Eimizin Akrabalaryla likilerimiz...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Kuzey tarafından 20 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : Kuzey
  1. Kuzey

Kuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evlilik ile birlikte esimizin kocaman aileside yasamimiza giriyor. Akraba iliskilerimize kayinvalide, kayinbaba, görümce, elti gibi yeni eklenmeler oluyor. Bunlarla iliskilerimiz kurdugumuz yeni ailemizi, esimizle iliskilerimizi, en cokda bizi etkiliyor. Tabiki unutmayalim, herbirimiz kendi ailemizde de baskalarinin görümce ve kayinvalideleriyiz, baskalarinin eltileriyiz.

Bu baslikda yeni akrabalarimizla iliskilerimizi yazalim.
    Nerelerde ne hatalar yapiyoruz, nasil olmali, düsünceleri, deneyimleri paylasalim, cok fazla özellere girmeden cözümleri birlikte arayalim.
    Yeni basliklar acilmasin yazilanlar birbirinden farkli degil cözümleride ortak sonucta tek baslikdan sürdürelim lütfen...

Herkese iyi paylasimlar diliyorum...a.s.

Son düzenleme: 23 Kasım 2008
  2. 11 Ekim 2008
  3. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    ben evleneli 8 yıl oldu
    eşimin ailesi pat diye girdi hayatıma,hatta eşimden bile daha fazla girdi diyebılırımkaydirigubbakcemile3
    kayınvaldem alt katımda oturuyo çünkü-tatlicadiarzu-
    çok şükür ki görümcem yok
    eltim olacak ama henüz bir aday da yok,birkaç sene rahatım herhaldekaydirigubbakcemile3
    kayınpederimin ağzı var dili yok....
    bunun dışında başka bir aile üyesi de yok sık sık görüşülen
    sülalesi kıt olan biriyle evlenerek ne kadar iyi yapmışım her gün daha iyi anlıyorum,çünkü kayınvaldem 100 sülaleye yetecek kadar insanı barındırıyor zaten içinde.Allah eksikliğini göstermesin yine de
    ilk zamanlar altlı üstlü oturmanın dezavantajını çok yaşadım ben.çıldıracak durumlara gelecek kadar vahimdi durumum hatta..işten dönüşte camda beni bekleyip hemen bana gelirdi,pazar sabahları ellerinde terliği biz henüz uyuyorken bize oturmaya gelirdi,gelen misafiri ,giden sucuyu,içtiğimiz yemeği,tuvalete gittiğimiz saati bile bilirdi valla...
    tabi zamanla değişen çok şey oldu.zavalli eşim çok arada kaldı ama tabiyiki kazanan ben oldum:jeyyar:
    kayınvaldemin kapıldığı ''' hepberaber yaşıyoruz aman da ne güzel ''' fikriydi sanırım ama aslında hepberaber yaşamadığımızı çok zaman geçmeden anlamak zorunda kaldı neyse ki:jeyyar:

tabii herşey bu kadar da kötü değil canım.atalarımız bile yiğidi öldür hakkını ver demişler..
    kayınvaldem çalıştığım dönemlerde evimin temizliğine kadar yardım eder,yemek pişirip akşamları bize bırakırdı..ve asla şüphe etmediğim birşey varsa o da beni çok sevdiğini bilmemdir..biliyorum ki yaptığı herşeyi sevgisinden,yardım etmek istemesinden vss. yapıyo..asla bir fesatlığı,kötülüğü yok...
    sadece çok konuşuyo işte laelaelaelaelae...
    artık onu da idare ediyorum ne yapalım :sm_confused:
    bi tıkadım mı kulaklarımı oldu bitti:roflol:

eee herkes gayet mutlu galiba sülalesinden
    kimse yazmadığına göre
    aman aman maaşallah:nazar:
    herkese huzurlu,mutlu bir hayat diliyoruma.s.

4. 11 Ekim 2008
  5. karlarperisi

karlarperisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    nişanlıyım fakat hiç birini sevmiyorum nişanlımın ailesini.benden uzak olsunlar allaha yakın.nişan yüzüğümü taktım takalı gözyaşlarım hiç dinmedi onlar yüzünden.eltim fesatın teki görümcemde bir kibirler bir kibirler kaynana sessizmiş etraftakiler öle diyor ama gelin bana sorun suyun çağlamazından insanın söylemezinden korkacakmışsın hakikatende doğru sessizlik içinde bizim hayatımıza müdahale etmeler.kayınpeder eline ver para yesin içsin gezsin birde grand tualet giyinsin yeter.para göz adam.benden sürekli ilgi beklemeleri ama benden bekledikleri ilgiyi onlardan ben görene kadar göremeyecekler.sinir oluyorum.sevmiyorum onları.nişanlım sevmediğimi biliyor.evlendiktan sonra başka şehire gidiyorum yaşasın.oysa o kadar sevecan yaklaşmıştım ki onlara onlar bunu kaldırmadılar.

6. 11 Ekim 2008
  7. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ailelerimizden de akrabalardan uzaktayız şimdilik
    eltilerim ayrı şehirlerde senede bir görüşürüz tatlı görüşürüzz.Şanslıyım çünkü görümcem yokhihoyyythihoyyyt
    allaha şükür sorunumuz felan yokkk:nazar::nazar:

8. 11 Ekim 2008
  9. susarak xoxzlxuxyorum

susarak xoxzlxuxyorum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar kayınvalideyle geçinmek gerçekten çok mu zor benimde çok kısa süre sonra evlilik durumum var bizde tam tersi ben bizimle kalsınlar diyorum erkek arkadaşım kabul etmiyooo ben mi çok dramatik davranıyorum acabaaaa yapabilirmiyim nasıl olsan bütün gün okulda olcammmm

10. 11 Ekim 2008
  11. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin yasadıklarını bende yasadım tam 12 yıl tayin sebebiyle kayınvaildemin yanından ayrıldık ilk zamanlar ohhhhhhhhhhhh kurtuldum diyordum ama bende senin gibi seviyorum da galiba onu yada hayatıma öğle oturmuş ki yokluyunu hissediyorum valla ben de anlamadım ama zor alt lı üstlü oturmak cok zor özelin olmaz yatıp kalkamazsın kocanla yanlız kalamazsın zor işte ama yinede idare et dinleme canın istemediğinde ama kırma kalbini işte hayat böğle ğeçiyor idare idare ben hep öğle yapmıstım

12. 11 Ekim 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    benim şükür kayınvalidemle aram iyi ve ailenin diğer fertleriyle..:nazar:
    sadece 3 ay önce taşındığım evimin konumundan dolayı huzursuzluklarım var..
    aile apartmanı..kayınpederimin boştaki dairesi..
    alt katımızda amca var,onun altında babanne ve bekar olan hala..
    girişdeki daire boş..birde benim üstüm boş..
    sürekli bana gelme çabasındalar(dı)..kapım gün içinde abartısız 10 kere çalardı..
    amcanın 2 oğlu (biri18/diğeri 20 yaşında),yenge,amca,hala sırayla bana gelirler saatlerini bende doldururlardı..her gelmede de halanın muhabbeti el kızısın..gülerek söylüyor ama beni sıktı artık bu basit diyaloglar..kaydirigubbakcemile
    görümcemde hamile..ben kusuyorum yataktan kalkamıyorum..hem benim evime gelmiş..hemde sadece süt içmekten tiksinen görümcem için dediği şey;seni düşünmüyorum x i düşünüyorum..sen el kızısın..bir iki üç derken insan patlıyor..
    benim riskli gebelik olduğu için karşımda olan mis gibi denize giremedim bu yaz..
    görümcemde kaynımlarla tatile gitti..bana bir keresinde dediki bak sen denize ayaklarını bile sokamıyorsun,bizim kız denizde hoplayıp zıplamış..tatillerde fink atıyoırr..hastalıklı gelin seni...ha ha haaaa...laelaelaelaelae
    çok ağladım bu lafa..ne salakmışım..:mymeka:
    o gün gözümü açtığım gün oldu benim..sen söylüyorsan bende sana söylerim dedim içimden..Çok üzgünüm çoook
    ertesi hafta oraya indik babanneyi görmeye.ev kalabalık..amca var,kaynımlar var..kayınvalidemler var..
    herkesin içinde bana yine dediki hastalıklı gelin bu ben diyorum..haa haa haa..
    yanımda oturuyordu.hala dedim;hasta da sizsiniz hastalıklı da sizsiniz..bende bayan narinliği var..ayrıca sen evlenmediğin için bu aşamaları bilememen normal..:CüvCüv:
    sinirlendi bana..biliyorum..ama belli edemedi...espri yapmak sadece ona has değil..bende espri yaptım değilmi?kimse ağzını açamadı..kaydirigubbakcemile5
    akşam kayınvalidemi aradım..anne dedim..ben kocamada söyledim sana da söylüyorum..sizin çekirdek aile dışında ben kimseyle muhattap olmak istemiyorum..bundan sonra geldiklerinde kapı mapı açmıyorum..
    eşimle de o gece konuştum..senin halandır ama bana göre sadece senin halan dedim..benim ne kalbimde yeri var ne mantığımda..
    onun konuşması öyle dedi..seni sever bilmiyormusun?
    ben çekmeye mecbur değilim dedim..sen çek..senin ailen..ben ailemde görmediğim iğrenç konuşmaları burda göremem..çıkar giderim beni onlarla samimi yapmaya kalkarsan dedim..
    çok çok yine kira veririm ama huzurum olur benim dedim..
    hiç bir şey demedi diyemedi ki...
    şimdi gelselerde açmıyorum..uyuyordum diyorum..merdivenden inerken arada bir uğrardım..onu da yapmıyorum...kendileri kaybettiler..:dilcikar:
    herkese her şekilde konuşulmaz..kaldı ki ben mecbur değilim kimseyle uğraşmaya..uğraşmıyorum da..
    canım isterse çalıyorum kapılarını..canım isterse açıyorum kapımı...kusura bakmasınlar..hakettikleri bu!:nazar:

14. 11 Ekim 2008
  15. heide

heide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet canım cok dramatık davranıyoun su an toz pembe goruyosun herseyı.kayın valıden yalnızda sızınle kalması gerekıyosa tabkı dogru dusunuyosun ama evı barkı varda yalnızda degılse hıcte ogle bısey dusunme bırak bıraz uzak olun bırak ılıskıler tadında kalsın su an nısanlımısın bılmıyorum ama nısanlandıgında bıle demek ıstedıgımı anlıycaksın yanlıs anlama kotu ol yada sımdıden cephe al demıyorum.ama bu doganın kanunu gıbı olmus bazı konularda annen bı onerı sunsa canın sıkılmaz ama kaynanan soyleyınce altında bısey ararsın.arada mesafe olması herzaman guzeldır arkadasınada sımdıden oyle seyler soyleme aklına sokma derım :1no2:

16. 11 Ekim 2008
  17. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    ben de sevmem kayınpederimi tembelin tekidir.sabahtan akşama kadar kahve köşelerinde sürter.bize ödemesi gereken borçları var, onu ödemek yerine gitmiş kendisine sauna belt almış.neymiş,göbeğini eritecekmiş.aslında gidip biraz çalışsa daha iyi kalori harcar da.günde 3 öğün uyur,hava atmayı çok sever.giyinir,süslenir,gezer.

18. 11 Ekim 2008
  19. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    bu arada evlenecek olan arkadaşım,en büyük iş eşinde bitiyor.dengeyi kuracak olan o.sonra başın çok ağrır.evlenmeden önce ne yaptırırsan yaptırdın.sonra çok zor.hatta imkansız.