Einiz cimri midir yoksa bonkr m?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve HeartLess tarafından 31 Ocak 2008 başlatılmıştır.

31 Ocak 2008
    Konu Sahibi : HeartLess
  1. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bazı erkekler herşeyin hesabını yapar,eve alınandan,giyimden hatta yemeğe kadar..resmen cebinde akrep vardır..herhalde çekilmez olur böyle insanlar...bazıları da eli çok bol olur,hiç hesap kitap yapmaz elindekini har vurup harman savurur..benim eşim hesabını bilmediği için evdeki bütün hesap işlerini üstlendim daha doğrusu zorunda kaldım....bu konuda sizin eşiniz nasıl???:enbuyukkk:

2. 31 Ocak 2008
  3. BenBihter

BenBihter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Benim nişanlım bonkör şimdilik evlenince nasıl olur orasınıda evlenince görücez naniknanik

4. 31 Ocak 2008
  5. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benım esımde cok bonkordur hıc cımrılık yaptıgını gormedım ama oyle harvurup harman savurucak cınstend degıldır hesabını bılır yanı

6. 31 Ocak 2008
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.620
    Ödül Puanları:
    363
    Benim eşim yerine göre harcamayı yerine göre de tutumlu olmayı iyi bilir.Bazen söylenirim fazla para harcıyor diye ama çok şükür zor durumda kalmadık şimdiye kadar..Bir dönem işinden istifa etti o zaman bile hiçkimseye muhtaç olmadık.a.s
    Kenarda hep üç beş kuruşumuz olmazsa benim içim rahat etmez. Eşimi de hep ona göre yönlendiririm.yerimseniben

8. 31 Ocak 2008
  9. aslisu

aslisu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim esim yerine göre davranir

10. 31 Ocak 2008
  11. Exorcist

Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    valla şu 1-2 sene öncesine kadar çok bonkör biriydi ama nolduysa oldu birden cimri biri olup çıktı bazen evin ihtiyacını alırken bile eli zor cebine gidiyo

12. 31 Ocak 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Benim eşim cimridir.
    Birikim yapalım diye parayı zor harcıyor,herşeyimiz düzenlidir.:1closedeyes:
    Kafamıza estiği gibi yaşayamayız,hadi bugün dışarda yiyelim diyemeyiz.
    Ayda bir dışarda yeriz,ayda bir kendimize sadece birer parça alabiliriz.Taksit yapmayız.Ki bir sonraki aydan yemeyelim diye.
    Eşimin mantığı;1 haftalık paramı neden bir gecede yiyeyim.Aslında doğru da neden yani..Ne için.. şutarafagitti
    Şimdi birde kenara para koymamızın haricinde her ay aldığımız 4 altınımız var.Helal olsun diyorum ben olsam bu kadarını başaramazdım..
    Bazen bunaltıyor ama biliyorumki kiradan kurtulmak için.Bir ev sahibi olalım diye..Kiramız ve aidatımız çok yüksek çünkü...
    :1ninca:

14. 31 Ocak 2008
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    aslında mantıklı fazlası benide sıkar ama gülşahcım yapacağınız yatırım bebişin doğana kadar inan doğduktan sonra yatırım falan yapılmıyor.allah hepimizin yardımcısı olsun....

16. 31 Ocak 2008
  17. ilayda26

ilayda26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim esim çok bonkôrdür Allaha sükûr. Maasim ay dolmadan bitiyse her istedigimde çikarip aldigim maasimin yarisi tutusturur elime. Ne istesem alir, fazlasiyla. Birikim yapmayida bilir elbette. Kendimizi hiç sikmayiz. Kenarda paramiz da var çok sûkür. Bunlarin hepsi esimin isini iyi tuturmasina bagli. Para ne ki, dünyaya bir daha mi gelecez senden kiymetlimi der geçer. Eskiden sikinti günlerimiz elbette ki oldu, ona ragmen zorluk çekmedik. Annemin bir lafi vardir, isten artmaz disten artar diye :1hug:

18. 31 Ocak 2008
  19. EU1

EU1 Guest

Benim esim serbesttir harcar diledigi gibi banada der al ama herseyininde kayidini tutar.Ne nereye gitmis diye.

Ama isin garip tarafi banka kartim elimde her an istedigimi alabilirim ama asla esime danismadan onun fikrini almadan ve rizasini almadan birsey alamam.Alacak olsamda telefonla arar soylerim aliyorum diye.Ilk zamanlar adamin tuhafina gidiyorduda simdi alisti.Hatta simdi cok hosuna gidiyo.Ama ben bu huyuma sinir oluyorum ama degistiremiyorumda valla ne olcak bilmem :)