ekim anneleri oruç tutuyormusunuz

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve kilcikxixzxix tarafından 2 Eylül 2008 başlatılmıştır.

2 Eylül 2008
    Konu Sahibi : kilcikxixzxix
  1. kilcikxixzxix

kilcikxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar oruç tutanınız var mı ben ilk gün tuttuum 1gün tutup birgün tutmamayı düşünüyorum sizce neyapmalıyım

2. 2 Eylül 2008
  3. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben şahsen doğum bu kadar yaklaşmışken ve imsakla iftar arası bu kadar uzunken tutma taraftarı değilimm..çünkü günde3 litreye yakın su içmemiz gerekiyo bebeğin amniyon sıvısı için akşam ezanından sonra hiç uyumamamız lazım imsaka kadarki bu kadar su içebilelim..ayrıca uzun süre aç kalmak tansiyon ve kan şekerinin düşmesine ve bunlarda denge kayıplarıyla birlikte düşmelere neden olurkii tutmayışımın en önemli nedeni bu sert düşüşler bebeğin eşinden ayrılmasına ve doğumun başlamasına neden olur ..vbe ne yazıkki doğum eylemi böyle başlamış bebeklerin çok azı yaşıyabiliyoo..
    hem islam kolaylık dinidir rabbim gebelere farz kılmamıştır allah ömür versinde borcumuzu ödeyip sonra tutalımmkaydirigubbakcemile5

4. 2 Eylül 2008
  5. kilcikxixzxix

kilcikxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haklısın destina eşimde izin vermiyor işte sonra nasıl tutacağız bilemiyorum herkez tutarken kolay olacaktı tabi .....olsun tutarız sonra demiiiii bebişleri düşünmemiz lazım

6. 2 Eylül 2008
  7. gxuxl-xsxen

gxuxl-xsxen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Katılıyorum destinaya, sonuçta farz olmayan bişey şuan bizim için neden riske atalımki yüzüp kuyruğuna gelmişiz değmez risk almaya, su bu dönemde çok önemli sıvı kaybı tansiyon ve şeker düşmesi kaçınılmaz, dinimize göre bize farz değil, hatta tutarsak kendimize ve bebeğimize eziyet etmiş oluruz ki bu da günah sayılabilecek bir durum oluşturur yinede Allahla kul arasına girilmez herkesin vicdanı ve düşüncesi farklıdır tutmak isteyen annelere Allah sabrını ve şifasını versin.

8. 2 Eylül 2008
  9. hatice41

hatice41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

arkadaşım ben dün tuttum biraz zorlandım ama bugunde tutuyorum çok sağlıklı ve çok iyiyim.akşam 1 lt sahurda 1lt su içtim çok iyiyim.

10. 2 Eylül 2008
  11. Miy

Miy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar,suan normal insanlar icin bile tutmak bu kadar zorken,ne olur kendinizi ve bebeklerinizi zorlamayin.kendinizi iyi hissedebilirsiniz ama bebeklere ne kadar zarar verdiginizi goremeyebilirsiniz.bu ramazanda tutmayip sonrasinda kazasini tutarsiniz.hicbir doktorunda onay verecegini dusunmuyorum.
    yinede tutanlara allah sabrini,sihhatini eksit etmesin.

Son düzenleme: 2 Eylül 2008
  12. 2 Eylül 2008
  13. mxixnxixkeller

mxixnxixkeller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben cuma günü doktora gittim hem kontrolüm vardı hem de bu oruç olayını görüşmek için, doktorum oruç tutmanın bebeğe hiçbir zararı olmaz kendini iyi hissedersen tutarsın hissetmezsen tutmazsın demişti. Yani oruç tutunca bebğin riske girmesinin sözkonusu olmadığını söyledi. Ama tutma zorunluluğu yok tabi, ben ilk gün tuttum bugün de tutuyorum kendimi iyi hissediyorum şimdilik tutmayı düşünüyorum.

14. 2 Eylül 2008
  15. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    slm arkadaşlar
    kendimi bildim bileli 3 aylar ve 6 gunleri dahi kacirmazdim ama işin içine bebek girince rolantiye aldik bu yıl çünkü günler çok uzun ve ben ne yazıkki açlığa hiç dayanamöıyorum sanki benim yeiğimi aynen içimden silip süpürüyor yaramazım:)
    zaten dinimizde zorlama yok Rabbim sağlığı yerinde olan kullarına farz kılmış he aslında çok şükür bizlerde sağlıklıyız ama içimizde besleyip şu zamana kadar yaşatmış olduğumuz kuzucuklarımız var ve zamanımız giderek azalıyor.destina nın da dediği gibi ne yapalım onlara bişey olmasında biz borcumuzu öderiz.
    Bu arada tutabilen arkadaşlarımızda var onlarınkinide Rabbim akbul etsin.3 hafta önce dr gittiğimde dokktorum bu yıl tutman sağlıklı değil sonra ödersin demişti.zaten babası ve anneannesi kıyamıyorlar minik oğluşuma Asker olacak olmaz diyor anneannesi:dance:

16. 2 Eylül 2008
  17. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    ben de şu su olayından tırstığım için cesaret edemedim bebğime bişey olsa ömür boyu vicdan azabı çekerim şimdi güne 3 litreyi geçtiği halde bile drum daha çok iç diyo akşam okadar dar vakitte nasıl içerimki zaten sıcaklarda okula da gidiyorm işallah seneye telfi ederiz

18. 2 Eylül 2008
  19. SeADeniz

SeADeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben Gunde 6 Lt ye yakın Su Icıyorum hemde Durmadan + Sabah KahvaLtısı yapmadıgım zamanlarda Tansıyonum Dusuo ve Dusup bayılabılıyorum O yuzden Oruc Tutmuyorum Zaten tutmamamız gerekıyor...Bu Son ayda