Ek gıdayı reddeden bebek anneleri nasıl başardınız?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kardelencim tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

12 Mart 2010
    Konu Sahibi : kardelencim
  1. kardelencim

kardelencim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Oğlum 6 aylık ve bir türlü ek gıdaya başlayamadık. 5. ayından itibaren denemelere başladım ama nafile. Şimdiye kadar sadece emdi anne sütü haricinde başka bişey almadı. Meyve suyu, sebze çorbası vs. reddediyo. Hatta kendi sütümü sağıp biberona koyuyorum onuda almıyo. Bikaç kere biberonu saklayarak kendi mememi veriyomuş gibi yaptım o zaman almıştı ama şimdi onuda almıyo anlıyo. Önümüzdeki ay işe başlayacam. O zamana kadar alışması lazım ama hiç umut yok gibi görünüyo. Moralim çok bozuk napıcam ben

2. 12 Mart 2010
  3. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    meyve suyu deilde ilk yogurtla başlayabilirsiniz günde 1 kere sonra armut ve elme rendeleyin verin.ilk 10 gün bunları verin sonra çorbalara geçin. çorbaları ilk ek gıdaya geçişte reddebiliyor bebekler.

4. 12 Mart 2010
  5. meltemkilic

meltemkilic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    canım bir çoğumuz bu sorunları yaşadık. benim kızım şuan 8 aylık. 5 aylıkken doktorumuz yoğurt ve muhallebi verebilirsin demişti. bir iki gün yedi sonra 20 gün boyunca herşeyi reddetti. 6. aykontrolünde doktora anlattım zorlama bu ay böyle geçsin dedi. bende ara verdim. birgün biz yemek yerken anakucağında durmadı kucağıma aldım. kaşığıma doğru yöneldi ve çorbadan içmek istedi. ondan sonra tekrar ek gıda denemesine giriştim ve o günden sonra ne verdiysem yedi. taki diş cıkarana kadar. şimdi de yine diş çıkarma dönemindeyiz ve çok iştahsız ne versem ançak 1 çay kaşığı 1 tatlı kaşığı en fazla 1-2 yemek kaşığı yiyor. ben de yemekten soğumaması için ısrar etmiyorum ama çok üzülüyorum inşallah düzelir. bende şubatta işe başlıcaktım ama durum böyle olunca vazgeçtim. merak etme eninde sonunda alışacaktır ama zaman alır. televizyonda bir doktor bu süreç 3 ay sürer demişti. sen az az sizin yediklerinizden ver önemli olan verdiğin kadarını yemesi değil. ağzını açıp kendi isteğiyle zevk alarak yemesi. kolay gelsin. sabırlı ol.

6. 15 Mart 2010
  7. sevilk

sevilk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım da on aylık yeni yeni yiyor sayılır
    ben verşnce yemek istemiyor
    babannesi verince yiyor
    ben de artık besleme işini ona devrettim
    inşallah alışırda bende rahat rahat işe başlarım

8. 18 Mart 2010
  9. demetguler

demetguler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese iyi akşamlar
    ben yeni katıldım bu foruma
    benim de 9,5 aylık bir oğlum var
    iştahı çok kötü hafif pütürlü şeyleri ve çorba türlerini hiç yemiyo
    bir fikri olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.

10. 18 Mart 2010
  11. nisanaz05

nisanaz05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende o konuda çok dertliyim 1,5 yaşında bir oğlum var 5 ay emzirdim daha sonrada hazır mama kullandım şimdi onuda bıraktım doktor tavsiyesi üstüne şuan hiçbirşey yediremiyorum sütten başka sizce ne yapmalıyım bana bir fikir verin çok zor durumdayım acaba zamanla düzelirmi?

12. 24 Mart 2010
  13. kizlarim

kizlarim kuzularinin annesi :0 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    yasitlariyla yedirmeyi deneyin. bir de, siz degil de baskasi yedirsin.

14. 11 Nisan 2010
  15. ummiye

ummiye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ek mamaların tatlarını bilmedikleri için yemiyorlar zorlamayı seçin biraz çünki siz bebek istemeyince yedirmeyi bırakırsanız o yememe konusunda devamlı ısrarcı olur siz zorlarsanız yemekten başka çaresi olmadığını anlar ve yer benim oğlumda aynıydı zorladım ve her şeyi yemeye başladı en fazla 1 hafta sürer zorlama

16. 12 Nisan 2010
  17. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    226
    Ödül Puanları:
    113
    Aynı durumdayız canım, benimkiside kesinlikle hiçbirsey yemeği kabul etmiyor ve bende kendimi basarısız buluyorum:KK43: bakıyorum saga sola buraya, herkesin bebişleri mamaları götürüyo, benimkisi ise resmen ağzını kitliyor yada haykıra haykıra ağlıyo. Bende sastım kaldım. Aynı şekilde cok kötü durumdayım:KK43:(

18. 13 Nisan 2010
  19. seherakcan

seherakcan Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım pes etme 2-3 gün aralıklarla dene çocukların damak zevki çabuk değişir sevmediği şeylere ısrar etme bu gün sevmediğini yarı seve bilir bende bu konuda ağzı yanmış annelerdenim