ek gıdaya başlayanlar neler veriyosunuz?

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve ERVUS tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

7 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ERVUS
  1. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    ben yoğurt ve meyve pürelerine başladım
    siz neler veriyosuuz

2. 7 Ekim 2008
  3. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben de dün itibariyle meyve püresi vermeye başladım oğluşuma....
    dr umuz bir ay sonra ddiydi ama ben dayanamadım....
    sütün iyi dedi kilosu gayet iyi dedi ama...
    bebelacın meyve püresi ni aldım veriyorum iki günde bi kavanozu bitirecek çok sevdi hemde çorbaya geçene kadar kaşıkla yemeği öğreniyor....
    bize drumuz 5. ayda meyvelere başla dedi ama ben dayanamadım günde iki kez bebelacın meyve püresinden yani 4. aydan itibaren olanını veriyorum..
    aslında denemek amaçlıydı ama baktım ki yiyor bende vermeyi düşünüyorum
    öğlen öncesi 11-12 gibi bi kez öğlenden sonrada bi kez
    yarım kavanozu yiyecek bi günde fazla abartmıyorum şimdilik
    bi dahaki haftaya meyve suyu yapıp vericem şeftali bitmeden
    sende yavaş yavaş meyveye başla istersen
    bende bu konuda görümcemden yardım alıyorum
    zaten kendiside hemşire....

4. 7 Ekim 2008
  5. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben henüz başlamadım 6. ayına girsin öyle.erken bence.ama tatlara alışsın diye meyve falan yerken serçe parmağımla biraz yalatıyorum.okadar.benim bildiğim yoğurt 6. aydan sonra veriliyor.yani doktor öyle söylemişti.

6. 7 Ekim 2008
  7. BenKardelen

BenKardelen AŞKLARIM BUĞRA&BEYZA Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende hero baby nin meyve pürelerini veriyorum 4.aydan itibaren olanlardan. hergün düzenli vermiyorum ama sütüm yettiğince sütümü içiyor iyice boşaldığında göğüslerim yada dışarı çıktığımda emzirme olanağım olmadığında filan veriyorum ama benimki bi kavonozu bitiriyor yediğizaman. normade yarısını yiyordu bi seferde ama geçen otobüste ağlamaya başladı kavonozun hepsini yedi. üstünede birsürü su içti biberonundan. geldik eve bide beni emdi sonrada rahatsız oldu ama yedikçe yiyor istiyor. yoğurtta yediriyorum elma püresi, suyu, sütle bebe bisküvisi, suyla yapılan yine hero baby muhallebisini veriyorum düzenli olmasada alışsın diye. alıştıda artık zaten kaşıkla çok güzel yiyor artık:))) peynirde yiyor. herşeye alıştı kerata:)))

8. 8 Ekim 2008
  9. happy_spk

happy_spk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    walla kardelenciğim, herşeyi yer olmuş senin minnoşş:)) maaaşallah!!
    ben henüz hiç birşeye başlamadım:KK43: doktor hayır! hayır! deyip duruyor. bende çok hevesleniyorum ama.. baktım ki gerçekten herkes öyle söylüyo, ilk 6 ay anne sütü.. hadi bari bu kadar dayandım bari tam olsun diyorum. kasımın beşinde 6 ayımız doluyor inşallah. neler yediricem oğluşuma nelerhihoyyyt

birde bişey sorayım, kavanoz hazır meyve püreleri veriyorsunuz? evde cam rendede yaptığımız meyve püreleri verilmeyecek mi? mesela o püreleri hazırlayıp dolapta muhafaza edip, onları versek?
    bakalım biz nelerle başlayacağız oğluşuma. doktora gittiğimizde sanırım bir beslenme programı verir artık.

hepinize sevgilera.s.

10. 8 Ekim 2008
  11. aysen_balikesir

aysen_balikesir nazlı miray yaşam hediyem Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ben daha yolun başındayım ama size bi bakayım dedim happy_spk arkadaşımıza katılıyorum sütünüz geldiği kadar bebekler anne sütü içmeli ama 6aydan sonra sütün yanında ek gıdalaraa başlanabilir ama hazır mamalar değil al yapımı şeyler kereviz brokoli püresi havuç meyve püreleri tabi el yapımı dışardakilerde katkı maddesi vardır çünkü güvenemem şahsen hepiniz sağlıkla büyütün yavrularınızı

12. 8 Ekim 2008
  13. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben de armut, elma gibi meyvelerin sularını verdim kaşıkla ama çok değil..su bile veremiyorum çoğu kez....annem olmasa ne yapardım bilmiyorum..geçenlerde nar suyu verdim çok sevdi..ardından demir damlasını verdim..ağzı kapkara oldu ve kapkara kustu korktum..sanırım ikisini birlikte vermek yerinde bir davranış değildi..

14. 8 Ekim 2008
  15. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    happy spk canım rendelediğin şeylerin hemen tüketilmesi gerek. yani bebişine taze olarak vermelisin. rendelendikten sonrasaklaman doğru olmaz.bakteri üretirler. yani rendeni yap bebişe yedir o kadar . ridacım bebişinde deneme bacım böyle şeyler :)
    kayınvalidem gündüz ne veriyor bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla hepsinden azar azar yiyor.gecen acılı bi tarhana çorbası vermiş. sonra vermemiş bağlamış benimki ağlamaya. mecbur doyana kadar yedirmek zorunda kalmış.. ben sütlü pirinçli veriyorum, sebze püresi verdim karnıbahar patates pirinç ve havuçlu ama verirken bile kokusundan benim midem bulandı böööö. yavrum a da zar zor yedirttim. birde elma şeftalı püresi denicem bakalım. yavaş yavaş başlıcam diğer tahıllı gıdalara. evde hazırlanan şeylerdende yemeli ama hazır olanlardan da yemeli. yanlış yapıp besin değerini düşürdüğümüz gıdalarda olabilir. onların içinde ne kadar koruyucu madde de olsa onlar için yararlı olan birsürü madde var diye düşünyorum.tabi hazır olanları az kullanmak gerek.. kardelen buğraya maşallah. ben hiç peynir yedirmedim. ama yoğurdu güzel yiyor. artık babannesi neler veriyor bilmiyorum. sürekli arayıp şunu ver bunu ver de demek istemiyorum. ayıp olur . bilmiyorumbenim kız ara yerde Allah a emanet büyüyp gidiyor artık...

16. 8 Ekim 2008
  17. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende meyve püresi vermiştim demiştim ya vazgeçtim vermiyorum bugün itibariyle akşam kakasını yaparken zorlandı yavrum ve hafiftende karnı ağrıdı sanırım ve kakasını her zaman sulu yaparken katı yaptı meyve püresinden sanırım...
    20 gün daha beklemeyi düşünüyorum şimdi 5 ayı dolsun bari....
    ama dediğiniz gibi hazırlarada alışsın görümcem sürekli onlardan verdi...
    6.aydan sonra ewde ben hiç muhallebi yapmadım diyo bebelacın kaşık mamalarından verdi...
    hemde misafirliğe ve gezmeye çkınca çok pratik oluyo....

18. 8 Ekim 2008
  19. dilekom

dilekom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde 1 aydır ek gıdalara başladık
    sabah mamasının içine labne peyniri ve bebe bisküvisi(bayılıyor buna)
    öğlen cam rendede yapılan meyve suları
    akşam üstüde kendi yaptığım yoğurt... tabiki azar azar ama veriyorum
    diğer zamanlardada anne sütü
    benim dr ek gidalara yavaş yavaş başla alışsın kaşıkla yemeğe dedi
    muhallebide ver dedi ama ona 6,ayda başalamayı düşünüyoruz