Ekim anneleri son haftalarda diş ve diş etleriniz ne durumda..

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve tahaecrinRY tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : tahaecrinRY
  1. tahaecrinRY

tahaecrinRY EVLİ MUTLU 2 ÇOCUKLU :) :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    KIZLAR DOĞUM YAKLAŞTIKÇA DİŞ ETLERİM DAHADA ŞİŞMEYE VE KANAMAYA BAŞLADI ÜSTÜNE ÜSTÜK 20LİK DİŞLERİMDE SIZLIYOR..DOKTORUM GARGARA YAZDI AZCIK RAHATLATIYO AMAA BİLMİYORUM,NASIL GEÇECEK.O KADARDA KALSİYUM ALIYORUM HALBUKİ, DEMEKKİ YETERLİ GELMİYOR.SON HAFTALARDA HORMONLAR TAVAN YAPIYOR ARTIK ONDANDIR HERALDE..AMA DOĞUMDAN SONRA MUTLAKA BİR DİŞ HEKİMİNE GİDİCEM VARMI AYNI SORUNDAN MUZDARİP OLAN BENİM GİBİ..:çok üzgünüm:

2. 11 Eylül 2008
  3. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    benım diş etlerinde şişme kanama falan olmuyor fakat çikolata falan gıbı cok tatlı bırsey yediğimde cok sızlıyor son gunlerde..
    hemen fırçalıyorum tabi..
    başka bır sorun yok sukur..

4. 11 Eylül 2008
  5. themis

themis Herşey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim diş etlerimde çok şişiyor ve her fırçaladığımda kanıyordu. Şişlik hala devam ediyor ama son 1 haftadır kanama yok denecek kadar az. Kanım düşük çıkmıştı son kontrolümde acaba düşük olduğundan dolayı kanama durmuş olabilir mi ki ??

6. 11 Eylül 2008
  7. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    benim de hamişliğn başından beri fırçalarken mutlaka kanıyo kardeşim diş hekimi ben görürgörmez diş etlerinde iltihaplanma başlamış dedi ama bana göre hiç bi farkı yok ne yapmam lazım deyince de bol bol firçalayacakmışım kanaması önemli değilmiş de:))di doktor hanım

8. 11 Eylül 2008
  9. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben 2 ay önce çok çektim bu ağrıdan tüm yüzüm kabakulak olmuşum gibi şişti hiç bişey yiyemedim ağrıdan ağlıyodum dr gittik ilaç verdi geçti doğumdan sonra çekcem 20lik dişi çok zor bi olay geçmiş olsun sabret senin az kalmış benim 3 ay var diye ilaç almak zorunda kaşdım istemeye istemeye

10. 12 Eylül 2008
  11. kimselerbilmez

kimselerbilmez pamuk şekerim benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    beninde hamileliğin başından beri dişlerim çok kanıyor.doktorada gitmedim nasılsa ilaç falan kullanamam diye.o kadarda dikkat ediyorum kalsiyum almaya ama yetersiz geliyor galiba.yada önceden vardı şimdi arttı.

12. 12 Eylül 2008
  13. yexsximmerve

yexsximmerve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de diş etlerimde iltihap var doktor tuzlu suyla gargara yap doğuma kadar idare et dedisenağlama ayrıca 20 lik dişimde çekilecek ama doğuma kadar sabır :nazar:

14. 12 Eylül 2008
  15. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim de diş etlerimde şişme var ve her fırçalamada kanıyor. buna hamilelik gingiviti (veya jinjiviti) deniyormuş, hormonlara bağlı olarak diş etleri hassaslaşıyormuş. diş hekimim bir diş macunu tavsiye etti. parodontax isminde bitkisel bir diş macunu. içinde 5-6 tane bitki özü ve deniz tuzu var. tadı pek hoş değil tabi tuzlu birşey. ama denemeye değer. eczanelerde satılıyor. bir de tuzlu suyla gargara yap dedi. diğer gargaralar ilaç niteliğinde olduğundan iyice prospektüsüne bakmak lazım bazıları gebelikte sakıncalı. hepinize geçmiş olsun özellikle 20liklerle sorunu olanlara Allah yardımcı olsun.

16. 15 Eylül 2008
  17. çxixtxixr anne

çxixtxixr anne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76