ama buna rağmen şu yaşadıklarıma bakın..
    bazen keşke taşınıp uzaklaşsak diyorum...napıcam ben? :çok üzgünüm:

2. 4 Ekim 2009
  3. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  4. 4 Ekim 2009
  5. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Merhaba Altunhan,
    Gerginliğinizi anlayabiliyorum.
    Biliyor musunuz, sakin ve serinkanlı olabilmek yaşamdaki en büyük becerilerden birisidir. Sükunetle haklı olduğunuz konularda zaman içinde kendisini saklamaya çalışan olumsuzluklar oldukları gibi görünür olurlar. Siz tepki verirseniz, haklıyken haksız konuma düşersiniz. Eşinizin ailesi çocuğunuza zarar vermediği müddetçe reaksiyon vermemeniz doğru olacaktır. Eğer çocuğunuzu sevmiyorlarsa, zaten bu durum ortaya çıkacaktır. Anlattığınıza göre, zaten ilk belirtisini vermiş.
    Sabır ve sükunet.
    İyiliklerle,

6. 4 Ekim 2009
  7. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim...söylediklerinizi dikkate alıcam..
    oturuğumuz ev kayınvalidemin üzerine tapuyu vermiyo satıcaz evi diye..acaba bi şekilde buaralardan taşınmamız bizim açımızdan iyi olurmu?
    eşimde bi ara kararlıydı iş buldum başka bi şehirde diye sattırırz belki diyordu ama 2 gün sonra vazgeçti korktu yapamayız düzen oturtamayız diye...
    sizce taşınmamızın bize yararı olurmu?

8. 12 Ekim 2009
  9. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Taşınmak ciddi bir karar. Tabii ki gerekliyse yapılmalıdır. Karar vermeden önce iyice düşünmek, avantaj ve dezavantajlarını görmek doğru olacaktır.