Eimin drdrlar ve ben:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Zilanur tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Zilanur
  1. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ah arkadaslar yine size yaziyorum derdimi bir tek size anlatabiliyorum, simdi hamileyim 4 ayima girdim ama nedense mutlu degilim:KK43:
    esim almanyaya geleli 6 ay olacak ama bu alti ayda neler cekdim,
    babam kanser hastasi oldu bana esim destek cikacagina dirdir ediyor, buraya almanyaya geldigine pismanmis!
    ben ona elimden gelen herseyi yapiyorum, bir yere gitmiyorum bile onun gönlü olsun, aileme bile pek gitmez oldum, düsünmesinki, benim ailem uzakda ikidebir ailene gidiyorsun. Bu kadar düsünüyorum onu, ama o anlamiyor!
    kendi isyerimiz var, babam kanser hastasi olandan beri esim ve ben cok calisiyoruz, haliylede pek bir yere gidemiyoruz, bu benim elimde degil ama ne yapayim, ekmek parasi.
    Türkiyeden gelirken bes kurussuz geldi, mecburuz calismaya, herseyi ben yaptim evi ben düzdüm kimse beni sormadi, ne yapiyorsun en ediyorsun. Dün aksam yatakda sölyüyor bana baban satarsa bend eis bulamazsam türkiyeye gideriz, bende hayir ben seninle türkiyeye gitmem dedim! ben cok cekdim burada avukatlar, kagitlar ev bul evi düz cok calis bunlar sen bir kac ay burada durasin diyemiydi, dedim, onun bana cevabi, biraz benide düsün dü! Allahim sabir artik tükenmeye basladi, hamileyim beni ellerinin üzerinde tutacagina bu sikitlilarla beni cok üzüyor. Cok gec oldu ama anladimki, almanyada dogup büyüyen ile türkiyede dogup büyüyen ile daglar kadar fark var. Esimle nasil bas edecegimi de bilmyiorum, aileme yüz asiyor ters cevap veriyor.....
    cok mutsuzum.... bunlari yazarken bile agliyorum... hamilelikde sulu göz oldum:KK43:

Son düzenleme: 9 Eylül 2009
  2. 9 Eylül 2009
  3. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ınsanlar sevdikleri için bazı konularda ödün vermeli... Sanki adamla zorla evlendin.. Madem öyle başta almanyada kalmayı kabul etmeyecekti.. Kolay sanki başka bir ülkeye gitmek.. Orada iyi kötü bir düzen kurmuşsunuz. Ve en önemlisi sen hamilesin.. Şu an senin moralini yüksek tutması böyle olumsuz konuları gündeme getirmemesi lazım. Yanlış çok yanlış.. Bırak canı istiyorsa kendi gitsin.. Bu adamın burnu sürtmeli ki aklı başına gelsin!!!!

4. 9 Eylül 2009
  5. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ah canım kıyamam hamımlelıkte duygular diz boyu oluyor üzme kendını
    eşinlede tatli diile konusun hamıle olduğunu ve bu konularn seni üzdüğünü tattli bir dille anlat
    kavgaya yersiz tatışmalara gerek yok .
    kırmayın birbirinizi saygınızı yitirmeyin...

6. 9 Eylül 2009
  7. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.034
    Ödül Puanları:
    163
    evet hatirladim sizi emin olmak icin konulariniza baktim siz o adami getirmek icin neler cektiniz neler mükafati bumu yani
    cevredemde gördügüm kadar söylüyorum tr den gelenler avrupaya gelene kadar kirk takla atiyorlar geldimi calismak cok zor geliyor tr de parasi olmadigi icin adam yerine konulmayanlar sonradan ne oldum delisi oluyor belki bu yorumumda bana kizacaksiniz ama gercekten öyle bizim bu cevrede böylesi cok
    esinize gelince madem begenmiyor buyursun kapi orda simartmaya gerek yok taviz vermeyinki kendini bulunmaz hint kumasi sanamsin hos zaten esinin gercekten gidecegine asla inanmam calismak zor geliyor ona:eek:lmaz:

8. 9 Eylül 2009
  9. Agresif

Agresif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    uuuuu çok güzel bir anneye böyle sulu gözlülük hiçte yakışmıyor :eek:lmaz:
    Eşinizde tam zamanını bulmuş hani yeni gelin durumları var heralde ilk başlarda zorluk çekilirmişya.Belki eşinizde alışma devresini atlatamamıştır henüz.Hiçmi hiç sıkılmayın düzelir Allahın izniyle.Siz küçük fıstığı sağlıklı bir şekilde kucağınıza alacağınız o günü bekleyin.Hee bide evin yükünü omzunuza en başta almışsınız eşinizde bunuda rahatlığı olabilir verin birazda o taşısın melek anneyi üzmek neymiş görsün ozaman Çok üzgünüm çoook

10. 9 Eylül 2009
  11. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben ona kac keer söyledim ben cok üzülüyorum bunlari sen söyleyince susuyor sonra bakdin bir kac gün sonra yine basliyor, bu sabah mesela sanki dün hiv o konusma olmamis gibi öpüyor sariliyor...
    bazende is yerinde soruoyrlar ona begendinmi almanyayi oda hayir hic sevmiyorum diyor her seferinde, bende daha sen buralari dogru dürüst görmedin ne diyorsu diyorum, bu benim fikirlerim diyor, sonra bir gün bende dedim, istanbulu sevmiyorum heryer cöp dolu temiz degil bazi mahalleleri pis kokuyor, bunu hic yüzüne vurmamisdim ama bir gün vurdum, daha neler neler diyor bana....
    ben hep alttan almaya bakyiorum, simdi kendi kiendime diyorumki, hamile kalmakla acele mi ettim? ya cocuk geldikden sonra dahada beni bunaltirsa..... cok korkuyorum aslinda...

12. 9 Eylül 2009
  13. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    beyefendi hazıra konmuş dediğine bak bu erkekleri:eek:klava:
    emek vermeyince keyifli olmuyr demekki

14. 9 Eylül 2009
  15. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Bence bırakın akışına.. Anlamaz böylelerine iyilik yaramaz.. Keyfi bilir isterse gitsin.. Emin ol tıpış tığış dönüp dolaşacağı yer senin yanın... Boyunun ölçüsünü alsın da görsün dünyanın kaç bucak olduğunu!

16. 9 Eylül 2009
  17. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    hep aynı bu ısmarlama damatlar türkiyeden geliyorlar kafa uymaz kültür uymaz birde anlamadığım hemen evlilik oturmadan çocuk yapmanız hiç değilse bunda mantılı olsaydınız daha önce bu gibi olaylar çok nasıl ısmarlama damadın kabul ettin bu stresleri yaşayacağın belli idi pek umut görmüyorum açıkca ileride senide aldatacak biraz gözü
    açılsın eli çok para görsün değişir türkiyeden gelen erkeğin gözü herşeye aç yazık etmişsin kendine çok üzüldüm
    senağlamasenağlamasenağlama

18. 9 Eylül 2009
  19. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Eşiniz Almanya da umduğunu bulamamış demek ki..

Aslında çok yeni..
    Ailesinden memleketinden uzak..
    Alışmakta zorluk çekiyor, yadırgıyordur, çevresi herşeyi Türkiye de tabii..
    Belki de pişman, çevresini yurdunu bıraktığı için..
    Bocalıyor.
    Bir de bu açıdan düşünün ve ortama, o hayata alışması için hep yüreklendirin..

Bak şöyle olacak, böyle olacak, şöyle güzel günlerimiz olacak, şunu da yaparız vs vs diye moralini yüksek tutmaya çalışın eşinizin..

Hoş siz de hamilesiniz ve tam da ilgi alakaya muhtaç bir dönemdesiniz ama karşılıklı idare ediceksiniz artık..