ek gıda veren anneler elma suyu verdiniz mi

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve selcanefe tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : selcanefe
  1. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    elma suyunu bebeğinize verdiniz mi elma gaz yapar diye söyleniyor ama ilk verilecek meyvelerde elma ve şeftali şimdi tereddüt ediyorum elma suyu veripte bebeği gaz sancısı çeken oldu mu birde meyveleri hergün aynı meyveden 1yada 3 kaşık mı veriyorsunuz diyelim ki bugün elma verdik yarın da vermeli miyiz yoksa hergün başka mı günde bir defa mı tattırıyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim

2. 15 Eylül 2008
  3. capriss

capriss Guest

canım ben ilk elma suyu verenlerdenim ..
    hiç problem yaşamadım bebeğimde çok sevdi 2 gün elma suyu verdikten sora püresini verdim 5-6 gün sora şeftaliye geçtim aynı şekilde yaptım önce suyu sora püresi önce yarım elmanın suyunu ver sora yarım elmanın püresi ben meyve mürelerine tahıllı mama eklediğimden doyurucu oluyo bu aralar muz püresi veriyorum çok sevdi yine tahıl ekliyorum baktın bebeğin elmanın suyunu sevdi yiyo yediği kadar ver çok yiyemez zaten

4. 15 Eylül 2008
  5. beNnadiye

beNnadiye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm slm bebeğin ne kadarlık bilmiyom ama elma asla gaz yapmaz
    ne püresi ne suyu
    cnm ben alti aylıiken veriyordum ve halen devam ediyorum çok seviyor
    bak cnm tam zaman şimdi şeftalı var ve bir çok meyva var yavruna verere bilirsin kolay gelsiin

6. 15 Eylül 2008
  7. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben elmanin seftalinin disinda armut havuc suyu bile verdim kizimin hic gaz sorunu olmadi zaten gazini buyuk insan gibi cikariyor ilk baslarda gaz yapti ama o cikardigi icin sorun yasamadik bebekler sutle beslendigi icin ilk ne denersen dene sindirim sistemi alisana kadar gaz yapacak bu normaldir ama beden o yedigini tanidikca gazi vs sorunuda kalkicaktir ortadan ben 5-6 mama kasigi elma suyu veriyorum devamini istiyor ertesi gun seftaliyi veriyorum sonraki gun armutu sirayla sadece havucu 2-3 kasik veriyorum agir gelmesin diye

8. 15 Eylül 2008
  9. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    bende veriyorum canım bazen muhallebi yada arkadaşın dediği gibi tahıl bazlı mamalarada ekliyorum bugün meyve suyu olarak verdim

10. 15 Eylül 2008
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de ilk elma suyuyla başlamıştım,sonra hiç vermedim,şeftaliye dadandık.Üzüm suyu da yapmıştım.Meyve öğleye doğru verilmeliymiş,yoğurt ikindi,ben tam tersini yapıoyrdum değiştirdim,istediği kadar ver bence.

12. 15 Eylül 2008
  13. ayperin

ayperin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kzıımda cok seviyor,ilk önce elma ve şeftali ile başladım..vücudunda ne tepki vereceğini görmek için.3-4 gün aynı meyveyi verdim..
    birkaç çay kaşığıyla başladım şimdi yarım cay bardağı veriyorum.

14. 15 Eylül 2008
  15. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım elma lifli bir gıdadır sindirimi kolay oluyor gaz yapmaz artık bebegin kaç aylık bilmiyorum ama ek gıdaya geçtiğine göre 6 aylık felan sanırım. hergün ayrı ayrı meyve deilde şeftali elma havuç rendeleyip karıştırarakta verebilirsin ben hep öyle yapıyorum hangi meyve varsa hepsini rendeliyorum öyle yediriyorum.

16. 15 Eylül 2008
  17. EU1

EU1 Guest

bende verdim hem suyunu hemde püresini ikisinide verdim bi problem olmadı hemde suyunu çok sevdi