Ekim anneleri bebeklerınız ayakları ustune basabılıyormu

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve HAYALKIZ tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

2 Şubat 2009
    Konu Sahibi : HAYALKIZ
  1. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bebeğim 7 sınde 4 ayını dolduracak ama hala ayaklarının uzerıne basmıyor emek dızlerını kıvırıyor sızınkıler ne durumda dr unuza bu sorunu soran oldumu cevaplarınızı beklıyorumcadıarzu

2. 2 Şubat 2009
  3. DENiZyesil

DENiZyesil canım kızım canım kocişim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bem kı 17sınde 4ü bitiriyo 5e gırıyo basıyo ayaklarına cok kuvvetli basıyo hemde maşallah deyin kızlar ta 3 aylıkken basıyodu benimki bence daha erken her bebek basamaz zaten daha kimisi yaşına gelince anca basarmış koltuk altlarından tutunca adım atarak yürüyo maşallah demeyi unutmayın:nazar::nazar:

4. 2 Şubat 2009
  5. kilcikxixzxix

kilcikxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebişte çok basamıyor yoruluyo hemen 5 ayına gidik bugün

6. 3 Şubat 2009
  7. HAYALKIZ

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Masallah anne sutumu alıyor

8. 3 Şubat 2009
  9. mxixnxixkeller

mxixnxixkeller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimki de 3,5 aylık. basamıyor, herkes bi akıl veriyor. doktora sordum 6. aydan itibaren ayaklarını basmaya başlıyorlarmış, önceden de basabilir ama basmaması anormal birşey değil. 6. ayda da basmazsa o zaman sorun. kimsenin lafına bakmayın. basmaması sadece kalça çıkıklığı durumunda olur ki ilk başta kalça çıkıklığı testi yapılıyor ve yokssa sorun yok.

10. 3 Şubat 2009
  11. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    benmkde basıo.ama keske alıstırmasaydık şimdi yatmak istemio tay tay durmak istio.2 saniye kadar ellerini bırakınca kendi kendine duruo..

12. 6 Şubat 2009
  13. ipekkocak

ipekkocak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadasım bende aynı soruyu bebek gelişimi bolumunde sormustum.bızımkı de hala tam olarak basamıyor.ama doktor 6 aya kadar beklememız gerektıgını soyledi.bırı kuyuya tas attıgı ıcın boyle telaslanıyorsunuz dedı.beklıcez bakalım.ama bız durmuyoruz bastırmaya calısıyoruz.bılmıyorum ne kadar dogru???*:1closedeyes:

14. 8 Şubat 2009
  15. HAYALKIZ

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende doktoruma sordum kızlar ayağına basması bazı bebeklerde reflex oluyormus yanı onun çok sağlıklı olduğunu göstermıyormus o sadece bır reflexmiş şimdi benımkıde tutunca artık dıkıyo bacaklarını basıyor ama artık onemsemıyorum basıyormu basmıyormu dıye gerçektende o reflex

16. 12 Şubat 2009
  17. efren

efren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu durumun doğrudan anne sütü ile bir alakası yok.çünkü adım atma da basma gibi reflekstir.eğitim kitapları bunu böyle yazar.bence hiç bir şekilde kafaya takmaya gerek yok.benim oğlumda basıyor ve adım atıyor ama bu onun çok kabiliyetli yaşıtlarından farklı muhteşem bir çocuk olduğunu göstermez.kızlar biz şunu yapmayalım ya .yani her bebek üç aşağı beş yukarı aynı gelişimi gösteriyor.ama bazı anneler bazı durumlarda gereksiz çok övünüyor bu da bazı hareketleri yapamayan bebeklerin annelerini üzüyor.ben öğretmen olduğum için çok rastladım bir durum var hemenhemen her veli çocuğunun aslında çok zeki olduğunu ama çalışmadığını söylüyor.ancak bu çok da doğru olmuyor veliyi üzmemek adına birşey söylemiyoruz ama öyle olmadığını da çok iyi biliyoruz.

18. 13 Şubat 2009
  19. mxixnxixkeller

mxixnxixkeller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok haklısınız efren, onların hepsi ayrı birer dünya, elbette farklı olacaklar.