El ve Ayak terlemesi....?

Konusu 'Terleme, İstenmeyen Kokular ve Çözümleri' forumundadır ve yelizm tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : yelizm
  1. yelizm

yelizm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar internette el we ayak terlemesi için bi ilaç buldum adı...ama nasıl bi ilaç olduğu hakkında bilgim yok kullanan warsa weya duyan bana yardımcı olabilirmi?

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Aralık 2008
  2. 25 Eylül 2008
  3. e_didem

e_didem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu soruna bi çözm bulnursa çok ii olur grçkten bnm de el ve ayklarm çok terlior ama ne ypmam gerektiğini bilmiorum

4. 25 Eylül 2008
  5. N&A

N&A Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benımde cok terlıyo yaaa kızlar ben bı araştıryım o ılacı ınşallah ıyı gelır olmadı cılt doktoruna falan soralım he bıde ben el we ayaklara botox yapıldıgını bılıyorum terlemeyı onlemek ıcın kafamçokkarıştı

6. 25 Eylül 2008
  7. cimcime2709

cimcime2709 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar el ve ayak terlemesi çok dikkat edilmesi gerekn bir konu benım el terlemelerim oluyodu ve doktora gittim ve benımkı stresden kaynaklandığını söledi dktorum ve bısey cıkmadı çok şükür elim ayagım terliyo bişey olmaz diye dıkkate almamazlık sakın yapmayın kızlar :1hug:
    terlemeye neden olan hastalıklarımız oalbilir
    Troid bozuklukları
    Tüberküloz vb kronik hastalıklar
    Kanser
    Nörolojik hastalıklar
    Şişmanlık
    Psikolojik hastalıklar kaydirigubbakcemile
    bunlar sadecce bır kacı ınternetn okudugunuz kısılerın önerdıgı ilaçları sakın kullanmayın yan etkısı olabılır ve kötü sonuçlara yol açabilir

8. 24 Ekim 2008
  9. yelizm

yelizm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya bende gittim doktora botox çok acılıymış felan değmez gibisinden şeler söyledi doktor .. o ilacı netten buldum ama doktor pek önermedi başka hormonlara zarar werebilir dedi doktorda duymamış daha adını nette geçio sadece...çok rahatsız edici bi durum yaa:KK43:senağlamasenağlamasenağlama

10. 24 Ekim 2008
  11. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet kızlar kesinlikle çok rahatsız edici bir durum. bende çok şikayetçiyim bu konuda el terlemesi için koltuk altından ameliyat yapılıyo birkaç kişiden duymuştum onu ama işte değer mi o kadarıda onu bilemiyorum.

12. 24 Ekim 2008
  13. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.645
    Ödül Puanları:
    663
    Dün gece Suna Dumankaya Saba Tümer'in programında doğal bir yöntem önerdi,bir kova suya deniz tuzu atıyorsunuz,el ve ayaklarınızı bir süre bu suda tutuyorsunuz,daha sonra ellerinizi ve ayaklarınızı iyice kurulayıp bir çorba kaşığı papatya ve adaçayını un haline getirip, iki çorba kaşığı pudra ile karıştırın,bu karışımı el ve ayaklarınıza sürün zamanla terlemeniz azalacaktır dedi,ayrıca el ve ayak terlemesi olan kişilerin günde 8 bardak su içmesi ve baharatlı yiyeceklerden uzak durması gerektiğini söyledi.
    Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama gece programda duyduğum Suna Dumankaya metodunu sizinle paylaşmak istedim.

14. 5 Şubat 2009
  15. hustun

hustun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar benimde el ve ayaklarım çok terlemekte....Geçen yıl dermotog tarafından galvanoterapi denilen bir tedaviye alındım...Haftanın hergünü 20 dk kadar el ve ayaklarınızı çeşme suyu doldurulmuş leğenlere koyuyorsunuz...Sonrada bir makinadan çıkan metal uçlar bu suyun içine atılıyor...Ufak karıncalanmalar hissediyorsunuz...20 gün devam ediyorsunuz...Yaklaşık 5-6 ay etkisi devam ediyor...Mükemmel bir kuruluk sağlıyor....Bu yılda bahar gelince tekrar yaptıracağım..Yazı kuru ayaklarla geçirmek çok hoş...Açık ayakkabıda terli ayak sorun oluyordu hep.....

16. 7 Mart 2009
  17. sinemsu

sinemsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar ayak terlemesi ve kokusu için kesin bi çözüm 3 hafta her akşam aynı saatte bir legene 4 şişe sirke koyup ayaklarınızı içinde 20 dk bekletip başka bir legende duru ılık suya sokup kuruluyorsunuz 3 hafta sonra ne ter ne koku yeğenim yaptı 5 yıldır ne terleme ne koku kaldı. bence deneyin.ayrıca sirkeyi kullandıktan sonra naylonla kapatıp bekletin 1 hafta aynı sirkeyi kullanabiliyosunuz her hafta degiştirirsiniz su katılmamış sirke olması lazımmm

18. 9 Mart 2009
  19. puzi

puzi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayy inşallah bende bunu deneyeyim. sagolasın sinemsu bu arada elma sirkesimi üzüm sirkesimi cavaplardsan sevirim