El iyisi Kaynana, Kaynbaba

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve CennetKokulum tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : CennetKokulum
  1. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    ıkısındende cok memnunum ama cok el ıyısıler mesela baskasının cocugu yaramazlık yaptıgında kayın babam guler benım kızım yaptıgında kızar bugun yıne oldu sınır oldum cocuktan cıkardım sınırımı ne yapsa yapma etme yurume elleme der baskasının cocugunun yaptıkları sırın gorunur benım kızım normalde herseyını verır fazla olgundur ama arada bır esyasını vermesse kaynanam kayınbabam mudale ederr ver oda sana vermez dıye eee bırkaın cocuk aptal olmasın herseyını vermek zorundamı bıdahakı sefere tepkı verecem sızce ıncıtmeden net bır sekılde nasıl tavır koymalıyım

2. 1 Temmuz 2009
  3. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    bu saatten sonra değişmez bunlar böyle kalır.açıkça konuşmak lazım aslında dertleri neymiş insanın kendi torunu nasıl şirin görünmez tuhaf:uhm:çocuğa müdahele etmesinler canım çocuk bu yaşasın çocukluğunu

4. 1 Temmuz 2009
  5. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    çok sevıyolar ama baskasını gorunce değısıyolar polıtıkacılar

6. 1 Temmuz 2009
  7. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum ama,
    belli bir yaş aralığında çocuklara paylaşım konusunda asla ısrarcı davranmamak gerekir,bu dönem benliğini,bulduğu çağdır,müdahale çocuğu pasifleştirir diye biliyorum....
    tatlı dille anlatırsanız mutlaka anlayacaklardır...

8. 1 Temmuz 2009
  9. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Ama bu normal, biz de öyle değil miyizdir? Başkasının çocuğuna, başkasının eşyasına, misafire daha bir hassas davranırız. Yani ne bileyim mesela benim çocuğum bir bardak kırsa azarlarım belki eğer söz dinlemediği için kırdıysa ama; komşunun çocuğu kırsa neden kırdın bile diyemem. Anne babam da böyleydi biz çocukken. Çok tuhaf gelmedi bana. Bizim toplumumuzun geneli böyle zaten.
    Paylaşıma gelince, bırakın paylaşsın kızınız. Biraz büyüyünce sınır koymayı öğrenir; ama paylaşmayı bilmeyen çocuk büyüyünce de paylaşmayı öğrenemiyor. Paylaşmak kadar güzeli var mı? ınanın bana küçükken oyuncağını paylaşmayan çocuk, büyüdüğünde derdini de paylaşmakta güçlük çekiyor, içine kapanıyor.
    Çok şanslısınız bence maşallah.

10. 1 Temmuz 2009
  11. ANNEMKIZIYOR

ANNEMKIZIYOR Guest

benim çocuma okadar karışamazlar çocumun terbiyesini ben veririrm

12. 1 Temmuz 2009
  13. ANNEMKIZIYOR

ANNEMKIZIYOR Guest

tepkimi koyarım yani

14. 1 Temmuz 2009
  15. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bu olaya bu kadar takılıp bence kalplerini kırmayın, yeğenlerim bize geldiğinde bende çocuklarıma göstermediğim müsahamayı onlara gösteririm. Ne yalan söyleyeyim bazen içimden razı olmasam da ağbimler kırılacak diye ses çıkarmam. Üstelik benimkilerin her yaptığı onlara batsa bile. Belki onlar da torunlarına nazları geçtiği için öyle davranıyorlardır. Art niyetle değil.

Son düzenleme: 1 Temmuz 2009
  16. 1 Temmuz 2009
  17. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm hiç üzülme..çocuk sonuçta sana karşı aynı şeyi yapmıyorsa bşy olmas...ama kalkıp çocuguna vurursa işte ozman söyle.ayrıca sevmeyedebilir torununu boşverrr...

18. 1 Temmuz 2009
  19. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.679
    Ödül Puanları:
    163
    Kendi çocuğumuzun yaptığı ve kızdığımız bir çok şeyi başka bir çocuk yaptığında (heleki bu evimize gelen misafirin çocuğu ise) hiç sesimizi çıkartmayız değil mi?
    Muhtemelen kayınpederiniz ve kaynıvalidenizde aynı psikoloji ile yapıyorlardır. Bu tavrı hem annem, babam, hemde kayınvalidem benim çocuklarıma karşı yaparlar. Yani misafire saygısından, nazı kendi torunlarına geçtiğinden yaparlar.
    Ben tuhaflık göremedim bunda, özelliklede eskiler bu psikolojidedirler.