ekonat--doğal organik temizlik-- saç ve cilt sağlığı

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve merve34355 tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

  5 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : merve34355
 1. merve34355

  merve34355 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  9
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  EKONAT MAKALE* 2

  Eğer egzama ve sedef tarzı cilt rahatsızlıkları ile savaşıyorsanız işte size doğal bir çözüm önerisi.Günümüzde bir çok insan sıcaklarda ve soğuklarda değişik cilt sorunları yaşamaktadırlar.(soğukta ciltte çatlaklar oluşurken sıcaklarda kızarmalar şeklinde).Buna ek olarak kimyasal deterjanlar ile yıkanan çamaşırlarda birçok kişide tahriş ve kaşıntılara yol açmaktadır.Bununla beraber sonu olmayan egzama ve sedef rahatsızlıkları da tetiklenmektedir.Bu problemlerin çoğunun cevabını Ekonat da bulacaksınız.
  Yapısında minimum %12 oranında saponin ihtiva eden Ekonat su ile kolayca reaksiyon verip yapısındaki aktif maddeyi suya vermek sureti ile tamamen doğal bir deterjana dönüşür.Bu doğal deterjan çamaşırların yıkanmasında kullanıldığında tüm kirleri temizler.Kimyasal deterjan kullanıldığında çamaşırlarda istenmeyen zararlı moleküler bileşikler kalırken Ekonat ile yapılan temizlik %100 doğaldır.Her yaştan insanın kullanımına uygun olan ekonat tüm hassas cilt sahibi kişilere uzmanlar tarafından önerilmektedir.
  Ekonat toz formu da egzama rahatsızlığında kullanılabilir.Vücuttaki kanama ve yaralı bölgelerin hijyenik olarak temizlenmesi ve bu rahatsızlığın kaşıntı yolu ile daha fazla yayılmasını engeller.
  Yapısında yapay bir kokulandırıcı yer almayan Ekonat koku alerjisi olan kişiler içinde harika bir üründür.Çamaşırlarda yıkama sonunda ferahlık etkisi bırakan Ekonat alerjiden uzak kalmak isteyenlere verilecek en güzel hediyedir.Hipoalerjenik anti bakteriyel ve antialerjik özellikleri Ekonat ı dünyada takdir toplayan ve kitleler tarafından her türlü temizlik ve alerjik semptoma karşı dezenfektan olarak kullanılan bir meyve haline getirmiştir.


  EKONAT MAKALE* 3

  Ekonat meyvesi tropikal bölgelerde HİNDİSTAN ve NEPAL de yetişmekdedir.Bu meyvenin kabuğu doğal bir deterjan olmasının yanı sıra bir çok cilt rahatsızlığının tedavisinde asırlardır kullanılıp olumlu sonuçlar vermesi ile ün yapmıştır.Tamamen doğal olan ve hassas ciltlerin korunmasında olumlu etkilere sahip Ekonat kesinlikle herhangi bir yan etkiye sahip değildir.

  Ekonat egzama ve sedef rahatsızlılarına karşı şaşırtan derecelerde olumlu çözümler sunabilmektedir.Günümüzde her 10 kişiden birisi cilt sorunları ile mücadele etmektedir.Bu mücadele sonunda yapay kimyasallara servet ödemektedir.Ekonat ise herhangi bir yapay kimyasal olmaksızın ve buna bağlı yan etkilerden uzak olarak hesaplı ve kesin çözümler sunmaktadır.Burada unutulmaması gereken şey hem direkt rahatsızlığın tedavisinde hem de bu rahatsızlıklara yakalanmamak için koruyucu olarak Ekonat kullanımıdır.Cilt rahatsızlığı olanlar tedavi amaçlı olmayanlar ise koruyu amaçlı hem cilt hemde çamaşırlarında Ekonat kullanabilirler .Özellikle yaşlı ve bebek cilt ve elbiselerinde önerilmektedir.

  Egzama rahatsızlığında kaşıntı ve kuru cilt sık karşılaşılan bir durumdur.İlerleyen adımlarda ise rahatsızlık daha solgun ve bitkin görünen bir cilt ortaya çıkartır.Kimyasal deterjan ve sabunlar bu adımları daha da hızlandırarak hayatı kabus haline getirirler.Ekonat ise yapısında ki saponinin antibakteriyel özelliği sayesinde mevcut mikroplar ile doğal yollardan savaşır ve hem ortamı mikroplardan arındırır hem de cildin zararlı kimyasallara maruz kalmasını engeller.Ekonat dan elde edilen sulu çözelti ile 15 gün süre ile banyo yapılması vücutta var olan rahatsızlıklara tedavi sağlamaya yeterli olabilir.Yapısında her hangi kokulandırıcı kimyasalda yer almadığı için Ekonat kullanımı bir çok alerjik soruna fayda sağlar.

  Vücutta kırmızı pullar şeklinde istenmeyen bir rahatsızlık oluşur ise bunun sedef olma olasılığı vardır.Bu rahatsızlık ilerlemesi durumunda tüm vücudu kaplayabilir.Sedef hastalığının tedavisinde de Ekonat kullanılabilir.Hassas yapısından dolayı Ekonat yaşlı çocuk ayırt etmeksizin kullanılabilir.Ekonat deforme olmuş vucut hücrelerinin mikroplardan arındırarak rahatsızlığın tedavi edilmesinde rol oynayabilir..Sıvı formdaki Ekonat doğal şampuan olarak kullanılırsa yukarıda zikredilen rahatsızlıklara set çekilebilir.

  Ekonat ayrıca yaşlanma belirtisi olan yüzdeki kırışıkların giderilmesini sağlar.Yüzdeki çillenme oranını düşürür.
  Yukarıda sayılan bir çok özelliğinden dolayı doğunun bu eşsiz meyvesi tüm dünyanın beğeni ve takdirlerini kazanmıştır.
  EKONAT MAKALE*4

  Ekonat asırlardır cilt rahatsızlıklarında kullanıldığı gibi yaşlılık göstergesi olan kırışıklara mücadele de ve istenemeyen çil ve beneklere karşıda vücudun korunmasında kullanılmıştır.En önemlisi de egzama ve sedef rahatsızlıklarında çok yaygın olarak kullanılmasıdır.Günümüzde Amerika ve Avrupa da kimyasal ilaç kullanmayı ve yan efektlerine maruz kalmayı ayrıca bir servet harcamayı istemeyen bir kitle artık Ekonat kullanmayı tercih etmektedir.

  Ekonat her türlü temizlik uygulamasında kullanılmasının yanında bir çok hassas rahatsızlığa şifa olması onu mucizevi bir hale getirmektedir. Ekonat ayurvedik mineraller ve bitkiler sınıfında olup bitkisel tedavilerde kullanılmaktadır.Bu kullanımlar özellikle egzama ve sedef konularında yoğunlaşmıştır.

  Bilindiği üzere kuru bir cilt ve kanamalar şeklinde görülen egzama yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın bir çok insanın problemi haline gelmiştir.Bunda kimyasal ve toksik deterjan şampuan ve sabunlarında rolü vardır.

  Ekonat sulu çözeltisi ve şampuanı kullanıldığında cilt ve elbiseler doğal yoldan temizlendiği için hem lekelerden hem de kimyasal deterjan kalıntılarından arındırılmış olacaktır.Gönül rahatlığı ile hem vücudun tahriş olmuş bölgelerinde tedavi amaçlı ve elbiselerinizde koruyucu amaçlı kullanabilirsiniz.

  Bir çok araştırma göstermiştir ki Ekonat ın asırlardır çoğu cilt rahatsızlığı için doğal bir tedavi yöntemi ve koruyucu olarak kullanılması tesadüf değildir.

  Hindistan çevre orman ve ekoloji departmanından Professor C. Kamaswara Rao ya göre anti mikrobiyal ve anti bakteriyel özelliği Ekonat ın bir çok tıbbi müdahaleye alternatif olarak ayurvedik ürün olarak kullanılmasını sağlamaktadır.Yine Amerika ve Avrupa’da Ekonat kullanımı ve avantajları ile alakalı bir çok bilimsel makale yayınlanmaktadır.  EKONAT MAKALE* 5
  Proteinlerden oluşan saç kökü hücrelerine keratin denilir.Günde ortalama 50-100 saç dökülmesi normaldir.Bu sayı sınırların üstüne çıkarsa bazı problemler olduğu düşünülmelidir.Saç dökülmesine neden olan bir çok etken vardır ve cinsiyete bağlı olarak da değişkenlikler olabilir.Bazı nedenler aşağıda verilmiştir.
  Genetik:Genelde erkeklerdeki saç dökülmesi genetiktir.Bazen kadınlarda da rastlanabilir.Ebeveyn den kalıtsal olarak çocuğa geçer.Saç hücreleri olması gerekenden önce saç üretmeyi durdurur.
  Hastalık ve tedaviler:Çoğu endokrin kaynaklı rahatsızlık örneğin deri veremi- pcos-kontrolsüz diyabet-troid rahatsızlıkları ve metabolizmayı zorlayan stres faktörleri saç dökülmesini tetikler.
  İlaçlar:Bir çok kimyasal ilaç bir sorunu çözerken başka sorunları da yan etki olarak beraberinde getirmektedir.Doğum kontrol hapları-lityum-sivilce ilaçları ve tabii ki kemoterapi ilaçları saç dökülmesini artırır.
  Saç bakımı ve şekillendirilmesi:Saç boyatılması –perma –saç düzleştirilmesi vs benzeri uygulamalar saçların zamanla deforme olmasını ve zamanla dökülmesine neden olur.
  Kötü beslenme:Kötü beslenmede saç dökülmesini etkileyen faktörlerdendir.Bu yüzden beslenme sorunu olan insanlarda saçlar zayıftır ve dökülme riski yüksektir.Dengeli bir beslenme metodu ile gerekli vitamin mineral protein ve yağlar düzenli olarak alınırsa saçların dökülme riski azalır.
  Saç büyüme döngüsünün bozulması: Vücudun büyük bir değişime maruz kalması( doğum ameliyat) gibi.


  Yukarıda sayılan sebeplerden sonra Ekonat ın saçların dökülmesine nasıl engel olabileceğini aktaralım.
  Yapısındaki doğal saponin sayesinde saçları ve köklerini doğal yöntemlerle temizleyip zararlı kiymasal bırakmaz.Yani zararlı madde kullanımı ile yapılan temizliklerden kaynaklanan çevresel etkenlere dayalı saç dökülmesi gözlenmez.

  5-6 Ekonat kabuğunu 1 litre su içersine atıp 30 dk kaynatınız.Kabukları süzüp sıvıyı bir şişe içersine alınız.Daha sonra çözelti üzerine bir miktar su ve sirke eklemek sureti ile saçlarınızı yıkayıp daha sonrada durulama yapınız.Bir kaç ay düzenli kullanım sonunda sonuçları görebilirsiniz.
   
 2. 5 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : merve34355
 3. merve34355

  merve34355 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  9
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  bu meyveyi uzun zamandır görüyorum.ingilizce kaynaklardan ve türkçe kaynaklardan araştırdım.bir hayli ilgimi çekti.konu ile alakalı birkişi varsa bana bilgi verirse sevinirim.

  iyi günler.