ek gıdaya geçen arkadaşlar

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve goncalove emine tarafından 6 Eylül 2008 başlatılmıştır.

6 Eylül 2008
    Konu Sahibi : goncalove emine
  1. goncalove emine

goncalove emine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar kızım 6 aylık bizde ek gıdaya geçtik geçelide bayağı oldu.fakat sorun şu kızım ne yaparsam yapıyım 2-3 kaşıktan sonrasını yemiyor.ağzını bıçak açmıyor.yaptığım herşeyi dökmek zorunda kalıyorum ve çok canım sıkılıyor.önceleri iyi yiyecek gibiydi ama şimdi tık yok sizinkilerde mi öylekafamçokkarıştı

2. 6 Eylül 2008
  3. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    cabım ya benim oğluşumda 6 ay içinde bizde ek gıdaya geçeli baya oldu. ama benim bebeğimde sürekli bişiyler yemek istiyor. sofra görünce başlıyo sevinmeye baktı ki bişiy gelmiyo bağırmaya başlıyor bu sefer. maşallah ne versem yiyor. ayarını yapamıyorum verdikçe alıyor ama çok vermek istemiyom sonra biraz ağlıyor unutuyor aç olduğu için değil yemek yemeyi çok seviyor. ne yapcam bilmiyorum

4. 6 Eylül 2008
  5. sedef20

sedef20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende senin durumundayım canım. oğlum ne versem hemen yiyecek gibiydi. iştahlı görünüyordu başlarda. ama şimdi 2 - 3 kaşıktan sonra yemek istemiyor. ben zorla biraz daha yediriyorum. doğru mu yapıyorum yanlış mı bilemiyorum. ısrarcı olmamak mı lazım acaba. ama o zamanda aç geziyor çocuk genede yemiyor. fisfisfis

6. 6 Eylül 2008
  7. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    insanın elinde değilki yesin beslensin istiyor bebeği bir kaşık bile alsa ne kadar mutlu oluruz.Bizede doktor ek gıdalara yavaş yavaş başlayalım dedi 3 gündür yoğurt veriyorum yoğutla başlaya bilirsin dedi ama geceleri uyumamaya başladı acayip bir huysuzluk yoğurtanmı yoksa dişmi sorun anlıyamıyorum.Oğlumu şuana kadar sadece emzirmiştim şimdi netten vs.. hep vitaminli çorbalar gıdalar araştırıyorum acayip bir telaş sardı beni.İyi beslenmesini sağlıklı olmasını istiyorum.

8. 6 Eylül 2008
  9. goncalove emine

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ay ne güzel imrendim doğrusu bence yiyebildiği kadar yesin sen vermeye devam et.belli bir müddet sonra yani büyümeye başladığında kendisi ayarlar bence ne kadar yiyeceğini...

10. 6 Eylül 2008
  11. goncalove emine

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

12. 6 Eylül 2008
  13. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebişin yanındada bişey yiyemiyoruz ne yesek kendini paralıyor istiyor veremeyeceğimiz şeyler oluyor o zaman da gözü kalıyor ablası resmen kardeşinin yanında yemiyor canı çekecek gözü kalacak diye....

14. 6 Eylül 2008
  15. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar yaptıgınız yemeklere eksı ve tuzlu olmamasına dıkkat edın
    bırde kucuk bır sır elma yada uzum suyu katın yemeklere oldukca ıse yarıyor goreceksınız.

16. 6 Eylül 2008
  17. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    canım benim oğlum salataanın suyuna bayılıyo akşamları ekmeğin içinden biraz bandıra bandıra veriyorum tabi tuzlu olmuycak şekilde bence denemelisin belki seniinkide yer çocukkların çoğu salata suyunu sever ondan sonra bebelac'ın pirinç tağıllısı var ben 3 ölçek atıyorum bir bçukta pekmez koyuyorum çok seviyo

18. 6 Eylül 2008
  19. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bence geçici olabilir.Biz de ilk ek gıdaya geçtik,yogurdu alıyordu,sonra istemedi,ara verdim,çok şükür şimdi muhallebi de veriyorum Milupanın içine armut rendeliyorum,şimdi de biberon görünce huysuzlanıyor bugun.Napayım ben de yaptıgım mamaya tahıllı muhallebili bişeyler karştıryorum,biraz yiyor.Öyle böyle idare etmeye çalışcaz...