Ek besinlere başlayınca bebeklerinizin kakişleri sertleştimi??

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve adescik tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

3 Mart 2010
    Konu Sahibi : adescik
  1. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızımı anne sütüyle besliyorum günde bir seferde çorba içiyor sadece... ama sert topak halinde kakiş yapmaya başladı.. bir yerde okumuştum doymadıgında top top kaka yaparmış... ama doymadıgını düşünmüyorum.. sizinde böyle oluyormu??

2. 4 Mart 2010
  3. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    evet benim oğlumda da biraz kabızlık oldu, armut suyu verdiğim zaman rahatça yapabiliyor ama..

4. 4 Mart 2010
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Farklı bir besin sebebiyle kakişde değişiklik normaldir. Çorbalarında saf zeytinyağı kullanın. Birde çorba içiyorsa zaten meyve falan da yiyebiliyor olmalı. Armut verebilirsiniz.
    Bol su içmesine dikkat edin.

6. 4 Mart 2010
  7. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim armut suyunu deniycem

8. 4 Mart 2010
  9. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    su içiremiyorum, sinirleniyor belki ondanda olabilir.. tşk..

10. 4 Mart 2010
  11. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ya bende okudum aç kalan bebek top top sert kaka yapar diye... Gün içinde 1 küçük kase sebze çorbası, 1 küçük kase yoğurt, yarım yumurta sarısı 20 gr. labne peyniri 30 cc pekmezli ıhlamur, mevsim meyve suyu, su, bazen isterse anne sütü, akşam yatarken pirinç unu maması... Halen aç kalıyor olabilir mi? Sert ve katı kaka yapıyor anlamadım.. Su çok vermeye çalışıyorum ama almıyor..

12. 8 Mart 2010
  13. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    aç kaldıklarından değil bağırsakların ek gıdalara yeni yeni alışmasından kaynaklanıyordur,benim kızımda o dönem öyleydi,meyve püreleri çok işe yaramıyordu özellikle muhallebi sertleştiriyordu,babymix yediriyordum yoğurt olarak o çok rahatlatıyordu.

14. 9 Mart 2010
  15. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda da aynı sorun oldu oluyo da ara ara.9 buçuk aylık şu anda. ek gıdaya 4buçuk aylıkken başlamıştım we oluyodu ara ara.ek gıdaya geçişte yemeklerden dolayı we arkadaşımın da dediği gibi bağırsakların da yeni alışmasından dolayı sert yapabilirler.benim oğlum da şu an sert yapıyoo ama dün akşam bizi şaşırttı.inanmııcaksınız ama kakişi sırtına kadar çıktı bu bu arada anlık oluyo yanına geldiğimde oğluma bir baktım ki sırtı mırtı kakiş olmuş hemmen banyoya....40ladım oğlumu:)arada böyle de oluyo yani endişelenme:):)))))