El Sanatları Kulübü(Öğreniyor_Öğretiyoruz)

Konusu 'Fanatik Kulüplerimiz' forumundadır ve NazLxix tarafından 24 Ekim 2007 başlatılmıştır.

24 Ekim 2007
    Konu Sahibi : NazLxix
  1. NazLxix

NazLxix Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle hepinize Merhaba!
    Bu sayfayı açmamın sebebi daha önce birçok arkadaşımızla konuşup birşeyler öğrenme istekleridir.Kulüp olarak açamamın sebebi ise bir konuya yer verilecek olmaması .üyelerin yardımcı ve katılımcı olacak arkadaşların rahatça ürünler için sorularını sormalarıdır..
    Bu bölümde neler yapacağız kısaca anlatmak istiyorum çeneler değil marifetli eller konuşacak.Kendi yaptığımız ürünleri(elsanatları)resim ekleyerek yapılışlarını anlatacağız.Netten bulduğumuz anlatımlı ürünlerde olabilir.Yeterki burada görüp evde deneyip yapmak.Bir çok ev hanımı yanlız kaldığında ne yapacağım diye düşünür ve genelde el işlerine sarar .İşte bu bölümde katkımız neler yaparız?sorusuna cvp vermek olacak
    Neler yapıyoruz?
    Dantel..
    Ahşap boyama
    Boyamayı genelliyorum(cam,resim,seramik vs.)
    Fimo çalışmaları
    Kalan malzemele değerlendirmeleri
    Kırk yama
    Yün işleri
    Pratik yaptığınız minik ama akıl durduran ürünler(biblolar,nazar boncukları vs)
    Boncuk işleme
    Takı
    Dikiş
    Tel Kırma
    Uzayıp gidiyor listemiz.Yaptıklarınız bir resmi ve detaylı yapılışını eklerseniz bir çok üyemizinde faydalanmasını sağlamış olursun.Şimdiden Katılımcı tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    Katılan arkadaşlarımız beğenilerini sunabilir ve anlamadığı detayları sorabilirler.Onun dışındaki konuşmalarla konu dağılmazsa çok sevinirim.İlginize şimdiden teşekkür ederim..Sevgilerimle:asigim:​

2. 24 Ekim 2007
  3. NazLxix

NazLxix Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Hemen sizlere örnek vermek istiyorum Netten bulduğum evde denediğim bir ürün yapan arkadaşlarımızında eline sağlık:1hug:

Bu sevimli tavşanları yapmak için gerekli malzemeler:

küçük mutfak havluları,

lastik,

oyuncak gözler,

ponpon

Yapılışı:

Önce havluyu karşılıklı iki kösesinden ortaya doğru kıvırıyoruz.

Ortasından ikiye katlayıp, uçlarını üste doğru büküyoruz ve sabitlemek için lastik takıyoruz.

Kulakları olacak kısmı elimizde düzeltip gözlerini ve burnu yerine de ponponu takıyoruz.

Hem yapılışı kolay hem de çocuklar için zararsız ve eğlendirici birer oyuncak oldular.

4. 24 Ekim 2007
  5. belissimo

belissimo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    RESMİN ÜZERİNE TIKLARSANIZ BÜYÜK HALİNİ GÖREBİLİRSİNİZ.

Ben şimdi bu şalımı nasıl anlatsam ki.Örgüyü severim ama anlatmaya üşenirim valla.merak eden olursa anlatayım en iyisi.

"Örgülerim "diye bir topik açmıştım aylar önce.Yenilerini çekene kadar ordan eklerim artık.Olur mu Nazlıcım:utangac::asigim:

6. 24 Ekim 2007
  7. belissimo

belissimo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ben bu nazar ağacını yapalı belki 10 sene oldu.O zamanlar pek popülerdi.fikir olması açısından koydum resmini.Önce gözboncukları ve istenilen renkte küçük boncuklar tellere dal şekli verilerek dizilir.Sonra büyük bir nazar boncuğuna silikonla yerleştirilir.

8. 24 Ekim 2007
  9. belissimo

belissimo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    RESMİN ÜZERİNE TIKLARSANIZ BÜYÜK HALİNİ GÖREBİLİRSİNİZ..

Azıcık kokoşşş.
    Şapka zincirden kutucuklar yapılarak başlanır.Baş çevresine kadar bir iki defa da bir artırılır.sonra da sık örgü ile bitirilir.

10. 24 Ekim 2007
  11. YaprakDxoxkxuxmxux

YaprakDxoxkxuxmxux Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzeller:))) bende ahşap ve seramik boyama çok yaptım hem eve hem çeyize:))) seramik boyamayı tek renk üzerine çalıştım yaptıktan sonra değişik kristale benzer taşlar yapıştırdım ve çok güzel oldu. Teşekkürler:)))

12. 24 Ekim 2007
  13. belissimo

belissimo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    RESMİN ÜZERİNE TIKLARSANIZ BÜYÜK HALİNİ GÖREBİLİRSİNİZ..

Bu pançoyu benim ufaklığa yaptım.Bu türlü aksesuarlar uzun süre kullanılabildiğinden genelde böyle şeyler yapmayı seviyorum.

En uçtan bir kaç ilmekle başlanır.Artırılarak çocuğun boyu hesaplanarak bitirilir.İstenirse kenarına tığ ile süsler yapılır.Saçaklar takılır.(Ben boncuklar işledim üzerine)Sonra da her gören arkadaşınızdan benim kıza da yapsana teklifi alınır:Roflol:

14. 24 Ekim 2007
  15. Kuzey

Kuzey Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrik ediyorum Nazlicim, yerinde bir karar, birbirinden yetenekli, becerikli arkadaslarimizin katkilariylada cok güzellesecegine inaniyorum, simdiden ekleyen arkadaslarimin eline saglik. a.s.:nazar:
    Yeni eklemelerinizi sabirsizlikla bekliyorum, sürekli takipteyim artik :1rolleyes:

16. 24 Ekim 2007
  17. Barçman

Barçman PR UZMANI Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    nazlıcığım panoların hazırlık aşaması oldukça uzun bir süreç tercihen sıcak aylarda ilkbahar yaz gibi çiçekleri yaprakları ve tohumları toplayıp kurutmaya başlıyoruz ( soğuk havada geç kuruduğu için çürüyor yada rengi çok değişiyor)
    bu arada çevreden ölmüş kelebek böcek çekirge gibi böcekleride toplayıp köpük panoda pano iğneleriyle geriyoruz
    kalın çiçekleri gazete kağıdı içinde halı altında daha ince yapraklıları ve yaprakları kitap arasında kurutabilirsiniz tohumları ise bir kağıt üzerinde kurutabilirsiniz
    bol ve çeşitli çiçek tohum sap böcek ve yapraklar kuruyunca en zevkli bölüme sıra geliyor bu çiçekleri bulduğunuz ağaç kabuklarına yerleştirebilirsiniz yada sazları kesip kurutup aynı boyda kesip sonra tekrar ortadan kesip pano üstünde kova şekli verip onlara yerleştirebilirsiniz yada yine folyodan yaptığınız çanaklara yerleştirebilirsiniz
    panoları renkli kartonlar üzerine çiçek sap ve diğerlerini uhu ile yapıştırarak yapıyorum sonra çerçeveye verdiğimde paspartu rengini tespit edip 3 boyutlu çerçeve istiyorum umarım yeterince açık bir anlatım olmuştur sorularınız olursa çeknmeden sorabilirsiniz sevgiler

18. 24 Ekim 2007
  19. Barçman

Barçman PR UZMANI Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar henüz çerçeveye gitmemiş olanlar çerçevelileride koyacağım