Eklem Ağrıları Ve Kireçlenmeye Kuşburnu ile Çözüm

Konusu 'Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar' forumundadır ve Ardayasbu tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  17 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Ardayasbu
 1. Ardayasbu

  Ardayasbu ARDA & ADA ÜZGÜN Pro Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.901
  Beğenildi:
  66
  Ödül Puanları:
  153
  [​IMG]

  Kireçlenmenin yol açtığı eklem ağrılarından şikayetçi iseniz, çözümü bir de doğada arayın. Danimarkalı bir doktorun yaptığı araştırmaya göre, her gün düzenli olarak kuşburnu kapsülü almak ağrıları azaltıyor..

  Dünya Osteoartrit Araştırma Birliği Türkiye Temsilcisi ve ıstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı'nın Kurucusu ve Başkanı Prof. Dr. Cihan Aksoy, kuşburnunun eklem ağrıları üzerindeki tedavi edici gücüne yönelik sorularımızı yanıtladı:

  * Kuşburnu eklem ağrılarına nasıl iyi geliyor? Özellikle hangi tür eklem ağrılarında yarar sağlıyor?
  Danimarkalı doktor Kaj Winter, kuşburnunun eklem ağrıları üzerindeki etkisi hakkında bir araştırma yaptı ve bu araştırmasını geçtiğimiz günlerde Prag'da düzenlenen Dünya Osteoartrit Araştırma Birliği Kongresi'nde bizlerle paylaştı. Kuşburnunun çekirdeğinde ve kabuğunda bulunan bir maddenin iltihabi reaksiyonu durdurduğu yolunda bulgular var. Bu, hâlâ araştırılıyor. ılk yapılan çalışmalarda, kireçlenmelerde kullanılmış. Eklem kıkırdağı yıkımını azaltıp azaltmadığını ise henüz bilmiyoruz.

  KAPSÜL KULLANIN
  * Bilinen başlıca yararları neler?
  Kuşburnu tozu, eklem ağrıları olan hastalarda iyileşmeyi destekliyor. Kireçlenme belirtilerinin iyileşmesine yardımcı oluyor ve kireçlenmenin neden olduğu ağrıları azaltıyor. Günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesini sağlıyor. Kireçlenmeli hastalarda, kalça eklemlerinin iyileşmesine yardımcı oluyor.

  * Kuşburnunu çay olarak mı, yoksa kapsül şeklinde mi tüketmek gerekiyor?
  Kuşburnu çay olarak tüketildiği zaman, eklem romatizmaları üzerinde etkisi kalmıyor. Isıtıldığı an etkinliği ve protein yapısı gidiyor. Kuşburnunun kabuğu ve çekirdeğinden elde edilen madde, ısı sonucunda bozuluyor. Soğuk suda ise özü çıkmıyor. Soğuk algınlığı ve grip gibi durumlarda kuşburnu çayı işe yarayabilir ama eklem ağrılarında iyileştirici etkisi olmaz. Eklem romatizmalarında steril şartlarda hazırlanmış, dondurulmuş kapsülleri öneriyoruz. Bir kapsüle üç kuşburnu sığar ve günde altı kapsül almak yeterlidir. Özellikle üçüncü haftadan sonra ciddi iyileşmeler görülüyor. Bir kür üçdört ay sürüyor, sonra bırakılıyor.

  ıLAÇ GıBı YAN ETKıSı YOK!
  * Kuşburnunu alternatif tıbbın önemli silahlarından biri olarak kabul edebilir miyiz?
  Ben alternatif tıp kavramına inanmıyorum. Tıbbın alternatifi yoktur. Hekimlere öğretilen modern tıptır. Hekimler hastalarının ruhen ve bedenen iyileşmelerini sağlar. Tıp eğitimi içinde öğrenciler, fitoterapiyi (bitkilerle tedavi) öğrenmez. Oysa bir doktor kuşburnu, avokado ya da soyanın etkilerini bilmelidir. Doktorlar bunu öğrenmiyorlar, sonra da onlara alternatif geliyor. Geçmişte eklem romatizması ile mücadelenin tek yolu ilaçlardı. Ancak bunlar bilinçsizce kullanıldıklarında, mide kanaması gibi birtakım problemlere yol açabiliyor. Hatta bazen ölüm gibi yan etkiler bile görülebiliyor. 2000'li yılların başında eklem romatizmasından ölüm oranı, meme ya da rahim kanseri kaynaklı ölümlerden çok daha fazlaydı. Bu hastalıkla mücadelede kuşburnu gerçekten çok etkili. Üstelik, kuşburnunun bilinen veya gözlenen bir yan etkisi yok. Destek tedavi ile modern yöntemlerden şaşmadan, sentetik ilaçların azaltılabileceğimi gördüm. Kuşburnu, hastaların birden fazla tedaviye girmesinin de önüne geçiyor.


  Etkisi kamyonlar dolusu mektupla kanıtlandı!

  Prof.Dr.Cihan Aksoy, Danimarkalı meslektaşı Kaj Winter'in kuşburnunun eklem ağrıları üzerindeki etkisini genç bir çiftin başına gelenleri inceleyerek ortaya çıkardığını belirtti. ışte kuşburnunun yararlarını gözler önün seren o hikaye: "Bir adam, eşi kuşburnunu seviyor diye bütün arazisine kuşburnu ekmiş. Beklediğinden çok daha fazla ürün alınca da, bunları bozulmasınlar diye değirmenden geçirmiş ve ve dondurup saklamış. Ürünlerin bir kısmını da komşularına dağıtmış.

  YEMEKLERE EKLENıYOR
  Eşi, toz halindeki kuşburnunun kabuğunu ve çekirdeğini yoğurdun ve yemeklerin üzerine dökerek tüketmeye başlamış. Ardından, başkaları da bu alışkanlığı edinmiş. Sadece üç-dört ay içinde herkes kendini daha sağlıklı hissetmeye başlamış. Kuşburnu tüketenler, o kış hiç bel ya da bacak ağrısı çekmemiş.

  ÖNCE ıNANMADILAR
  Genç adam, bu durumu Dr. Kaj Winter'e anlatmış ama ona kimse inanmamış. Adam, dört yıl daha kuşburnu ekmeye devam etmiş. Dondurup ezdiği bu ürünü, eklem ağrısı çekenlere hediye etmiş. ınsanlardan ağrıları azalırsa, kendisine mektup yazmalarını istemiş. Kamyonlar dolusu mektupla yeniden doktorların kapısını çaldığında, onları inandırmayı başarmış. Doktorlar, dört yıl boyunca günde bir çay kaşığı kuşburnu tüketenlerin, eklem ağrılarının azaldığını anlamış. Ürünün yan etkisinin olmadığı da görülmüş

  alıntıdır.
   
  Son düzenleme: 17 Ocak 2010
 2. 17 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Ardayasbu
 3. Ardayasbu

  Ardayasbu ARDA & ADA ÜZGÜN Pro Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.901
  Beğenildi:
  66
  Ödül Puanları:
  153
  bayanlar ben dün fizik tedavi uzmanının tavsiyesi ile kuşburnu tableti aldım ve kullanmaya başladım. doktorum 6 ay kullanmamı önerdi büyük bir hevesle başladım bakalım sonuç ne olacak sizlerle de paylaşırım. doktorum çok umutlu çok büyük rahatlama olacak diyor bakalım zamanla göreceğiz.
   
 4. 18 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Ardayasbu
 5. pinkystar

  pinkystar Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.084
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  canım inşallah faydalı olur...eczaneden reçetesiz satın alınabilen birşey mi?
   
 6. 18 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Ardayasbu
 7. Ardayasbu

  Ardayasbu ARDA & ADA ÜZGÜN Pro Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.901
  Beğenildi:
  66
  Ödül Puanları:
  153
  bana doktor yazdı ama reçetesiz satılır çünkü ilaç değil besin takviyesi
   
 8. 25 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Ardayasbu
 9. canan_linda

  canan_linda Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  3
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bende yok ama annemde fena halde eklem ağrısı vardı.dizleri tutmuyodu hatta,durumu kötüydü baya.bi arkadaşından duydu,sonra doktoruna danıştı.doktoru da bitkisel olduğu için onay verince nutriway'in glukozamin tabletlerini kullandı.şimdi ağrıları nerdeyse tamamen geçti,hiç zorlanmadan merdiven çıkabilir.kesinlikle tavsiye ederim.onca denemeden sonra eklem ağrıları için en etkili yöntem bu oldu
   
 10. 25 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Ardayasbu
 11. Ardayasbu

  Ardayasbu ARDA & ADA ÜZGÜN Pro Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.901
  Beğenildi:
  66
  Ödül Puanları:
  153
  kızlar çok memnunum kuşburnu tabletimden kullanmaya başladığımdan beri ağrılarım yok denecek kadar azaldı ben de mucize yarattı ama herkeste aynı etki olur mu bilmiyorum
   
 12. 12 Nisan 2010
  Konu Sahibi : Ardayasbu
 13. nevaM0707

  nevaM0707 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Mart 2010
  Mesajlar:
  571
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  şimdi nasılsın peki aradan baya zaman geçmiş annem için alcamda tavsiye edermisin
   
 14. 20 Nisan 2010
  Konu Sahibi : Ardayasbu
 15. Ardayasbu

  Ardayasbu ARDA & ADA ÜZGÜN Pro Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.901
  Beğenildi:
  66
  Ödül Puanları:
  153
  canım kuşburnundan ben yine memnunum ama ağrılarım çok çok azalmadı sadece hayatımı daha iyi idame ettirebiliyorum o kadar. ben de glukozamine başladım şimdi bakalım nasıl olacak paylaşırım yine.