Ek Gıdaya Başladık

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve nina23 tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nina23
  1. nina23

nina23 oğlum EGE'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar,
    benım 5,5 aylık oğlum var ek gıdalara başladık doktorumuz sebze püreleri,meyve püreleri ve yoğurt verebılırsın dedi .. bende başladım vermeye ama oğlum birtürlü yaptığım sebze pürelerini yemıyor.ama hazır aldığım kavanoz mamaları çok güzel yiyor.acaba bende mi sorun var.siz nasıl hazırlıyorsunuz sebze pürelrini.zorla ağalaya ağlaya yediriyorum resmen hazırda vermek istemıyorum napıcam şaşırdım...bilmiyorumkismile

2. 20 Ağustos 2010
  3. yeniannecik

yeniannecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimkide aynı şekilde kavanoz mamalarını çok güzel yiyor am benim yaptıklarımı az yiyor.bilen varsa fikir versin

4. 20 Ağustos 2010
  5. nina23

nina23 oğlum EGE'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Evet lütfen !!!!!

6. 20 Ağustos 2010
  7. elfyetkin

elfyetkin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sizlere tavsiyem bebeğinizi beslerken doktorlara fazla kulak asmayın.büyüklerinize danışın en iyi doktor onlar.kendinize akşam yemeklerinde ne pişiriyosanız çocuğunuzuda öyle yedirin iyi sonuç alabilirsiniz.ben öyle yaptım hiç hazır gıda kullanmadım.oğlum hazır yiyecekleri hiç sevmiyo.bence denemeye değer.:KK3:

8. 20 Ağustos 2010
  9. nina23

nina23 oğlum EGE'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Nasıl yanı nasıl vericez peki salça yağ tuz dokunmaz mı ?
    Detaylı yazsan...benım oğlum tam hazırcı..

10. 20 Ağustos 2010
  11. nina23

nina23 oğlum EGE'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Niye kimse birşeyler yazmıyor ki yaaamafoldumben

12. 20 Ağustos 2010
  13. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet akşam yediklerimizden vermek çok basit ve mantıklı ama salça var tuz var....e zaten onları da katmasak aynı sebze yeeğine dönüşüyor yemedikleri..ben de yediremiyorum sebze çorbalarını..yoğurt ve meyve yiyor ama sebze çorbası yemiyorbir de aptamilin gece ek gıdasını veriyorum yatmadan ne kadar doğru bilmiyorum ama muhallebi yapmıyorum onu ver,yorum...zaten gece sürekli uaynıyor doymadığı için.....napacağız biz???????????????

14. 20 Ağustos 2010
  15. nina23

nina23 oğlum EGE'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla aynı dertten y ak ı n ı y o r u z bizde napıcaz böylee...tatlıları o biçim yior ama tuzluya sıra geldimi öğürmeler başlıyor ..bende akşam yatmadan herobaby sütlü pirinçli muhallebisini veriyorum...ooff nolcakkk böyleeee eyvahedigeldismile

16. 22 Ağustos 2010
  17. elfyetkin

elfyetkin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hiç sorun olmaz merak etmeyin.ama aşırı tızlu ve salçalı olmasın tabiki.böyle beslediğinde çocuğuma bugün ne yedirmeliyim sıkıntısıda kalkıyo .yavaş yavaş denemelere başla bakalım inşallah iyi sonuç alırsınız .hazır muhallebiler yerine kendiniz evdede yapabilirsinz.ev muhallebisi basit ve daha sağlıklı.buaralar çocuk mamaları hakkında iyi haberler çıkmıyo hanımlar dikkat edin.çocuklarda doğal gıdaları kullanalım

Son düzenleme: 22 Ağustos 2010
  18. 23 Ağustos 2010
  19. nina23

nina23 oğlum EGE'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    peki ev muhallebisinin içinde normal bebek muhallebisideki vitaminler var mı ?
    mesela ne püresi ve3rebilirm ne çorbası verebilirm ??bu aylarda ..birazdaha acık ve net olsanız ben bunu bunu verıyorum diye yazsanız çok iyi olcak arkadaşlar..çünkü zaman geçirmek istemiyorum hergün hergün de hazır vermk istemıyorumm...lütfn yardımcı olunn..biraz detaylara girelim hadi...boshayallersmile