Eimin av merak

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve darkwomen tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

12 Eylül 2009
    Konu Sahibi : darkwomen
  1. darkwomen

darkwomen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar eşimin av merakı var.ama şöyle böle değil hastalık derecesinde...
    pazar günleri hep avda geçiriyor.sabahın 5 inde kalkıyor gitmek için....bende çalışıyorum.tek birlikte vakit geçireceğimiz gün pazar.ne birlikte kahvaltı yapabiliyoruz.nede şöyle bi güzel pazar sabahı geçirebiliyoruz.defalarca gitmemesini söyledim ama bu benim hastalığım diyor.yeni evliyken evde yalnız kalmaya korkuyordum
    gitmemesi için elimden geleni yapıyordum.ben ağlarken kapıyı çekip gidiyordu....
    nasıl vazgeçireceğim bilmiyorum....FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

2. 12 Eylül 2009
  3. esraral

esraral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç uğraşma vazgeçmez.Sen sinir olduğunla kalırsın.Hangi adam eşi istedi diye alışkanlığından vazgeçmiş? Vazgeçenler varsa helal olsun...Adamın kıymetini bilsinler.

4. 12 Eylül 2009
  5. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    off benzer durum dayımda da vardı. bırakmasını değil de azaltmasını isteseniz?
    Yani 2 haftada bir gitsin mesela..

6. 12 Eylül 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    benim eşimde de inanılmaz bir balık takıntısı vardı..
    cts akşamlarını balıkta geçirmek isterdi..yada pazar sabaha karşı balığa gitmek..sürekli sürekli..
    biz 10 senedir birlikteyiz.artık izin vermiyorum..yani evlendiğimiz ilk zamanlar yapıyordu ama şimdi gidemiyor..
    bir tek yarın izin vericem o da benim de işim olduğu için zemuszemus

8. 12 Eylül 2009
  9. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Avladığı hayvancağızların yavrularının belki aç kalıp öleceklerini söyleyerek, onu bu can yakan zevkinden vazgeçirebilirsin. Kusura bakmayın ama avlananlara kızıyorum. Bizim bir komşumuz vardı, her hafta ava giderdi, bir gün yaralı bıraktığı suna ördeği getirmiş, av köpeklerine talim yaptırmak için. O hayvancağızın güzelliğini ve acısını unutamıyorum..

10. 12 Eylül 2009
  11. darkwomen

darkwomen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    sizin söylediğinizi de söyledim.ama yavrulama döneminde gitmiyorum ben diyor.kışın gidiryor 6 ay boyunca her hafta....hatta işyerinden izin alıyor cmrts de gidiyor.

12. 12 Eylül 2009
  13. candy43

candy43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim sevgilimde seviyor aa hasatalık dercesinde değil benim babam öyleydi ve ben hep babamla ava giderdim okadar eğlenceliki sende kocanla git ben ilerde evlenince eşim giderse bende onal beraber giderim.(yanlız bizimki balık avı)

14. 12 Eylül 2009
  15. wishne

wishne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Seni çok iyi anlıyorum.Yıllarca av bizim evin birinci sorunuydu.Ama hiçbir zaman kavga etmedim.Keyifli anlarında sıkıntımı kısacık anlattım.Yavaş yavaş bir hafta benimle bir hafta avıyla vakit geçirdi.Beraber olduğumuz zamanları hep keyifli,her seferinde farklı değerlendirmelerle geçirmeyi sağladım.Baba olunca getirdiği av hayvanlarına bakarak kimbilir hangi ana babanın yavrusuydu,yazık çok da güzelmiş diyerek ,duygusal baskı uyguladım.Şimdi tüfeklerinin bakımlarını ben yapıyorum.Kavgayla gürültüyle küsmeyle kesinlikle halledemezsin.İşin zor kolay gelsin,inşallah kararında avlanmayı öğrenir kısa zamanda.

16. 12 Eylül 2009
  17. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    sizde gıdın esınızle bırlıkde..
    cok zevklı av ınanın sızde bagımlısı olursunuz..

18. 12 Eylül 2009
  19. esrazey

esrazey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    av merakla başlar, bağımlılıkla devam eder,başından bir hadise gelene kadar da bitmez.bu hadiseden kasıt hayvanlarla ilgili yaşadığı olay.
    benim babam'da avcıdır,abim ve ben.
    ben ilk tüfek attığımda çok heycanlanmıştım.bir daha bırakamadım elimden.ama hayvanlara atmıyorum sadece herhangi bir hedefi vuruyorum.inanılmaz güzel heycanlı bir şey.
    benim eşimde silahın görüntüsünden bile korkar.
    canım hiç uğraşma kimse vazgeçiremez.