Einizin Ailesine ok Yakn Oturmak!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve melikex tarafından 20 Mart 2009 başlatılmıştır.

20 Mart 2009
    Konu Sahibi : melikex
  1. melikex

melikex Guest

Arkadaşlar, benim çok samimi olduğum bir arkadaşım şu sıralar bu problemle karşı karşıya ve karar vermekte zorlanıyor,tereddütleri var.

Evlenmeyi düşündüğü insan diyor ki,ben annem ve babama komşu olacak şekilde oturmak isterim,bu olmazsa olmazımdır.Onlar seni kızı gibi görecek,gelini gibi değil,merak etme.bu aynı evde olmak değil yada onların güdümünde olmak değil..onlarla birlikte olmaktır.bizim onlara değil onların bize ihtiyacı olacak.

Fakat arkadaşım ne kendi ailesine ne de evleneceği kişinin ailesine çok yakın oturmama taraftarı,en azından bir semt fark edecek kadar.Çünkü uzak olsun tatlı olsun,bu şekilde özel hayat denen şey pek kalmayabilir fikrindeyim diyor..Bana da akıl danışıyor,bilmiyorum ne diyeceğimi..Akıl verin kızlar :KK66:

2. 20 Mart 2009
  3. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Ben karşılıklı apartmanlarda oturuyorum,duruma göre hafta da,10 günde falan giderim,işim gücüm oluyo çünkü.karşıdan balkondan,pencereden görürüz biribirimizi.onlarda bana pek sık gelmezler,kayınvalidemin sağlık sorunları var vaktini evinde geçirir.Öyle yakınız diye şikayetçi değilim sık sık gelip bunaltmaları yok,bize de sizde gelin diye baskı yapmıyolar.onlar rahat, ben rahat geçinip gidiyoruz.Bu yakınlık olayını nişanlı ikende beni hiç kasmamıştı (zaten bu şekilde olmayı düşünüyodum)ama herkes bir olmuyor her ailenin görüşü farklıdır.Kimi komşu gibi olalım mesafeli olalım der,kimi de vıcık vıcık bir arada olur,gece gündüz..............

4. 20 Mart 2009
  5. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben kendi adıma ,kendi koşullarım içinde Allah korusun derim..

yalnız her aileyi kendi içinde değerlendirmekte lazım,yakında olsa başta bir düzen ve mesafe belirlesin ve bu düzeni bozmasın..

6. 20 Mart 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bence ailemin yakınında olacağız olmazsa olmaz diyen bir yarın öbür gün bir sorun çıkarsa eşini ailesine karşı koruyamaz.
    onlar benim ailem der çıkar işin içinden gibi geliyor.

eğer aileyse kızın da ailesi var. ağaç kavuğundan çıkmadı ya bu..
    neden erkeğin ailesine yakın olunuyor da kızın ailesine yakın olunmuyor?

şahsen ben böyle yaptırımlardan hazetmem..

8. 20 Mart 2009
  9. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bazı arkadaşlar çok güzl geçiniyor
    bazıları sorunlu oluyor.
    yakın olsanda mesafeli olacaksanız
    seni gerçekten öz kızı gibi davranacaklarsa
    sorun olmaz
    hakkınd ahayırlısı canım.

10. 20 Mart 2009
  11. EU3

EU3 Guest

canım ben kaynanamlarla 2 sokak arayla oturuyorum saolsunlar çok iyiler ama olmuyor eşim ailesi ykn olduğu için sürekli oraya gitmek onların bize gelmesini bekliyor ve bu sıkıcı oluyor bigün izninvar onuda nereyse çoğunu orda geçiriyorsun bence erkeğin evliliğe alşıması için ailesinden uzak biyerde oturması lazım kaynana nekadar iyi olursa olsun...

12. 20 Mart 2009
  13. forga

forga Guest

Kesinlikle Lii ye katılıyorum. Erkekler çocuk gibidir lafı vardır ya bazen bu lafa çok hak veririm. Evliliğe alışmaları zaten zor bide ailesiyle yakın olursa iyice zorlaşabilir. Zaten evlendikten sonrada evli gibi davramıyorlar, hala çıkıyormuş ya da nişanlıymış gibi davranıyorlar. Aileye yakın oturmakta bu duygularını körükleyecektir.

14. 20 Mart 2009
  15. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    evliliğin ilk yıllarında yakın olmaya pek sıcak bakmıyodum...ama şu an neredeyse 5 yıllık evliyiz...evimizi değiştirmeyi düşünüyoruz...annemle kaynanam aynı mahallede bende onlara yakın bi ev tutmak istiyorum..bebeğimiz olursa iznim bittikten sonra çalışmak zorundayım çalışıncada annem bakıcak en azından yürüme mesafesinde çocuğu sabah bırakıp akşam almak istiyorum..
    ailenin tutumuda önemli tabi gece gündüz içiçe olmak istiyolarsa uzak dur derim....

16. 20 Mart 2009
  17. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşınız endişelerinde haklı....
    ne kendi ailesine nede eşinin ailesine uzak oturmalı insanlar...
    kendi ayakları üzerinde durulmalı...
    bırak sıkıktı çeksinler bırak ihtiyaçları olsun...
    çocuklarını çok düşünen aile onların mtlu olacağı şekilde yaşamalarına izin vermeli....

18. 20 Mart 2009
  19. adaylaarda

adaylaarda iyi düşün:iyi olsun :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    iki aileyede çok yakın oturmamak taraftarıyım (3,5 yıl aynı binada oturup şu an biraz uzakta oturan biri olarak yazıyorum :nazar: )
    insan ailesini,sorumluluğunu bilsin
    ailemiz tabiyki gideceğiz gelecekler
    ama aynı sokakta oturmaya ne gerek var
    istisnalar vardır muhakkak ama insanın düzeni kalmıyor :nazar: