ek gıdaya başlayan var mı???

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Derya tarafından 20 Kasım 2008 başlatılmıştır.

20 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Derya
  1. Derya

Derya Duru'm benim...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşalr ben kontrole götürdüğümde doktor 4.ayda ek gıda egzersizlerine başlayaağız dedi....başlayan var mı?ne veriyorsunuz?nasıl yapıyorsunuz?

2. 20 Kasım 2008
  3. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim kızımda 1 hafta sonra 4 ayını bitircek. ben bıugün meyveli yoğurt verdim kızıma bakayım beğenecek mi dedim ama yok beğenmedi hemen çıkardı. 4 ayını doldursun şeftali-elma püresi ve suyu, meyveli yoğurtlar ve pirinçli muhallebiler vermeyi düşünüyorum

4. 20 Kasım 2008
  5. dilek_286

dilek_286 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 3 ayını dolduracak..doktorumuz 6 aya kadar anne sutu dedi...kızlar neden erken baslıosunuz..dr mu söyledi?

6. 21 Kasım 2008
  7. kalachakra

kalachakra BERENİN ANNESİ HAVVA :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dilekcim beniim kızım beni çok zor emiyor, resmen boğuşuyoruz.ben sütümün yetmediğini düşünerek vermeyi düşünüyorum. doktora danıştım verebilirsin dedi.gerçi o kadar emmek istemesede bu ay 1 kilo 300 gr almış kızım...artık sütten başka seylerinde tadına baksın istiyorum.

8. 21 Kasım 2008
  9. Fluvial

Fluvial Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence anne sütü alıyorsa 6 ay sadece anne sütü verin arkadaşlar . Nasılsa diğer gıdaları her zaman alıcak. Anne sütü yeterli zaten.

10. 21 Kasım 2008
  11. sxux§e maus

sxux§e maus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kizlar bizim bu hafta asimiz vardi doktorumuz 4.ayina girdiginde kavanoz mamalara gecebilecegimizi söyledi ama 3 hafta boyuna 5er gün ayni mamayi sonra farkli mamaya 5 gün öyle öyle alistircakmisiz yani ilk 5 gün havuc vericez sonraki 5 gün mesela patates böyle böyle alistirip sonrada mesela havuc ve patatesli karisik mama sonra onada alisinca havuc patates et karisimli mamaya gecicekmisiz

12. 22 Kasım 2008
  13. drsiest@

drsiest@ Guest

bizim de doktorumuz 4. ayda yavaş yavaş tattırabilirsiniz dedi.. çok tatlı tuzlu olmadıkça bişeyleri diline değdirip tadına bakmasını sağlarım sadece, ek gıda için 6. ayını doldurmasını beklerim heralde..

14. 23 Kasım 2008
  15. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende başladım artık iyice zaten ne beni emiyo ne sütümü içiyo nede mama yiyo allahım korusun tamamen bırakırsa ne yapcam şimdiden veriyorum en azında onları yesin napalım 1 ay 1 haftada 200 gr almış yavrum niçin yemmediği araştrılıyo hala o yüzden bence herkes tatırsın 6 ayı beklemesin normalde ertuğa sütüm yetmiyodu bide 6 defa mama takviyesi veriyodum heray 1 buçuk kilo alıyodu en az bebegim işte böyle kızlar hiçbirşeyin kesinliği yok

16. 23 Kasım 2008
  17. OznurEylul

OznurEylul kafa bulanık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 4. ayda başlamak istiyorum ama neyden başlıcağımı bir türlü bilemiyorum kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

18. 23 Kasım 2008
  19. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben şuan havuç armut elma suyu veriyorum 30 ml.bide kavonoz mamalardan alıyorum dilini kullanmasını ögreniyo onunlada 4 kaşık ögle ve akşamda ondan veriyorum zaten 24 saatte tüketin yazıyo kavonoz mamalarında gerisinide bayıla bayıla ben yiyorum çok güzel ya ben çok sevdim eraya diyorumki artık ne meyve alıcam bende alırım kavonoz mamalarından meyve pürelerinden kendime diyorum gülüyo tadına bakın sizde çok seversiniz ben ençok armut muz karışımına bayıldım