Eitim fark sevdiim insanla evlenmemi engelliyor

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve rebelsoul tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

13 Haziran 2009
    Konu Sahibi : rebelsoul
  1. rebelsoul

rebelsoul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar nolur bana fikir verin 26 yaşındayım ve üniversite mezunuyum (bazen lanet ediyorum keşke ilkokul mezunu olsaydım die) bugüne kadar belki herkese göre iyi mevkide sayılacak kişileri reddettim hayatımda bi kez aşık oldum karakterine sevgisine inandığım biriyle beraberim 1.5 senedir.Ama maalesef lise mezunu.Yaşadığımız yerin küçük bir yer olması nedeniyle birbirimizi ancak 3-4 ayda 1 şehir dışında görebiliyoruz neden çünkü ailem karşı.ben üni.o lise mezuymuş die.
    ben onları nasıl rezil edermişim die ....,bu nedenle herşeyimiz gizli buluşmamız tlf konuşmamız vs.ama bu artık benim psikolojimi bozmaya başladı
    bana yardım edin nolur aranızda bu şekilde evlenmiş olanlar varmı

2. 13 Haziran 2009
  3. MeDuSa

MeDuSa Guest

Siz anlaştıktan sonra bence lise mezunu yada üniversite farketmez
    Bende üni okuyorum aşkım lise mezunu
    ama çoğu üniliye taş çıkartır zemuszemus
    ışi de varsa durumu normalse bence ailenize bunu bi şekilde açıklamaya çalışın
    bunu siz sorun yapmıyorsanız onların karışması çok saçma
    sonuçta sevdiğiniz adam ilkokul mezunu deilki (hem ilkokul mezunu olupta neler var yaniii kaydirigubbakcemile2)
    Okumakla adam olunmuyor :kahve:

4. 13 Haziran 2009
  5. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Sadece lise mezunu diye insanlığını, kişiliğini yok mu sayacağız karşımızdakilerin?
    Ben de seneye mezun oluyorum Allahın izniyle 5 yıldır okuyorum ama sevgilim lise mezunu ve ben 1 kere bile oturup düşünmedim bu konuyu. Çok klişe bir laf ama gerçekten de okumakla adam olunmuyor. Bunun canlı örneklerini sen de yaşıyorsundur okul hayatında. Senin sınıfındaki herkes üniversite okudu diye 4*4'lük insanlar mı? Tek kriter bu mudur eş seçerken?
    Eğer sevdiğine güveniyorsan ailene karşı güçlü dur ve sevdiğin insanı tanımaları için onları ikna et.
    Hayat herkesi farklı yönlendiriyor. Bu dünyada her kesimden insana ihtiyaç var. Herkes ünv. mezunu olacak diye bir kaide yok. Yeterki kişi kendini eğimeyi, geliştirmeyi bilsin...
    Biraz uzattım ama ailelerin bu konu hakkındaki tutumları beni gerçekten üzüyor. Tabiki herkes ister evladının kendine denk biriyle evlenmesini ama okumak yetmiyor bu iş için.:nazar:

6. 13 Haziran 2009
  7. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben yüksekokul mezunuyum eşim evlendikten sonra ortaokulu dışardan bitirdi
    yeri geliyor onu kendimden daha bilgili buluyorum özellikle matematik konusunda
    bu fark insanın kendini yetiştirmesi ve geliştirmesi ile ilgili olan birşey diye düşünüyorum

8. 13 Haziran 2009
  9. EU2

EU2 Guest

Ama maalesef lise mezunu
    bende üni okuyorum ve allahın izni ile bitiyor bu sene,nişanlım okulu bitiremedi,üni terk,yani lise mezunu ama hiç bir zamanmaleseflise mezunu demedim..
    ilk okul mezunu bile olsa fark etmezdi..okulla bağdaştırmıyorum insnların kişiliğini..ne okumuşlar görüyorum,cieri beş para etmez,sadece eğitimiyle birşeyler ispatlamaya çalışıyo,ama ne ilk okul mezunları varki,üniliye taş çıkarır..
    insanlıkla alakalı,karekterle alakalı
    ailenin çok etkisinde kalmışsın canım..malesef lafındaki demek istediğin nokta başka biliyorum,ama sen 26 yaşına gelmişsin ve bazı şeyleri idrak edebilirsin..
    korkarak gizli buluşmalar falan,gereksiz bence..ailene kabullendir,sevgine sahip çık ve arkasında dur..umarım ailen başka rezilliklerle karşılaşmaz..çünkü çok ağır laflar bunlar.bunları düşünme aşkını yaşa sen arkadaşım

10. 13 Haziran 2009
  11. mutluluk sadece üniversite mezunlarıyla mı oluyor :eek:lmaz:
    olmuyor tabi
    siz ne istediğini biliyor ve mutluysanız çevrenizin saygı göstermesi lazım
    ha şu da var
    bazı çiftler bu durumu ilerde sorun edebiliyor bunun gerçekliğinide göz ardı etmemek lazım şakkıdı

12. 13 Haziran 2009
  13. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    şimdi kızmayın da herkes kendini yetiştiriyor değil, sizinkiler güzel örnek.
    bu şekilde evlenip mutsuz olanlar da var, zaten aileler bu yüzden kızıyo.
    senin dikkat etmen gereken canım, aşkın gözünü kör etmesini engelleyip gerçekten anlaşıp anlaşamayacağınızı sorgulaman. böle zamanlarda insanın gözüne fazla batmaz böle şeyler. objektif olman lazım.

ama ailene çok da kızma, onlar senin iyiliğini istiyorlar. eğer güveniyosan sevgiline, ailenle tanıştırırsın, görürler arada uçurum olmadığını. ama hangi aile olursa olsun tepki gösterir illa, iş sende bitiyor. opuyorumnanaktan

14. 13 Haziran 2009
  15. 123abc

123abc Guest

ailenn degil önce senn bu durumu sorun etmemen canm...sen kabullen ki ailene kabul ettir

16. 13 Haziran 2009
  17. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bence ailen haklı...davul bile dengi dengine dimi ama...

18. 13 Haziran 2009
  19. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    1.5 senedir cıkıyorsunuz 3-4 ayda bir mi görüşüyorsunuz anlamadım ? insanları diplomasına göre değerlendirmek tabiki doğru diil ama ilerde evlenseniz bile bu ilerde sorun olacaktır. tabiki kendini yetiştirenler var yada üniversite mezunu görgüsüz tipler de var ama bence eşiniz sizi yukarı cekmeli ayak bağı olmamalı.
    sizin düşünceniz nedir evlenip evdemi oturmak yoksa eğitimini aldığınız işinizde kendini geliştirmek mi? daha önce ne mezunusunuz hangi bölüm