Ekkk gidaa lutfen yaardim

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve kubosss tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

5 Eylül 2008
    Konu Sahibi : kubosss
  1. kubosss

kubosss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Oglum ne yaptiysam ekkk gidayiii almiyor meyve suyu milupanin hazir urunleri sebzee corbasi herseyii denedim AMA cikartiyor okul basliyor ne yapacagimi bilmiyorum acemiyimde ne olurr yardim eediinnn ne yapmaliyim

2. 5 Eylül 2008
  3. bercis

bercis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tatlım bebişin kaç aylık?bir de iştahsızlık mı var ondan mı almıyor yoksa henüz erken mi acaba ondan mı?birde bizim doktorumuz böyle durumlarda mutlaka bir kan tahlili yapılmalı eğer bebek 4 ayını bitirmiş ise(çünkü bu dönemden sonra bebeklerdeki demir rezervleri azalır takviye olarak demir ilacı başlamak gerekir mutlaka) ve kansızlık yada bir enfeksiyon varsa bebek iştahsızlaşır yediklerini kusar bu ihmale gelmez araştırılmalı dedi o nedenle sordum tatlım

4. 5 Eylül 2008
  5. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım meyve püresi ile başla istersen
    benimki meyve püresini almaya başladı ilk
    çok az az ver
    2-3 kaşık dene
    inşallah biran önce alır
    ben de işe başlayacağım biran önce alıştırmaya çalışıyorum...

6. 5 Eylül 2008
  7. kubosss

kubosss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bebegım ayın sekızınde 5.ayını dolduruyor 08.04.2008 dogumlu sız burda sabah sunu verdım oglen bubnu verdım deyınce sasırıyuorum acaba bendemısorun ne versem oguruyor demın havucsuyu verdım ondanda mıdesı bulandııı ne yapıcagımı sasırdımmm

8. 5 Eylül 2008
  9. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    patates püresi dene bakalım

10. 11 Eylül 2008
  11. tatlxixxsxirine

tatlxixxsxirine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk mevveleri yalatmıştım. başta suratı falan değişiyordu şimdi bayılıyor. 18/04/2008 doğumlu. 8 kilo civarı. mama olarakta ilk hero baby nin kalhvaltı maması var tadı çok hoş. walla ben bile yerim. bayılıyor oğluşum. daha sonra kavanoz mamaları(püre) verdik. şimdi aneannesi evde püreler hazırlıyor değişik sebze meyve püreleri. bayılıyor. hatta abarttı biz bişey yerken banada verin dercesine ağlıyor. maşallah kuzulara. alışır korkma. ben işe başladım. gözüm hiç arkada değil.

12. 11 Eylül 2008
  13. zeynom08

zeynom08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben kızım 3 ,5 aylıkken havuç ve şeftali suyu ile başladım biberonla veriyorum yoksa içmiyor.Siz de işe başlayacağınıza göre birde biberonla deneyin bakalım.bir de bazıkaynaklar yoğurtlabaşlanmasınıöneriyorlar.meyvelerşekerli olduğu için öncemeyvesuyuverilinceyoğurdun tadını sevmiyormuşbebekler.Malesef benim dr.um 5.ayda yoğurda başla demişti.şimdi kızımayoğurt yediremiyorum.şeker attım yemedi.Olmadı ayran yapıp biberona koydum içmedi.eğer evde günlük yoğurt yapabilirseniz yoğurtla başlayın derim.Kolay gelsin

14. 12 Eylül 2008
  15. tatlxixxsxirine

tatlxixxsxirine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yoğurdun içine evde meyve püresi hazırlıyoruz. bir kaç kaşık katıyoruz. şapır şupur yiyor maşallah tavsiye ederim.