Ekım ayını umutla bekleyıp bu ayda hamıle kalanların mucıze ye kavusma yerı buyrun

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve GurbetGuzeli tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  16 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 1. GurbetGuzeli

  GurbetGuzeli Ene elheful Mahbubi.. Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  10.981
  Beğenildi:
  622
  Ödül Puanları:
  203
  EKIM AYINI UMUTLA BEKLEYIP BU AYDA HAMILE KALANLARIN MUCIZE YE KAVUSMA YERI BUYRUN:lepi::CüvCüv:
  BASINDAN SONUNA KADAR NELER YASAYACAKSINIZ BEBGINIZ KARNINIZDA NASIL BUYUYECEK HADI ANLATN BAKALIM
  merak ettiklerinizi asagidaki tabeladan takip edebilirsiniz
  [​IMG]
  1. hafta

  Vücudunuz
  Çoğu kadın hamile olduğunu adetleri geçiktiği zaman anlar. Hamileliğin diğer belirtileri arasında akıntı, yorgunluk, göğüslerde hassaslık, şişlik ve hafif bulantı bulunmaktadır. Bu belirtileri hissediyor ve hamile olduğunuzu düşünüyorsanız hemen bir test yaparak, doktorunuza danışmanızı öneririz.

  Bebeğiniz
  Hamile kaldıktan sonra ilk 2 hafta bebeğiniz ancak bir embriyo kadar belirgindir. Döllenmiş yumurta 2 hücreye bölünme işlemine başlar ve birinci haftanın sonunda birkaç yüz hücreden oluşan içi boş bir top oluşur.

  Duygularınız
  İlk haftada oldukça heyecanlı hatta biraz gergin olmanız doğal. Duygularınızı, aşağı yukarı aynı şeyleri hisseden eşinizle paylaşın. Hem tıbben hem de duygusal olarak endişelerinizi doktorunuzla da paylaşın.

  İpuçları
  Eğer düzenli olarak gittiğiniz bir kadın doğum doktorunuz yok ise fazla vakit geçirmeden, kendinizi yakın ve güvende hissettiğiniz bir doktor bulun.

  2. Hafta

  Vücudunuz
  Siz şimdilik pek birşey farkedemeseniz de vücudunuz çok önemli değişimler geçirmekte. Hamilelik hormonları, (özellikle estrojen ve progesterojen) salgılanmaya başlar. Rahim duvarları, embryonun gelişmesini desteklemek için kalınlaşmıştır.

  Bebeğiniz
  İkinci haftada, embriyodan, bazı uzantılar, annenin kan damarları ile bağlantı kurmak için rahim duvarlarına doğru ilerlemeye başlar. Bu bağlar daha sonra plasentayı oluşturur. Kan yapımı başlar.

  Duygularınız
  Bir hamilelik günlüğü tutmaya başlayabilirsiniz. Duygularınızı, umutlarınızı ve hamile olduğunuzu duyulunca çevreden gelen tepkileri yazarak hamileliğinizi daha keyifle hissedebilirsiniz.

  İpuçları
  Hamileliğiniz sırasında egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza danışın. Egzersiz yapıyorsanız hareketlerinizin yüzde seksenini azaltın.

  3. Hafta

  Vücudunuz
  Farkedeceksiniz ki, eskiden çok hoşunuza giden, çikolata, kahve gibi yiyecek ve içecekler artık size o kadar da çekici gelmiyor. Hatta alkol ve sigara size çok itici gelecek. Vücudunuzun tepkilerine güvenin, sağlıklı yiyeceklere yönelin, alkol ve sigaradan uzak durun.

  Bebeğiniz
  İçinizde küçücük bir embriyo büyüyor... Bu aşamada sadece bir grup hücre, fakat bunlar hızla büyüyor ve çoğalıyor. Eğer çıplak gözle bakarsanız embriyonun başını toplu iğne ucu kadar görebilirsiniz. Bu bir grup hücre cenin veya bebek değil henüz. Bu ilk haftada, embriyonun boyu 0.150 milimetre uzunluğunda.

  Duygularınız
  Değişen hormonlarınız sizi rahatsız edebilir. Seksin bebeğinize zarar vereceğinden, bebeğim sağlıklı olup olmayacağından korkabilirsiniz. Çoğu zaman bu endişeler gereksizdir. Doktorunuza sizi endişelendiren tüm soruları sormaktan kaçınayın.

  İpuçları
  Hamileliğiniz sırasında egzersiz programlarına başlamak için doktorunuzla konuşun.

  4. Hafta

  Vücudunuz
  Bebeğinizin organları hamileliğin ilk 3 ayında oluşur ve bu nedenle bebeğiniz dışarıdan gelebilecek zararlı maddelere karşı çok korumasız olur. Kesinlikle sigara ve içki içmemelisiniz. Aynı zamanda X ışınları, saç boyası ve egzos da bebeğinize zarar verebilir.

  Bebeğiniz
  Gelişen bebeğiniz hala daha çok küçük. Bedeni yaklaşık 0.36mm - 1mm uzunluğundadır. Bebeğinizin kalbi kan pompalamaya başlar.

  Duygularınız
  Şimdi sizin bir “annelik anteniniz” var. Diğer hamile kadınları eskiden olduğundan daha fazla farkediyorsunuz. Hatta bu hamile kadınlar yabancı olsalar bile onlara gülümseyip, selam veriyorsunuz.

  İpuçları
  Kokular sizi rahatsız etmeye ve midenizi bulandırmaya başlayabilir. Bu sebeple yemeği başkasına yaptırın, parfüm kullanmayın, kokusuz sabunları tercih edin.

  5. Hafta

  Vücudunuz
  Rahminiz büyüye büyüye mesanenize kadar ulaştı. Bu sebeple ani tuvalete gitme ihtiyacınız artabilir. Buna karşın daha çok süt ve su içmelisiniz. Ama endişelenmeyin, bu sıkıntınız uzun sürmeyecek.

  Bebeğiniz
  Gelişen bebeğiniz hala daha çok küçük. Bedeni yaklaşık 0.36mm - 1mm uzunluğunda ancak yüzü şeklini almaya başlıyor. Gözleri ve burun delikleri ultrasonda görülebilir.

  Duygularınız
  Aşağı yukarı, hamile kadınların yarısı seks ile daha az ilgilenmeye başlasalar da, çoğu kadın hamileyken kendini daha seksi hisseder. Bunun nedeni de vajinal bölgedeki kan akışının artmasıdır.

  İpuçları
  Önleminizi alın! Öksürük şurubu ve soğuk algınlığı ilaçlarına dikkat edin. Bunların birçoğu alkol ihtiva eder.

  6. Hafta

  Vücudunuz
  Normale nazaran, kendinizi daha aç hissediyor olabilirsiniz. Bu gayet doğal çünkü vücudunuz birçok “ek iş” yapıyor. Tabii bu, anneannelerimizin “iki kişi için yiyorsun” demesini doğrulamaz. Sağlıklı beslenmekten vazgeçmeyin.

  Bebeğiniz
  Büyüyen bebeğinizin başından kalçaya uzunluğu 2 - 4 mm. oldu. Bu ölçü genellikle baştan topuğa yerine kullanılır çünkü bebeğinizin bacakları genelde kıvrılmış durur, bu da ölçümü zorlaştırır. Bebeğinizin kalp çarpıntıları 6. haftada ultrasonda görülebilir.

  Duygularınız
  Artık hiç endişlenmeden tanıdıklarınıza hamile olduğunuzun haberini verebilirisiniz -tabii beklediyseniz- düşük riski çok azaldı. Her tür kutlamayaya hazır olun.

  İpuçları
  Doğum öncesi sorularınız varsa doktorunuzu arayın ve sorun. Sorularınıza yanıt bulduğunuz zaman kendinizi daha rahat hissedersiniz.

  7. Hafta

  Vücudunuz
  Hamileliğiniz geliştikçe sırt ağrılarının olması doğal, buna hormonlar neden oluyor. Akşamları uyurken yan yatıp, bacaklarınızın arasına bir yastık almanız faydalı olacaktır. Çok uzun süreler oturmaktan veya ayakta durmaktan kaçının, alçak topuklu ayakkabıları tercih edin ve sırtınızı kuvvetlendirecek egzersizler yapın.

  Bebeğiniz
  Bebeğiniz bu hafta büyümek için olağanüstü çaba harcadı! 7. haftanın başında, büyüyen bebeğinizin başından kalçaya uzunluğu 4 - 5 milimetre. Bu haftanın sonunda bebeğiniz 11-13 milimetreye ulaşacak.

  Duygularınız
  Eşiniz ve siz yeni rolünüzü kabullenmeye çalışıyorsunuz. Annelik ve seks arasında gidip gelirken sıkıntı çekebilirsiniz. Duygularınız hakkında konuşmaktan çekinmeyin, bu rolleri birlikte kabulleneceksiniz.

  İpuçları
  Gebeliğiniz süresince bacaklarınıza kramp giriyorsa, uzun süre ayakta kalmayın ve mümkün olduğunca sık sık yan yatıp dinlenin.

  8. Hafta

  Vücudunuz
  Gazınız var değil mi? Şişilik ve gaz sindirim sisteminin normalden yavaş çalışmasının bir sonucu. Gaz yapan yemeklerden kaçının. Daha sık ama daha az yiyin. Yemekten sonra yürüyüş yapın.

  Bebeğiniz
  Hamileliğinizin 8. haftasında bebeğinizin başından kalçasına uzunluğu 14 - 20 milimetre oldu. Bebeğinizin yüzü artık iyice belirginleşti ve kulakları da görülmeye başladı.

  Duygularınız
  İlk kez anne olacaklar, kendilerini ne kadar yorgun hissetiklerine şaşacaklar. Bunula savaşmayın. Normal hayatınıza aykırı olsa da erken yatın ve mümkün oldukça kestirin. Eşinizden destek alın. Bu yorgunluk birkaç haftaya geçecek.

  İpuçları
  Gün içinde elinizi sık sık yıkayın, özellikle pişmemiş et tuttuğunuzda veya banyoyu kullandığınızda. Bu basit temizlik işlemi enfeksiyona yol açabilecek bakteri ve virüslerin oluşmasını engeller.

  9. Hafta

  Vücudunuz
  Mutlaka egzersiz yapın. Leğen kemiği kaslarınızı özellikle geliştirmeniz gerekecek.

  Bebeğiniz
  Embriyonun başından - kalçasına uzunluğu 22 - 30 milimetre. Bu ölçü neredeyse orta boy bir yeşil zeytin kadardır. Siz farketmeseniz de bebeğiniz bu hafta oldukça hareketlenmiştir. Bebeğini artık bir embryo değil bir fetus.

  Duygularınız
  Stresin kötü bir repütasyonu olsa da, sizi daha konsantre ve üretken yapabilir. Tabii sizi sinirli, uykusuz ve depresiv yapıyorsa, başağrılarına veya mide sorunlarına yol açıyorsa stresi yenmeniz gerekecektir. Bu konuyu güvendiğiniz biri ile konuşabilirsiniz.

  İpuçları
  Gebeliğiniz sürecince saçlarınıza perma ve boya yaptırmayın. Saç boyalarının kokusu ve permanın dumanı sizi etkiler, hasta eder.

  10. Hafta

  Vücudunuz
  Mide yanması hissedebilirsiniz. Her ne kadar bunu engelleyemeyecek olsanız da, az yiyerek, acı, baharatlı ve yağlı yemekler yemeyerek mide yanmasını azaltabilirsiniz. Gece geç saatte yemek yemeyin.

  Bebeğiniz
  Gebeliğinizin 10. haftasında bebeğinizin boyu yaklaşık 31 - 42 milimetre. Bu aşamada bebeğin kilosu ölçülmeye başlar. Bu haftadan önce ağırlığının ölçülmesi çok zordur. Şimdi bebeğiniz minik minik kilolar almaya başlıyor. Bebeğin kilosu 5 grama yakındır, bu da yaklaşık küçük boy bir mürdüm eriği kadardır.

  Duygularınız
  Bu günlerde daha duygusal olmanız doğal. Biraz duygusal bir reklama bile ağlayabilir, ufak bir şaka karşısında gülme krizlerine girbilirsiniz. Değişen hormonların bu iniş çıkışlara etkisi çok büyük. Çok uzun süre moraliniz bozuk olursa doktorunuza danışın.

  İpuçları
  Gebeliğinizin ilk aylarında göğüslerinizde sızı ve acı hissedersiniz. Gerçekte, bu hamileliğin ilk belirtisi, ilk işaretidir.

  11. Hafta

  Vücudunuz
  Saçınız hep istediğiniz gibi şekil alıyor! Daha hızlı uzuyor, daha dolgun ve ipeksi. Tabii ki bu da hormonların bir işi. Saçlarınızı bu güzelliğini kutlamak için, bakım ürünlerinizi değiştirebilir veya yeni bir model deneyebilirsiniz.

  Bebeğiniz
  Bu hafta itibariyla bebeğinizin başından kalçasına uzunluğu 44 - 60 milimetredir. Ağırlığı yaklaşık 8 gramdır. Bebeğiniz yaklaşık orta boy bir limon kadardır.

  Duygularınız
  Vücudunuzdan, çevrenizle ilişknize kadar herşey değişiyor. Önünüzdeki birkaç ayda da moralinizde iniş çıkışlar olacak. Bir kız arkadaşınızla sohpet edin.

  İpuçları
  Bebeğiniz doğmadan ultrason testler sırasında onun bir fotoğrafına sahip olmak isteyebilirsiniz. Sizin için video ya bile çekebilirler, bunu testlerden önce sorup yaptırabilirsiniz.

  12. Hafta

  Vücudunuz
  Hamileyken kan basıncınız düşer ve bu başınızın dönmesine neden olabilir. Oturduğunuz yerden hızlı kalkmayın, koltuğun kollarından güç alarak kalkın. Yataktan kalkarken de önce bacaklarınızı sallandırın, oturun ve yine yataktan güç alarak kalkın. Ayaktayken başınız dönerse mutlaka oturun ve başınızı dizlerinizin arasına alarak bekleyin.

  Bebeğiniz
  Bebeğinizin ağırlığı 8 - 14 gram arasındadır, Başından - kalçasına uzunluğu yaklaşık 61 milimetre kadardır. Bebeğinizin ölçüleri son iki haftada iki misline katlandı. Bu haftalar, bebeğin uzunluğunun ve ağırlığının ölçülmesinin en iyi zamanıdır.

  Duygularınız
  Bebeğin doğumundan sonra iş hayatına dönmeyi düşünüyor musunuz? Karmaşık duygularınız olması doğal çünkü annelik duygularınız ağır basıyor. Eğer işinizi bırakmanız imkansızsa iş saatlerini azaltmak ya da evden çalışmak için patronunuzla konuşun. Ya da içinize tamamen sinecek bir yardımcı tutun.

  İpuçları
  Eğer ishal olursanız sakın 24 saat beklemeyin, doktorunuzu arayın. Sizi bu probleme karşı koruyacak önlemleri doktorunuza danışın.

  13. Hafta

  Vücudunuz
  Tebrikler! Artık hamileliğinizin nispeten daha kolay bir dönemine giriyorsunuz. Yorgunluğunuz, mide bulantılarınız azalacak, kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Tatil planı yapmak için ideal bir dönem.

  Bebeğiniz
  Bebeğiniz hızla büyüyor! Başından - kalçasına uzunluğu 65 -78 milimetre, ve ağırlığı 13 - 20 gram arasıdır. Yaklaşık bir şeftali kadardır.

  Duygularınız
  Düşük riski artık iyice azaldı, artık rahatlayabilir ve hamileliğinizin tadını rahatça çıkarabilirsiniz. Bebeğinizin kalp atışlarını duymak da bebeğinizin “gerçek” olduğunu hissetirecektir.

  İpuçları
  Hamileliğiniz süresince kafeini keserseniz, unutmayın zaten 200'den fazla yiyecek, içecek kafein ihtiva eder!

  14. Hafta

  Vücudunuz
  Uzmanlar size haftada yaklaşık yarım kilo toplamda ise 15 kilo almanızın normal olduğunu söyleyecekler. Hamileliğinizin ilk döneminde bu kiloyu alamamış olabilirsiniz, ancak şimdi alacaksınız. Beslenmenize dikkat edin ve bebeğinize enerji verecek besinleri tercih edin.

  Bebeğiniz
  Hamileliğinizin bu haftasında bebeğiniz başından -kalçasına uzunluğu 93 -103 milimetre. Ceninin ağırlığı yaklaşık 50 gram. Bu ölçü nerdeyse küçük bir yumuşak top kadardır. Bebeğinizin saçları ve kirpikleri uzamaya başlayacak.

  Duygularınız
  Hayatınız boyunca ince kalmaya çalışırken şimdi kilo almaya başlamak moral bozucu olabilir. Ancak şimdi önemli olan içinizde büyüyen canlının ihtiyaçlarını karşılamak. Haftada hatta ayda bir tartılmanızı öneririz.

  İpuçları
  Normalde çok sevdiğiniz ve yediğiniz şeyler hamileliğiniz süresince sizi ve midenizi rahatsız edebilir. Onların yerine geçebilecek daha iyi tolere edilebilecek gıdaları alabilirsiniz.

  15. Hafta

  Vücudunuz
  Vücudunuzdaki hormon değişiklikleri burnunuzda, ağzınızda ve vajinanızda genişlemelere yol açabilir. Sonuç olarak da burun kanamaları ve vajinanızdan gelecek beyaz bir akıntı sizi rahatsız edebilir.

  Bebeğiniz
  Hamileliğinizin bu haftasında bebeğiniz başından kalçasına uzunluğu 93 -103 milimetre. Ceninin ağırlığı yaklaşık 50 gram. Bu ölçü nerdeyse küçük bir yumuşak top kadardır.

  Duygularınız
  En güçlü ilişkilerde bile, hamilelik döneminde iniş çıkışlar olması kaçınılmazdır. Siz “yeni” vücudunuz ve bebeğinizle ilgilenirken, eşiniz kendini dışlanmış hatta üzgün hissedebilir, ilişkiniz değişime uğrar. Paylaşmaktan vazgeçmeyin, birlikte vakit geçirin.

  İpuçları
  Normalde çok sevdiğiniz ve yediğiniz şeyler hamileliğiniz süresince sizi ve midenizi rahatsız edebilir. Onların yerine geçebilecek daha iyi tolere edilebilecek gıdaları alabilirsiniz.


  16. Hafta

  Vücudunuz
  Bazı kadınlar hamilelikleri süresince varisten şikayet eder. Bunu sebebi kan basıncının ve hormonların artmasıdır. Tabii kilo alımı ve ırsi özellikler de varise yan etkenlerdir. Egzersiz ve varis çorapları faydalı olacktır. Çoğu varis problemi doğumdan sonra yok olur.

  Bebeğiniz
  Bebeğiniz bu hafta başından - kalçasına 108 -116 milimetre uzunluğunda. Kilosu yaklaşık 80 gram. Kilo alışı hala yavaş.

  Duygularınız
  Bebeğinizin cinsiyeti ile ilgili merakınız arttı. Öğrenip öğrenmemek eşinizle birlikte karar vermeniz gereken bir konu. Bazı kişiler cinsiyeti öğrenmenin hile yapmak olduğunu düşünse de aslına bebeğe hazırlık yapmak açısından oldukça pratik.

  İpuçları
  Yan yatarak uyumaya başlayın. Karnınız büyüdükçe bu yatışı daha çok seveceksiniz. Bazen fazladan yastıklarla karnınıza destek verin. Sırtınıza da yastık koyarak arkaüstü yatmanızı engelleyin. Bacaklarınızın arasına da yastık koyarak bacaklarınızın üstünü dinlendirin.


  17. Hafta

  Vücudunuz
  Düzbağırsaklarınızdaki genişleyen damarlar acı veren hemoroidlerin oluşmasına neden olabilir. Özel hemoroid kremleri veya ılık bir küvette yatmak acınızı hafifletir. Kabızlık sıkıntınızı arttıracağı için bol lifli besinler almalı ve bol su içmelisiniz.

  Bebeğiniz
  Bebeğiniz başından - kalçasına (110 - 120mm: 11 veya 12 cm). Kilosu 2 hafta içinde ikiye katlandı ve yaklaşık 100 gram. Bu hafta itibariyle bebeğiniz yaklaşık olarak açılmış bir eliniz kadar.

  Duygularınız
  Duygularınız çok aşırı iniş çıkışlar yaşatıyor size. Günlük tutmanız ve doslrınızla konuşmanız faydalı olacaktır. Diğer hamile kadınlarla konuşmak da sizi rahatlatır ve çok da eğlenceli olabilir.

  İpuçları
  Sağlık uzmanınız teşhis koymadan hiçbir ilacı 48 saat içinde yüksek dozda almayın. Probleminiz devam ederse doktorunuz size başka bir tedavi planı uygular.


  18. Hafta

  Vücudunuz
  Göbek deliğinizden vajinanıza doğru koyu renk bir çizgi oluşmaya başladı. Göğüs uçlarınız koyulaşmaya başladı. Aniden çiller belirmeye başladı. Bunlar hep artan cilt pigmentasyonu yüzünden ve bunlar doğumdan sonra yok olacak.

  Bebeğiniz
  Bebeğinizin uzunluğu bu hafta 12.5 - 14 cm. Ceninin ağırlığı ise 150 gram.

  Duygularınız
  Doğal olarak, erkekler, eşlerinin hamilelik durumuna farklı tepkiler verir. Eğer eşinizin sizi çekici bulup bulmadığı konusunda şüpheleriniz varsa, rahatlayın. Çoğu erkek hamile eşlerini seksi bulur. Ayrıca çoğu kadının da hamilelik sırasında cinsel istekleri artar.

  İpuçları
  Egzersizler sırasında oksijen isteğiniz artar. Gövdeniz ağırlaşır, vücut dengeniz değişebilir. Daha kolay yorulabilirsiniz de. Bunları gözönünde tutarak fitnes programınızı ayarlayın.


  19. Hafta

  Vücudunuz
  Bebeğiniz büyüdükçe kalsiyuma ihtiyacı artacaktır. Eğer yeterli miktarda kalsiyum almıyorsanız, bebeğiniz bu ihtiyacınızı kemiklerinizden karşılayacaktır. Bunun için süt içmeye, sardalya, somon balığı ve brokoli yemeğe özen gösterin.

  Bebeğiniz
  Büyüyen ceninin başından - kalçasına uzunluğu 13 - 15 cm. Bebeğinizin yaklaşık ağırlığı 200 gram. İnanılmaz! Düşünsenize bebeğiniz dünyaya gelene kadar bu ağırlığının 15 misline çıkacak. Ayrıca birkaç haftaya bebeğiniz hareket etmeye başlayacak.

  Duygularınız
  Bu hafta bebeğinizin bedenen büyümesi neredeyse tamamlandı. Bebeğinizin kirpikleri var hatta bazen başparmağını bile emiyor. Artık bebeğinizle aranızda çok güçlü bir bağ kurulmaya başlıyor. Sizin ve eşinizin sesine, müziğe tepki vermeye başlıyor.

  İpuçları
  Balık sağlıklı bir yiyecek olabilir ama hamileliğiniz süresince haftada birden fazla köpek balığı, kılıç, ve ton balığı (taze veya dondurulmuş) yemeyin.


  20. Hafta

  Vücudunuz
  Aldığınız tüm kilolar tabii ki sadece karnınızda toplanmayacak, yoksa öne doğru düşerdiniz. Bu kilolar, kalçalarınız ve poponuza da dağılacak ki dengenizi koruyabilin. Kalçalarınızdaki fazla kilolar doğuma hazırlanırken ve doğumdan sonra azalacak.

  Bebeğiniz
  Gelişimin bu aşamasında başından - kalçasına 14 - 16 cm uzunluğunda. Bebeğiniz yaklaşık 260 gram. Hamileliğin aşağı yukarı ortasında bebeğinizin büyümesi yavaşlar.

  Duygularınız
  Şimdi artık bebeğinizi daha da iyi hissederken düşünceleriniz doğuma yoğunlaştı. Çoğu kadın doğumda duyacakları acı konusunda endişelenir. Bir doğum hazırlık kursuna yazılmalı ve doğum sırasında rahatlama yöntemlerini öğrenmelisiniz.

  İpuçları
  Bu aşamada ultrason testle bebeğinizin cinsiyeti belli olabilir. Cinsiyeti açık bir şekilde görülüyor olsa bile ultrason operatörü hata yapabilir.
   
  Son düzenleme: 19 Ekim 2010
 2. 16 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 3. lawyerjudge

  lawyerjudge Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2010
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Selam ben 4. haftadayım aslında Eylül' e denk geliyo ama bende katılatım istedim :)
   
 4. 17 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 5. GurbetGuzeli

  GurbetGuzeli Ene elheful Mahbubi.. Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  10.981
  Beğenildi:
  622
  Ödül Puanları:
  203
  olsun yenisn sende hosgeldin canim benim
   
 6. 17 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 7. GurbetGuzeli

  GurbetGuzeli Ene elheful Mahbubi.. Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  10.981
  Beğenildi:
  622
  Ödül Puanları:
  203
  satini yolla ticker yani imza yapalim canim benmmm
   
 8. 17 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 9. babisim

  babisim oglum rabbime emanet <3 Üye

  Katılım:
  25 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  315
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  63
  bende 6. haftamdayim cok guzel oldugu gibi cok da zor gunler geciriyorum :KK43:
  insallah gececek ve unutucam cok yoruldum cokkk _:KK43:
   
 10. 17 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 11. GurbetGuzeli

  GurbetGuzeli Ene elheful Mahbubi.. Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  10.981
  Beğenildi:
  622
  Ödül Puanları:
  203
  canim olacak ne gibi sikintilarin var canim benim anlat bakalim
   
 12. 18 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 13. emineu

  emineu Allahım sana sığındım Üye

  Katılım:
  20 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.377
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  meraba arkadaşalar.bende birgün kadınlar kulübünde hamileyiiiimmmmmmm diye yazmayı hayala ederdim evet mucize gerçekleşti sonunda çok şükür Rabbim meleğimi gönderdi şu an çok değişik duygular içerisindeyim sevinç korku şaşkınlık herşey var ama en önemlisi içimde bir can var elhamdülillah aslında tarif edilmez bir duyguymuş bu ilk defa yaşıyorum ve isteyen bütün kadınların yaşaması için dua ediyorum.ben 4 yıldır bebek sahibi olabilmek için çırpınıyorum ilk başlarda yumurta takipleri çatlatma iğnesi olmadı bütün tahlillerim yapılıyor eşimde ve bende sorun yok sonra 1 aşılama negatif 1 tüp bebek negatif laparoskopi ameliyatı oldum ufak sorunlarım varmış düzeltildi ardından 1 aşılama yapıldı yine olmadı negatif her tedavi sonrası yıkılsamda tekrar kalmasını bildim tabi Rabbim yardımıyla dualarımla ben o kadar çok dua ettimki ve hiç yılmadım dediğim gibi yorulduğum zamalar oldu hemen o an Allahıma sığındım ondan yardım istedim tekrar ayağa kalktım çok şükür ben sınavda olduğumun farkına vardım tevekkül ettim ve bu ay meleğim geldi Allahın izniyle :nazar::Saruboceq: ne tedavi ne aşılama ne tüp bebek doğal yoldan geldi meleğim duyduğum andan itibaren dua ediyorum Allahım sen bütün isteyenlerede ver diye.duygularımı biraz olsun anlatmaya çalıştım şuan çok karmaşığım şoktayım resmen ilerleyen zamanlarda duygularımı paylaşmaya devam ederim sizlere:1hug:
   
 14. 18 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 15. delimavi48

  delimavi48 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.459
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  61
  Allah sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip eder inşallah
   
 16. 18 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 17. delimavi48

  delimavi48 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.459
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  61
  ben de evliliğimizin altıncı yılına girdiği bu ayda öğrendim zaten istiyorduk artık sınavlar staj şu bu derken ömür geçiyordu benim de 2008 de bir kimyasal gebeliğim olmuştu öğrendiğim gün de lekelenmelerim o gün çok korkmuştum aynı şey mi olacak diye ama şükür benimle kaldı meleğim 5+6 dayım bakalımmm

  güsel bir bekleyiş ve mutlu bir kavuşma anı herkese
   
 18. 18 Ekim 2010
  Konu Sahibi : GurbetGuzeli
 19. GurbetGuzeli

  GurbetGuzeli Ene elheful Mahbubi.. Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  10.981
  Beğenildi:
  622
  Ödül Puanları:
  203
  Rabbim sabrin mukafatini verdi canim sanaaa elhamdulillah saglicakla kavus melegine
  Allah tamamina erdirsin tatalim saglicakla kurtul melelgin daim seninle olsun