Ekmeiyle oynamak m, deil mi ? Yorumlarnz bekliyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seyrekyagmur tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

16 Ekim 2009
    Konu Sahibi : seyrekyagmur
  1. seyrekyagmur

seyrekyagmur Güncel : 68,8 YILBAŞI Hedef: 63 Üye

Beğenildi:
    2.435
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar ben 4 ay önce şuan bulunduğum işe girdim..yalnız muhasebe şefim akrabamdı onun asistanı hamileydi yerine girdim rapor alcaktı çünkü hem bende üniversite stajımı yapmış olcaktım şefim aldırdı beni yani gel böle bi iş var gir dedi hem öğrenirsin hem de staj yapmış olursun bende geldim 4 ay oldu ve rapor bitmek üzere..patronlar onun çıkmasını istiyor çünkü bebeği oldu devamlı izin alcak die bi de süt izinleri olcak günün yarısını izinli geçirmiş olcaktıı...daha patronların görüşünden haberi yok evi çok uzak ve çocuğunu bırakcağı kimsede yok aslında..o seramik bölümü okudu ama ön muhasebe yapıodu bende üni.mezunuyum ve muhasebe okudum o yüzden patronlar beni istiyor şefimde kal diyor..ya kafayı yicem ağladım kaç kere :sinifsinif: o kızla 2 hafta geçirdim bana anlattı az sonra çıktı çok şeker biri.. mafoldumben fikirleriniz çok önemli siz olsanız napardınız? :çok üzgünüm:[
    kızlar konuyu yenileyerek size yazıyorum kız hafta sonu beni aradı ve 2 ay ücretsiz izin almak istediğini yerinde yine 2 ay devam edip edemeyeceğimi sordu yani patronların dediği olaya geldik onlar devamlı izin alınmasını istemiyo konu da bahsettiğim gibi. :1no2:.ayrıca 2 ay izinden sonra dönemeye bilirmiş sen bu arada iş arasın diyo yaa off asıl kendisi gitmek üzere haberi yok ama bakacak kimse yok bebeğe ve belki de dönemem küçük ihtimal dedi ne yapcam yaa ayrıcaa kızlaaarr müdürüm bu yazıyı okumuş simge halinde bırakmıştım böyle düşünmene üzüldüm dedi ayrıca sen olmassan başkasını alırız dedii mafoldumben bu arada kırkını da uçurmaya yanıma geldiii senağlama

Son düzenleme: 20 Ekim 2009
  2. 16 Ekim 2009
  3. çok zor bi durum. bu kadar duyarlı olmandan etkilendim açıkçası.. bi yorum yapamıcam . hakkınızda hayırlısı neyse o olsun ...:teselli:

4. 16 Ekim 2009
  5. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    zor bı durum ..
    cocuguna bakıcak kımse yok ıse nasıl calısıcak dıger bayan anlıyamadım..
    aslında ekmegı ıle oynamak degıldır ..
    işinde etmıyosunuz kı secım yapılması gerekıyo ve sızın artı yonlerıız daha fazla patrolara gore...
    iş hayatında tercıhler secımler yapılması gerekıyo eger sız calısmak ıstemıyosanız veya daha ıyı bi iş bulacagınızı dusunuyomusunuz?

6. 16 Ekim 2009
  7. seyrekyagmur

Beğenildi:
    2.435
    Ödül Puanları:
    123

ben işimden çok memnunum rahatımm kaç yıllık elemanları gibiyim gerçekten çok iyi.ama bu sorun yok mu ooff..arada bir arıyo hatrımızı soruyor patronlarlada konuşuyor..
    şuan da bulqabilirmiyim bilmiyorum burdayken 2 teklifi reddettimm mafoldumben

8. 16 Ekim 2009
  9. seyrekyagmur

Beğenildi:
    2.435
    Ödül Puanları:
    123
    canım yüzü aklımdan gitmiyor 14 yaşımdan beri hem okuyup hem çalıştım hiç bi zaman iş le duyguları karıştırmak istemedim ama birinin işsiz kalmasına sebebiyet vermek kötü :çok üzgünüm:

10. 16 Ekim 2009
  11. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    Ama bu ekmeğiyle sizin oynamanız gibi birşey değil ki.. Patronların seçimi...

12. 16 Ekim 2009
  13. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bence evet ekmeğiyle oynamak....

o şimdi yeni doğum yapmış ve paray ihtiyacı var eğer senin şefin o izne ayrılmasaydı seni oraya almayacaklardı oda izne mecburiyetten ayrılmış...

bu durumdaki bi kadına bide bunu yapmanız daha çok üzücü....

durumları nasıl tek maaş geçinebilirlermi?

kendini onun yerine koyun bide öyle düşünün o zaman farklı açıdan görmüş olursunuz....

14. 16 Ekim 2009
  15. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bakı iş hayatında secımler başarılı olanın tarafında yapılır patrnlarınız haklıda olabılırler bebeklı bayan belkı işi aksata bılır dıye bebek hastalacak gelemıycek oyle dusunmelerı cok normaldır ..siz calışmıycam dersenız yerınıze belkı başkasınıda alabılırler..
    sen memnun ısen patronların calısmanda memnun ıse devam etmelısı..iş hayatında ukadar duygusal dusumemelısın..

16. 16 Ekim 2009
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bebek sahibi olmaya karar veren her insan bir nebzede olsun bunları zaten göze alıyor..
    senin kendini üzeceğin bir durum yok..
    gönül rahatlığı ile çalışabilirsin.bence..
    tamamen patronlarının ciğersizliğinden kaynaklı bir durum bu..

18. 16 Ekim 2009
  19. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    net kararı işyeri sahipleri alırsa bunda bir sakınca yok...sen olmasan bir başkasını alacaklar neden olduğun yerde kalmayasın ki?bu gerçekleştikten sonra sende durumun izahını yapmak istersen arayaıp hal hatır sorar o bayana konuşma gerektirirse açıklamanı yaparsın...ama işyeri sahipleri net bir karar vermeden hiçbir yola başvurma sen canım..en doğrusu onların yönlendirmesiz alacakları karar...