ek gıdaya başlayan var mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve içimde bir kxixpxixrtxix var tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : içimde bir kxixpxixrtxix var
  1. içimde bir kxixpxixrtxix var

içimde bir kxixpxixrtxix var Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben elma suyu havuç suyu,armut suyu( bunu sevmedi:)) ile başladım artık yoğurt ve pürelere geçmek istiyorum ama benim gibi ek gıdalara geçen arkadaşlarım varmı merak ediyorum ...
    bu arada ben sadece anne sütü ile beslemiyordum SMA mama kullanıyordum ilk aydan itibaren sütüm sulu ,bebeğim kilo alamadığı için mamaya başlamak zorunda kalmıştım..

:sm_confused:

2. 2 Ocak 2009
  3. anadolukizi

anadolukizi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım seninde bildiğin gibi doktorlar ilk altı ay kesinlikle ek gıdayı önermiyorlar. 6 ay olunca bile belli gıdalardan başlanıyor. bünyesine ağır gelebilir ve hazımsızlık çekebilir. yine sonunda sen üzülürsün kabızlık gaz yaşarsa. tabiki senin çocuğun ama doktorlar boş yere okumadılar değilmi 6 ay iyorlarsa elbet vardır bi sebebi.CADIARZU

4. 2 Ocak 2009
  5. selma_selma

selma_selma karanfil... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Daha çok erken ek gıda için diye düşünüyorum.Şimdilik meme ve takviye olarak aptamil 2 veriyorum.

6. 2 Ocak 2009
  7. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de elma ve havuç suyu veriyorum.içine de bir tane bebe bisküvisi koyuyorum.çok severek yiyiyo.armut denemedim daha ama deniycem.dün de yoğurt verdim şu bebek yoğurtlarından ama sevmedi.bir süre sonra tekrar deniycem.

8. 2 Ocak 2009
  9. içimde bir kxixpxixrtxix var

içimde bir kxixpxixrtxix var Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben sadece anne sütü veriyor olsaydım tabiki başlamıycaktım ama sütüm sulu olduğu için ilk aylardan itibaren mama kullanıyordum ..mamayı az almaya başladığı için kilo alımında yavaşlama oldu bu nedenle ek gıdaya erken geçmek zorunda kaldım şimdilik sorun yaşamadım inşalllah yaşamamda... a.s.

10. 2 Ocak 2009
  11. selma_selma

selma_selma karanfil... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım anne sütü veremiyor olabilirsin ama buna eşdeğer diğer mamaları dr.danışarak vermen bence daha mantıklı.Nasıl olsa ek gıdaya eninde sonunda başlayacağız önemli olan anne sütünü alması.Sütün suluda olsa bebeğinin bağışıklık sisteminin gelişimi için gerekli diye düşünüyorum.Tabi bir anne olarak en iyisini yine sen bilirsin.

12. 2 Ocak 2009
  13. Derya

Derya Duru'm benim...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk defa dün elma suyu verdim ama 3 kaşık minik kaşıkla...oda doktor kaşığa alışsın artık dedi o yüzden...15 gün sonra da kaşık mamasını dene deid..sütlü pirinçlilerden..püreden henüz bahsetmedi canım...benimk sizinkinden büyük birde....diğer arkadaşların dediği gibi anne sütü almıyorsa da formüle mamalar anne sütü gibi ek gıdadansa onlar verilmeli öncelikle....doktoruna danışsan iyi olur bencede..

14. 2 Ocak 2009
  15. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kızlar;
    benim sütümde yetmediği için bende mama takviyesi veriyorum ve doktor 4. ay dolduktan sonra meyvesuyu,püresi,çorba , muhallebi ve yoğurt başlayabileceğimi söyledi.Hatta son kontrolde elime bi kağıt verdi , nasıl yapılacağı yazıyo.
    Ayrıca mama takviyesi aldıkları için , mamadansa sebze meyve yoğurt muhallebi vermek daha iyi.Bunu internette bi yerlerde de okumuştum.
    Ama siz sadece emziriyorsanız hiç bişey vermeyin şimdilik. Ne güzel sadece anne sütü verebiliyorsunuz.

16. 2 Ocak 2009
  17. Derya

Derya Duru'm benim...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
  18. 3 Ocak 2009
  19. çikolataprenses

çikolataprenses Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyzam 4 ay 8 günlük oldu ve ben 1 haftadır sebze çorbası falan veriyorum bide milupanın sütlü meyveli kaşık mamasını veriyorum severek yiyo.Zaten sevmese vermiycektim. Bide biz yemek yerken ağzını şapurdatıyo ister gibi sanki:ecrin_bebek: 6 ay çok geç gibi geliyo nedense. çünkü 1 ay sonra iznim bitiyo v işe başlıycam. Kayınvalidem bakıcak ve kaşık mamasına geçmesi ikimiz içinde iyi olacağını düşünüyorum.