ek gıda

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve B&M tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

17 Haziran 2008
    Konu Sahibi : B&M
  1. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    kıızlar bebekleriniz ne kadarlık oldu biz 4. aya girdik ve ben ek besinlere başlamak istiyorum tatlara alışması için ..bilenleriniz varmı nasıl başlamalıyı duydum kadarıyla az az baslayıp coğaltılmalıymış ben 1 tatlı kaşığı oda sıcaklığındaki yoğurdu vermek istiyorum uygunmudur acaba 4-5 gün onu sonra 1 tatlı kaşığı meyve suyu 4-5 gün sonra aynı skeilde sırayla onu sebze püresi - ve corbalar düşünüyorum oğlusum cok sık emmek istiyor geceleri hala 40 lı gibi uyanıyor hatta hiç doğru dürüst uykusu acaba doymuyomu?:uhm:

2. 17 Haziran 2008
  3. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba canim ek gida olarak bence hazir mamalari dene onlar hem bebeklerin ihtiyaclarina göre hazirlanmis hemde onlarin yiyebilecegi kivamda 6.aydan sonra yine evde hazirlayip verirsin ek olarak bende öyle yapmayi düsünüyorum ama benim kizim henüz kücük daha.milupanin 4.aydan itibaren yiyebilecegi mamalari var dene istersen...

4. 17 Haziran 2008
  5. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba canim ek gida olarak bence hazir mamalari dene onlar hem bebeklerin ihtiyaclarina göre hazirlanmis hemde onlarin yiyebilecegi kivamda 6.aydan sonra yine evde hazirlayip verirsin ek olarak bende öyle yapmayi düsünüyorum ama benim kizim henüz kücük daha.milupanin 4.aydan itibaren yiyebilecegi mamalari var dene istersen...a.s.

6. 17 Haziran 2008
  7. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    unutmadan milupanin sitesine girersen ayrintili bilgide var canim cok yardimci olur

8. 17 Haziran 2008
  9. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    kilosu iyiyse ek gıda için daha erken ben dün götürdüm su bile verme 4. ay bitsin bakalım kilosuna o zaman yavaş yavaş başlarız dedi bence sen de doktoruna bi sor başlamadan canımcım

10. 17 Haziran 2008
  11. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Kilosu iyi ise bence daha çok erken başlama. Anne sütünün yerini hiçbirşey tutamaz ki..

12. 17 Haziran 2008
  13. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım yavas yavas vermeye basla oncelıkle bebekler tahılla baslıyor ek gıdaya. ben kılosu ıyıydı oğlumun ama yınede basladım 4aylıkken. bebişine suda ver gunde 30milim bebeklerın su ihtiyacını karsılıyor aklında olsun. ilk once irmiklı seftalı ıle yada seftalı ve bebe biskıvisini rondoda pure yapıp bir kahve fincanıyla basla hem tok tutar sende rahat edersın bebelac kavanoz sebzelerde severek yıyolar az sulandırıp onlardanda verebilirsin.

14. 18 Haziran 2008
  15. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Dün doktorumuza gitmiştik bende aynen sordum benim sütüm az arada mama takviyesi veriyordum.. 4. ay için şimdilik sadece yoğurt ver dedi meyvesuyuna başlamak için erkenmiş ve tavsiye etmedi evde kendimiz yoğurdu mayalayıp vereceğiz...

16. 18 Haziran 2008
  17. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Yoğurdu Mayalarken Hazir Sütmü Kullanacaksin

18. 18 Haziran 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Patsorize olsun diyorlar.Açıkta satılanlarla kıyaslandığında biraz daha düşüyormuş vitamin değeri ama sütten geçebilecek hastalıklardan koruyormuşsun.Ben kendimiz içinde yoğurdu evde yaparım günlül sütlerden kullanıyorum.