ek gıda ve kabızlık sorunu ?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve genciza tarafından 8 Kasım 2008 başlatılmıştır.

8 Kasım 2008
    Konu Sahibi : genciza
  1. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    kızım 1 hafta sonra tam 4 aylık olacak.ve ben yavaş yavaş ek gıdalara geçmek istiyorum(bu arada doğduğundan beri emziriyorum ve mamada veriyorum ) .dün denemek için 4.aydan itibaren olan kaşık mamasından verdim biraz, güzel yedi ama çok zor çıkardı ve hep cıvık yaparken katı yaptı.şimdi tecrübeli annelere soruyorum bu geçiş dönemini nasıl atlattınız.hep böyle zorlanacakmı yoksa ilk kez verdiğim içinmi böyle oldu.ve sizler kabızlık için neler yaptınız.

2. 8 Kasım 2008
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben kaşık maması hiç vermedim. Demir damlasından sonra kabızlık sorunumuz başladı. Bol bol su vermeye çalışıyorum ( bu aralar hiç içmiyor ama:KK43: ), birde karnına bebek yağı ile saat yönünde masaj yapıyorum. Sevgiler..

4. 8 Kasım 2008
  5. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    biz katı kaka sorunu yaşıyouz vs doktorla konuşurken en ideal zamanın 5. ay oldugunu söyledi.bana erken başlamışsın dedi.sadece mamayla besleniyordu.
    direk kaşık maması denemek doğru mu acaba.meyve suyu , sonra püresi,sebze çorbası.hımm doğru biz de milupanın sütlü pirinçlisiyle başlamıştık sayılır.ama en önce meyve suları.elma mesela.

6. 8 Kasım 2008
  7. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    tabiki kabizligi normal dusun tum sindirim sistemi ilk defa tanisiyor yedikleriyle alisana kadar kabizligi olur benim 6,5 aylik oldu ki benim sutum yeterliydi ek gidaya 6aya girerken bir iki kasik meyva suyu ile baslamistim ama kabizlik olmasada kakasi cok sert parca parca yapiyor bol su vermeye calisiyorum dus sonrasi masaj iyi geliyor sende bunlari dene yavas yavas gececektir sanirim

8. 8 Kasım 2008
  9. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben 4.ayından sonra ek gıdaya baslamıstım cunku hıc emzıremedım.bır bucuk ay kadar zorlanmıstı katı gıdalara gecıste sonra yavas yavas duzeldı

10. 8 Kasım 2008
  11. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    önce meyve suyu ile başla canım muhallebi kabızlık yapabilir birde ek gıda döneminde mutlaka su ver