eldivenlerini çıkarmalı mıyım?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve shrylz tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : shrylz
  1. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    oğlum 25.03.2009 doğumlu nerdeyse 70 günlük oldu. tırnaklarını kısacık kesip eldivenlerini çıkarıyorum ama özellikle uykusu geldiğinde yanaklarını gözünü avuçlayarak zarar veriyor sonrada dakikalarca ağlıyor. eldiven takınca da ellerini geç öğrenecek diye korkuyorum. arkadaşlar sizde durum nasıl eldiveni ne zaman çıkardınız?

2. 4 Haziran 2009
  3. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım tırnaklarını kesip eldivenlerini çıkar bence bazen zarar verebiliyorlar ama ilk aylarda eller çok önemli ilk ellerini keşfediyor bebekler biz 1. ay kontrolunde çıkarmıştık eldivenleri dr önerisiyle bir dahada takmadık

4. 4 Haziran 2009
  5. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bened ilk aydan sonra cıkardım tırnaklarını kısacık kesmeme ragmen bı kac sefer cızdı yuzunu ama aglamadı bı ıkı sefer cızdıkten sonra bıdahada cızmedı zaten öğrendi belkide öyle yaptıgında canının yandıgını bende ellerini keşfetsin diye erken cıkardım..

6. 5 Haziran 2009
  7. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bizdede aynı sorun var eldiven takmak hiç istemiyorum ama tırnaklarını nekadar kısada kessemde yüzünü mahfediyor sonra tekrar takıyorum ama içim hiç rahat etmiyor bende ne yapacağımı şaşırdım.

8. 5 Haziran 2009
  9. esoess

esoess kocasına ve kızına aşık.. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    çıkar annesi havalarda sıcak zaten bikaç defa çizdikten sonra öğrenir merak etme

10. 5 Haziran 2009
  11. bircana

bircana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bencede çıkar ben 40 ı çıktıktan sonra çıkardım tırnaklarını kesince çok keskin oluyor ve yüzünü çiziyor o yüzden ben törpüyle hafifçe törpülüyorum keskinliğini önlüyor bir iki kere çizsede birşey olmaz merak etme sonra çizmiyor. ellerini tanısın havalarda sıcak zaten eldiven giydirme

12. 5 Haziran 2009
  13. tkaplan

tkaplan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğluda 9 mart doğumlu.bende 1 aylıkken çıkatmıştım.hala sinirlenine falan çiziyor yüzünü ama zamanla alışacak çizmemeye.anne karnnda eldivenlerimi vardı sanki?