ek gıdaya geçiş

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AHMETEMXIXN tarafından 25 Eylül 2007 başlatılmıştır.

25 Eylül 2007
    Konu Sahibi : AHMETEMXIXN
  1. AHMETEMXIXN

AHMETEMXIXN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ek gıdaya kaçıncı ayda başladınız.ilk neler verdiniz.?

2. 25 Eylül 2007
  3. KarKralicesi

KarKralicesi Sığınamıyorum Hiçbiyere:( Pro Üye

Beğenileri:
    905
    Ödül Puanları:
    113
    nasıl yani... biraz acarmısınız ben anlıyamadımda..

4. 25 Eylül 2007
  5. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce evde çay bardağına yoğurt mayala,günlük olarak azar azar tattır 2 tatlı kaşığı kadar birde bunu her doktor farklı söylüyor ya sebzeyi ilk önce tatdırcan yada meyvayı elma ve armut hazmı en kolay meyvadır ilk önce elmayı güzelce yıka ve kabuklarını doğramadan kes suda haşla suda haşlamanın sebebine gelince bebeğe ilk defa yedireceğin için karın ağrısı yapmasın hazmetmesı kolay olsun diye kaynattıktan sonra cam rendede rendele tülbentten yada temız bir bezden geçir ilk önce suyunu vereceksın bir kaç gün ondan sonra posasıyla beraber verebilirsin sebze olarak ta ilk önce tatlı kabak bezelye ve patatesden çorba yapabilirsin her şeyi azar azar ve günlük yap birde patateslerin çimlenmemiş olanına dıkkat et oda bebekte sancı ve karın ağrısı yapar
    portakal ve mandalına gibi meyvaları 1 yaşından önce verme asitli meyvalar oldukları için çocuğu pişik yapar bide portakal alerjik bir meyvadır
    ayrıca 1 yaşından öncede ıspanak ve bakla verilmez

6. 25 Eylül 2007
  7. anne-10

anne-10 eşim ve oğullarıma aşığım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 6.ayda başladım ek gıdaya ek gıda olarak bende milupa kullandım kahvaltıda ise cicibebe ıhlamur peynir pekmez hepsini ezde ver geceleri milupanın gece maması var onu kullandım o sabaha kadar tok tutuyor çocuğu.

8. 26 Eylül 2007
  9. gxuxlse

gxuxlse Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    a.s. açıkçası 6.ayda ek gıdaya başlayın diyorlar ama ben küçüğüme 4 ayda meyve suları ve el yapımı yoğurtla başladım tabi azar,azar şimdide hiç bir konuda zorluk çekmiyorum:nazar:Başlık larımı okursan ama büyük oğlum 3,5 yaşında ona 6.ayda başladım çok zor alıştı pekte iştahı yoktu hala öyle devam ediyoruz:çok üzgünüm:Ama 2 yaşına kadar emzirdim çok şükür!

10. 4 Ekim 2007
  11. AHMETEMXIXN

AHMETEMXIXN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekürederim Verdiğiniz Bilgiler Için.ellerinize Sağlik.ben Yoğurt Birde şeftali Verdim.dediklerinizi Yapacağim Saolun.sevgiler...

12. 17 Nisan 2011
  13. berke_m

berke_m Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    mrb hanımlar bende oğluma yeni ekgıda vermeye başladım 6ayı yeni geçti ilk olarak ne verebilirm yardım edermisiniz

14. 7 Ağustos 2013
  15. gunesanne

gunesanne Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    aygun01 bunu beğendi.
  16. 15 Ağustos 2013
  17. sev1234

sev1234 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba anneler benim kızım 5. ayını bitirdi, biz 4. ayda ek gıdaya başladık doktorumuz artık gündüz emzirmeme gerek olmadığını gece 3-4 kez emse yeter dedi bana biraz az geldi siz nasıl yaptınız acaba

18. 15 Ağustos 2013
  19. ledaswan

ledaswan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şaşırmış o doktor. Sakın güvenmeyin dediklerine. 5 aylık bebek, annenin sütü var ve doktor gündüzleri emzirmeye gerek yok diyor. Saçmalık!

İlk 6 ay sadece anne sütü deniyor her yerde duymuşsunuzdur. Sütünüzün yeterli olmadığı durumlarda, bebeğin doymadığını gözlemlediğinizde ek gıdaya 4.aydan itibaren başlanabilir. Ancak öncelikli hep anne sütüdür ya da anne sütü kesildiyse formül süttür. 6-9 ay arası 2 çay bardağı, 9-12 ay arası ise 3 çay bardağı ek besin verilmelidir.

Size tavsiyem ilk 6 ay doya doya her fırsatta bebeğinizi emzirin. Sakın ola ki gündüz emzirmeyi bırakıp da sütünüzün azalmasına sebep olmayın. Kilo artışı azsa bebeğin, doymuyorsa ek gıda verin.