ek besinde anne sütü kullanan anneler lütfen yardım!!!

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve SAPHIRA tarafından 7 Şubat 2009 başlatılmıştır.

7 Şubat 2009
    Konu Sahibi : SAPHIRA
  1. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    herkese selam
    ben kasım annesiyim ve bebeğim şu anda 3 aylık :nazar: 2008 ağustos bebekleri 6 aylık olduğuna göre ek besinlere başlanmıştır.anne sütünü derin dondurucuda stoklayıp bebeğinin ek besinlerinde kullanan var mı acaba?ben şimdiden stoklayıp 6. ayda ek besinlerimizde kullanmak istiyorum bu yüzden süt saklama poşetleri aldım ancak bu poşetlere kaç ml süt sağmam gerektiğini bilmiyorum.ek besinlere ne kadar süt karıştırmak gerekir?sütleri tek seferlik kullanabildiğimiz için ne az gelsin ne de fazla gelip dökülsün istiyorum.tecrübeli anneler lütfen yardım
    teşekkürler kaydirigubbakcemile5

2. 10 Şubat 2009
  3. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben 90 cc lik kaplara sağdım kızıma günde 3 kap içiyormuş akşam ve sabahlarıda ben emziriyorum kızım 5,5 aylık ve ben çalışıyorum meyva suyu ve mamal ve yoğurtta tattırıyoruz 6 aylık olunca diğerlerine geçeceğiz

4. 10 Şubat 2009
  5. SAPHIRA

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    ilgine teşekkür ederim :1hug:

6. 11 Şubat 2009
  7. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba canım.ben sabah kahvaltasına birkaç tane bisküvi veriyorum 10cc sütle karıştırüyorum.çorbasına da 20cc kkatıyorum.muhalebi için de 20cc lazım.ama bebeğime simdilik az ek gıda veriyorum ilerde fazla verince daha büyük miktarda da süt kullancam.bence sen 100cc bir poşette doldur

8. 11 Şubat 2009
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben ne kadar çıkıyorsa o kadar sağdım,ağrı yapıyordu çünkü.Kahvaltıya,meyve suyuna,çorbalarına aldığı kadar koyuyorum.Buzluktan indirince aynı gün içinde tüketebilirsin,buzdolabında sonuçta,bozulmaz.Ben gece indiriyorum,tüm gün kullanıyorum.

10. 12 Şubat 2009
  11. SAPHIRA

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    benim ek besinler için zamanım var daha ama yinede merak ediyorum,çok teşekkürler.fikriyecim çorbaya anne sütü karıştırınca tadındaki değişimden bebiş rahatsız olmuyormu.bisküviye tamam ama çorbayı ya içmezse diye düşnüyorum şimdi.başkalarıda yapıyormuş duymuştum.miskokulum sende meyve suyuna demişsin.demek içiyor bebişleriniz.inşallah benimkide içer o zamanlar gelince.pek hevesliyimde ek besinlere başlamaya :))

12. 12 Şubat 2009
  13. fikriye_bg

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba saphira.bugun yumurtanın sarısı da verdim.cok kuru gelcek diye biraz süt de koydum seve seve yedi yavrucum.ben her şeye koymaya çalışıyorum.innek sütü yasak bebeklere ve herbir şekilde yedirmeye çalışıyorum.zaman zaman sütüm azılıyor ve depoladığım poşetler çok iyi geliyor.sütüm yetmeyince onlardan veriyorum.sen ek gıdayla acele etme bebeğin doya doya anne sütü içsin birdaha nerde bulcak.ve ek gıdayıa başladıktan sonra emmeyi azalıyorlar sütün varsa 6 ay emzir.

14. 12 Şubat 2009
  15. SAPHIRA

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    fikriyecim bende ilk 6 ay sadece anne sütü taraftarıyım.dediğin gibi bidaha ememicek zaten.:ecrin_bebek:

16. 15 Şubat 2009
  17. fikriye_bg

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    evet canım bebeğin ve sen emmek ve emzirmekten tadını çıkartın.benim bebeğim emmedi ama ben hep pompayla sayıp veriyorum.İnşallah sütüm ve gücüm yetsin daha uzun süre anne sütü vermek istiyorum.dün anne sütünden yoğurt yapmaya denedim ayran gibi oldu içine pekmez ekledim oğlum seve seve yedi.bi yazayim dedim aklında bulunsun.cokacimcoook

18. 15 Şubat 2009
  19. yrgn

yrgn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 200 cc lik poşetlere koymuştum. ziyan oluyor yarısını döküyorum malesef. biberonla içmiyor bende çorba muhallebi falan kullandırıyorum. muhallebiyi önce pişirip sonra süt kouduğumdan katı olmuyor malesf. anne sütü ocağa konulup pişirilmiyor çünkü.ben bide kaplarda dondurup sonra buzdolabı poşetine kalıp halinde çıkarıp saklamıştım. ne kadar sütüm olursa o kadarını.yani bazen 50 bazen 100. şimdi beslenme planıma göre sütü akşamdan seçiyorum.
    kızlar süt ve peynirle birlikte pekmez vermeyin. demir ve kalsiyum birlikte emilmiyor. ikisindende olursunuz. ben pekmezi meyve suyu verdiğimde veriyorum. c vitamini demir emilimini artırıyor. sütü ile arasını 2 saat açmak lazım aklınızda olsun.