Ek Gıdalara Başlıyoruz :)

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve sebepsiz fxixrtxixna tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

26 Şubat 2009
    Konu Sahibi : sebepsiz fxixrtxixna
  1. sebepsiz fxixrtxixna

sebepsiz fxixrtxixna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar dün doktora gittik.anne sütü almadığı için ek gıdalara başlayabileceğimizi söyledi.bebelac devam sütlü pirinçli kaşık maması,meyve suyu ve yoğurt verebilirmişiz.ancak kivi ve çilek vermememizi söyledi.yoğurdu pastörize süt ile mayaladım ancak ilk gün acemiliği olsa gerek tutturamadım.doktor önerilerimizi ve beslenme programlarımızı paylaşmaya ne dersiniz?
    07:00 120 ml mama (sütünüz yeterliyse anne sütü)
    10:00 pirinçli kaşık maması
    13:00 120 ml mama (yine sütünüz yeterliyse anne sütü)
    16:00 günlük mayaladığınız yoğurt
    19:00 120 ml mama (yine sütünüz yeterliyse anne sütü)
    22:00 pirinçli kaşık maması (ben bunu da 120 ml hazırlıyorum)
    saat 22:00de beslenme progaramımız son buluyor.gece uykusuna alıştırmak için.eğer uyanırsa emzirebilirsiniz.benim sadece gece sütüm oluyor.uyku etkili oluyor sanırım ve tabii ki dinlenme...bizim beslenme programımız bu arkadaşlar.sizin ve doktounuzun da önerilerinden faydalanmak isterim...yerimseniben

2. 26 Şubat 2009
  3. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    dr a gittiğimde piraye ağlıyodu fazla bişey soramadım ben sormayınca doktorda pek bişey anlatmadı elime kağıtları tutuşturdu kafam karışıkCADIARZU sadece elma,havuç,armut suyuyla başla 1 hafta sonra meyve püresi 1 ay sonrada çorbalara başlarsın dedi tam olarak nekadar vereceğimi falan anlamadım sana bu menüyü doktorunmu verdi cnm?benim kız şimdiye kadar sadece annesütü aldı bakalım başka şeyler yemeyi kabul etçekmi biberon da hiç istemiyo,dr 1 hafta sonra başla dedi ama hala kararsızım

4. 26 Şubat 2009
  5. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sebepsiz fırtına daha erken değil mi senin için de. Sadece mama da alsa benim bildiğim 4 ayı tamamlayınca başylanılıyor. Tabii dr unuz dediyse bilemem ama. Bir de ben ilk haftalarda öğün olarak beşlenması gerektiğini bilmiyorum. Ben ilk bir hafta sadece birkaç kaşık diye biliyorum.

6. 26 Şubat 2009
  7. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    piroş aynen benim hatunda biberon almadı hiç ve sadece anne sütüyle beslenio 4 ayı bitsin bende az az verecem bişeler
    tabi doktora sorduktan sonra ama sütüm yeterse 6 aya kadar süt yeter belki 2-3 günde bişe veririm alışması açısından

8. 26 Şubat 2009
  9. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selam canım bende tek mamayla besliyordum ama tam 4. ayı doldurunca başladım ek gıdalara daha senin bebiş 3.5 aylık bile olmamış ağır gelmesin ilk etapta..meyve sularınıbie 1-2 kaşık olarak başlanıyor öyle dolu dolu verilmiyor pürelerde aynı...

10. 26 Şubat 2009
  11. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    ay banada biraz fazla geldi bu menü ..yani bende şimdiye dek anne sütünden başka bişey vermedim..biberonda almadı ..ayrıca baya 120 ml pirinçli kaşık mamasından bahsediyor üstüne yoğurt meyve suyu anne sütü veya mama..ay ben bu kadar yemiyorum bee..

12. 26 Şubat 2009
  13. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    asortiecim bende tam anlamıyla başlamsamda tattırcam az az 6.ayda geçerim diye düşünüyorum,eylül sen gittinmi cnm bu yakında dr'a sana ne dedi nuraullah bey

14. 26 Şubat 2009
  15. sebepsiz fxixrtxixna

sebepsiz fxixrtxixna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım bu listeyi bana doktorum verdi.kaşık mamasını da 120 ml ve biberonla veriyorum.yani kıvamı koyu olmuyor.ayrıca benim kızın kilosu düşük.o yüzden de vermiş olabilir.geçen hafta gittiğimizde ayın sonunda demişti.dünki kontrolde az kilo aldığı için ek gıdaya başlattı.

16. 26 Şubat 2009
  17. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    canım kaç kilo kızın

18. 26 Şubat 2009
  19. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım geçen cumartesi gitcektim rota aşısı için burda kar yağdı çıkarmadık kızı hasta olmasın diye..bu cumartesi hava iyi olursa getiricem..demek verdi size nuriş bey ek gıda..bakalım bize ne diycek..