El uyuşması

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gerekli tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

5 Aralık 2008
    Konu Sahibi : gerekli
  1. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar gece uykuda parmaklarım uyuşuyor. Sağ kolumda sancıyla uyanıyorum. Daynılmaz sancı. Soğuk suyla yıkıyorum o anda düzeliyor. Acaba hamilelikte normal mi? Bu tür sorunu olan var mı? Gerçi boyun fıtığım ve boyun düzeleşmem de var. Fakat bu zamana kadar hiç böyle olmamıştı. Kolumu ellerimi etkilemezdi.

2. 5 Aralık 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım bende de aynı durum var..çok feci.böyle bir acı sancı yok.tarifi de yok..

4. 5 Aralık 2008
  5. EU1

EU1 Guest

benimki sizinki kadar acılı değil ama acayip uyuşuyo özellikle sol kol ve bacagım durduk yere ama bence hamilelikdeki kan akışından sınırım

6. 5 Aralık 2008
  7. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Canım o gebeliğe bağlı bir arkdaşımda daha olmuştu kansızlıktandki heralde demir hapı vermişti. Dr'unla görüş istersen korkma arkdaşım ın düzeldi sonra

8. 6 Aralık 2008
  9. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bayramdan sonra doktoruma gideceğim inşallah rutin kontrolle için. O zaman soracağım. Demek ki
    yalnız ben de değilmiş bu uyuşmalar ağrılar.. Rabbim hepimize kolaylık versin inşallah...

10. 6 Aralık 2008
  11. EU3

EU3 Guest

yaklaşık 8 aydır yani nerdeyse hamileliğimin başlangıcından bu yana sol bacağım dizimle kasık arası uyuşuk
    dokunuyorum hissetmiyorum. ama acıyor acıyı hissediyorum. ben de anlam veremedim. doktora söyledim. yapabileceğim bi şey yok röntgen ya da tomografi gibi tedavi olamayacağına göre bekleyeceksin dedi. bacağın üst kısmı olduğu gibi uyuşuk hiç ama hiç hissetmiyorum
    ayrıca gece hangi tarafıma yattıysam uyandığımda o tarafım mutlaka uyuşuk oluyor
    özellikle elim parmak uçlarım hiç hissetmiyorum. iki üç dakika ellerimi açıp kapıyorum hafif el kol egzersizleri yapıyorum o şekilde geçiriyorum.
    doğurana kadar bunları çekmeye devam herşey kuzular için.

12. 6 Aralık 2008
  13. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Bende de aynı parmak uçlarımda hissizlik oluyor. Gün içinde arasıra bardağı falan kavramakta zorluk çekiyorum. Fıtığıma bağlıyordum. Doğuma kadar pek yapabileceğimiz bir şey yok galiba. Zeytinyağıyla masaj yap diyorlar. Ben de bugün başlayacağım.Bakalım faydası olursa sizlerle de paylaşırım.kaydirigubbakcemile5

14. 6 Aralık 2008
  15. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Hamilelikte uyuşma, karıncalanma ve kramplar normal.. Doktorlarınıza söyleyin..Kramplar için magnezyum, karıncalanma ve uyuşmalar içinde kalsiyum ilacı veriyorlar... Bende de arada sırada ayaklarımda yatarken uyuşma oluyor. Uyuyamıyorum... Kalsiyum kullanıyorum...

Hepinize geçmiş olsun...

16. 5 Şubat 2009
  17. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bende 15 gün önce doğum yaptım. bende de hamileliğim sırasında sol parmaklarımda hafif uyuşma vardı fakat doğumdan hemen sonra aşırı şiddetlendi nerdeyse hiç hissetmemeye başladım. nöroloji uzmanına gittim ve hamilelikte aşırı kilo alımından olabileceğini söyledi 1 ay B vitamini kullan dedi geçmezse yine gel dedi.pek gececek gibi değil sizler neler yaptınız acaba?

18. 6 Şubat 2009
  19. rainxxx

rainxxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar bende de aynı şekilde uyuşma oluyor hamile kalmadan önce dr a gitmiştim ama bir netice alamamıştım şimdi 32 haftalık hamileyim uyuşma çok kötü devam ediyor doğum sonrası nasıl olacak bakalım