ek gıdaya başladım yardım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve yaxgxmur sxixla tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

10 Mart 2009
    Konu Sahibi : yaxgxmur sxixla
  1. yaxgxmur sxixla

yaxgxmur sxixla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    5,5 aylık bebeğime meyve püresi vermeye başladımö dr azar azar diyo ama bebeğim istiyo verdikten sonra çığlık atıyoo devam ertmek istiyoo sizce vereyimmi böle bi olayla karşılaşıp druna soran var mı teşekkürler...

2. 10 Mart 2009
  3. seda76

seda76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba, ek gıdaya azar azar başlamak gerekiyor. amaç bebeğin değişik tatları öğrenmesi ve sindirim sisteminin alışması. ilk başta fazla yüklenirseniz alerji, ishal gibi ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz. benim oğlumda her verdiğimi çok beğenip devamını istiyor ve ağlıyor ama yavaş yavaş miktarları artırıyorum. doktorumuzun söylediği her gıdayı 2 hafta içerisinde yavaş yavaş bir kaç kaşıktan, 80-100 grama kadar çıkmak.

4. 10 Mart 2009
  5. yaxgxmur sxixla

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım...

6. 10 Mart 2009
  7. yaxgxmur sxixla

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bugün yoğurt vermeye başladım öğlen 2 3 kaşık verdim biraz önce 2 kaşık verdim daha önce taddırmıştım çünkü yoğurdu biliyoo çok yavaş başlanıyo bana zor geliyo böle sakın yalnış anlaşılmasın çok emmenunum o yesin ben ölürüm ona ama keşke alabildiği kadar verebilsek diyorum...

8. 10 Mart 2009
  9. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bebegime veridigimde sevdi diye yarim tabak ( bebek tabagi tabi ) vermistim. sonra istese bile durmustum ama bir hafta sonra tam porsiyon bile yedigi oldu.tam posiyon 150-250 gr arasi oluyormus. bebek eger 250 gr yerse püreden süt ögününün yerine geciyormus

10. 11 Mart 2009
  11. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    istiyorsa ver canım yaa
    muz verme de sakın
    sonra 2 hafta kaka yapamaz ipek gibi :KK43:

12. 19 Mart 2009
  13. aysmev

aysmev OĞLUM ABİ OLUYO.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilaç kullandığım için bebeğim 3 aylıktı sütten kesmek zorunda kaldım.3,5 aylıktı yoğurt veriyodum.1 ay sonrada tarhana çorbası vermeye başladım hemde ekmek doğrayarak ama iyice eziyodum.6 aylıkkende kahvaltı yaptırıyodum(bebe bisküvisi,yumurta sarısının yarısı,biraz peynir,biraz reçel ve ıhlamur çayı)bunları karıştırıyodum katı olmayacak şekilde yediriyodum.Hiç kabızlık problemimiz olmadı.Şimdi oğlum 2 yaşını geçti vede çok sağlıklı,her şeyide yiyor.

14. 19 Mart 2009
  15. aysmev

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hemde öyle azda değil 1 kase dolusu yiyodu.

16. 19 Mart 2009
  17. aysmev

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tabi bu çocuğuna göre değişiyo.ben öyle yaptım diye sizde öyle yapın demiyorum.Ben mecburiyetten emziremedim ama oğlum anne sütü almış gibi sağlıklı

18. 20 Mart 2009
  19. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    benim de kızım 4,5 aylık.4 aylık olunca dr. umuz elma,armut suyu ve yoğurtla başlattı.bende emziriyorum o yüzden doyurmak değil de tattırma amaçlı vereeksiniz dedi.1/2 çay bardağı kadar vereceksiniz dedi.ben ilk günler 1-2 tatlı kaşığıyla tadına alışmasını sağladım.sonra çoğalttım,şimdi bazen 1 çay bardağı bile bitirdiği oluyor.birkaç güne kadar su olarak değil püre olarak vericem meyveleri ve elmayla armuta kivi ve muz da eklenecek.onları da tattırıcam artık.yalnız benimki yoğurt sevmedi ve yemiyor.süt yerine mamayla bile mayaladım ama sevmiyor.bakalım bir de meyve karıştırıp vermeyi denicem.hiç deneyen varmı?