Ekmek yapma maknes konusunda tecrubeli olanlar

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve CennetKokulum tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : CennetKokulum
  1. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    sinbo marka ekmek mk aldık mısırunu ekmegını denedık ılk yogurdu top top hamurlar ıcı ıkıncıyıde yogurdu hala purussuz bır hamur degıldı unlar kenarladra oldugu gıbı duruyodu ılk denemem bu arada 1 saat olmustu olmayacak dıye actık hıc yogrulmamıstı sanırım zaten 2 kere yoguruyor sonra kabrma ve pısırme actık ve elımde yogurdum tekrar kısa prıogramda pısırdım ama olmadı nerde hata yaptım bılmem tum olculerede uydum aceba acelemı davrandım dıycem ama hamur olmamıstıkı pıssın ne dersınız sızdede oldumu hıc

2. 10 Haziran 2009
  3. sernan

sernan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gerçi çok uzun zaman olmuş mesajı yazalı ama ben yine de cevap yazayım dedim. Ben yaklaşık olarak 4,5 yıldır ekmek yapma makinesi kullanıyorum sorununun neden kaynaklandığını bilmiyorum ama öncelikle şunu söyliyim makine ekmek yaparken hiçbir şekilde onu açmamamn gerekiyor ta ki çalışması bitip de bip sesi duyulana kadar. Ayrıca tarifindeki un miktarı fazla gelmiş olabilir. Ben poğaça yaparken mesela çok un koyuyorum makine bunu karıştıramıyor bu nedenle makineye kazanı koymadan önce tahta bir kaşıkla biraz karıştırıyorum. Ekmek yapımıyla ilgili bir sorun olursa ya da tarif istersen bana ulaşabilirsin... sevgiler

4. 3 Temmuz 2009
  5. ecesu_nehir

ecesu_nehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar benimde ekmek yapma makinem var tariflerine uyunca sonuc harika oluyor ben hamur yogurmayi bile onun icinde yapiyorum hatta cig köfte bile yaptim süper oldu zemuszemus

6. 11 Mart 2012
  7. tuce55

tuce55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ya arkadaslar yardım etmenız gerekıyor makına sureklı yoguruyr anlamıs degılım:S

8. 29 Mart 2012
  9. adesem

adesem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    yoğurma tuşu basılı kalmasın:KK56:

10. 29 Mart 2012
  11. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    272
    Ödül Puanları:
    153
    sen de farkındasın zaten tabii ki acele etmişsin....benimki arçelik ama sanıyorum bütün makineler 3 satten önce pişirmiyor..arçelikte 3.20 saat sürüyor kabar ma ve pişirmeyi sen ayarlamıycaksın ki makine zamanı geldiğinde kabartmasınıda pişirmesinide yapacak...bütün malzemeyi sırasına göre koy sonrada standart programa ayarla hepsi bu...kolay gelsin...