Ekim ayında dış mekan fotoğraf çekimi

Konusu 'Fotograf ve Video' forumundadır ve icepond_82 tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

5 Eylül 2010
    Konu Sahibi : icepond_82
  1. icepond_82

icepond_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Selam arkadaşlar,
    9 ekimde düğünüm olcak. Nişanlım da ben de dış mekan çekimi yaptırmak istiyoruz. Ama ekimde havalar soğuo, yağmurlar başlıo. Dolayısıyla fotoğraf çekimimiz istediğimiz gibi olmazsa die korkmaya başladım.
    Aranızda sonbahar döneminde dış mekan çekimi yaptıran var mı? sorun yaşadınız mı?
    Bu konuda fikirleriniz, tavsiyeleriniz nelerdir ?

2. 5 Eylül 2010
  3. guvastanema

guvastanema Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bana bu konuda danışan arkadaşlara şöyle bir tavsiyem oluyor,

Çekimler için sürekli takip ediyorum ben bu siteyi. İşimiz tahminlere kaldıysa yandık demeyin artık eskisi gibi değil çünkü yüksek oranda tahminleri tutuyor. Yağış gösteriyosa kesin yağıyo. Sol üst tarafta 5 günlük hava tahminleri var, Her türlü tedbiri alın, 5 gün öncesinden düğün gününüzde neyi gösteriyosa ona göre planınıza yön verebilirsiniz. Parçalı bulutlu havada da deneyimlerime güvenerek çekim yapabileceğinizi söylemek isterim ama son tahlilde anlaştığınız fotoğrafçının sizi yönlendirmesi daha doğru elbette.

Bu arada İstanbul'da kapalı mekan konusunda önerileri olanlar varsa paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ekim 2011
  4. 6 Eylül 2010
  5. dunaa

dunaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hayırlı olsun bnmde düğünüm 16 ekimde dış mekan olucak nerde çekim yaptıracağını bilmioorum ama hava nefisti yarım kollu giydiğimi çok iyi biliyorumm birsürü fotoğrafım var özelliklee ekim ayına ait(nişanlımla ekim ayında çıkmaya başlamıştık) öpüoorum

6. 8 Eylül 2010
  7. icepond_82

icepond_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Teşekkürler guvastanema. Profesyonel birinden cevap almak beni rahatlattı. Dediğin gibi bu konuyu hem fotoğrafçımla tekrar konuşucam, hem de kendim hava durumunu takip edicem.

Dunaa'cım sana da hem teşekkür etmek hem de hayırlı olsun demek istiyorum. Dilerim herşey gönlünce olur:)))

8. 8 Eylül 2010
  9. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    26 eylülde cektirmiştik hiç üşümedimde hava iyiydi gayet mersin ve istanbulda

10. 8 Eylül 2010
  11. tiancu

tiancu Canım oğlum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Biz de 3 ekimde evlenmiştik 2 sene önce ve karadenizde olmamıza rağmen bir sorun yaşamadık.Hafif esinti vardı ama yağmur yağmadı.

12. 8 Eylül 2010
  13. eldanar

eldanar Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bir freelance fotoğrafçıyım, sonbahar ve ilk bahar aylarında dış mekan çekimlerimi yapmadan evvel hep meteorolojinin sitesini kontrol ederim böylece en azından ne ile karşılaşacağımızı bilebiliriz. çekim için hala bir fotoğrafçı arıyorsanız bana mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz. kendi kişisel sitemde de çalışmalarımın bir çoğu yer alıyor, inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

14. 8 Eylül 2010
  15. yesim77

yesim77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    valla kizlar cekim icin otelleri kullanmayi dusunun derim, hepsinin cok guzel duzenlenmis bahceleri falan var, ama olur da supriz olur yagarsa, o zaman hemen otelin ic ambiansi icinde fotograflar cekersiniz durumu kurtarirsiniz

16. 8 Eylül 2010
  17. yesim77

yesim77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    bu arada fotografciya ihtiyaciniz varsa cok tatli yeni evlenmis bir cift var,

xxxxxdiye aratin gorursunuz

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Mayıs 2011
  18. 8 Eylül 2010
  19. guvastanema

guvastanema Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bunun için ücret talep ediyorlardır sanırım değil mi? bir deneyiminiz var mı?