elektrik tasarruf cihazı

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve dila tarafından 29 Kasım 2008 başlatılmıştır.

29 Kasım 2008
    Konu Sahibi : dila
  1. dila

dila Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar birkaç gündür elektrik tasarruf cihazları hakkında bilgi topluyorum İzmir'de sadece biryerde buldum 140 ytl idi fakat internette araştırdığımda daha ucuza satılan ürünlerde var sizlerin bu konuda bilgisi varmı.Evde kullanılabiliyor ve %30 a varan tasarruf sağlıyor.Bilgisi olan arkadaşlar varmı lütfen yardım edin.

2. 29 Kasım 2008
  3. bego748

bego748 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    slm bende bi ara almayı düşünmüştüm gittigidiyorda satılıodu sanırım orda alan birine msj gönderdim işe yarıyormu die bir fark göremedim ben yazmış bnde wazgeçtim bıktım elektrik faturalarından yaa

4. 30 Kasım 2008
  5. dila

dila Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar siz bu elektrik faturalarından bıkmadınızmı hiç alıp kullanan bir fikri olan yokmu.

6. 1 Aralık 2008
  7. Gxuxldemir

Gxuxldemir İnci küpeli kız Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    saç kurutma makinası, ütü vb. küçük ev aletlerini gereksiz yere kullanmayın. bir de tv, uydu receiverı falan gibi şeyleri kullanmayınca tamamen kapatın. yani ışıkları açık kalmasın. ben modemi de kullanmayınca kapatıyorum. 10 ytl farketti.

8. 3 Aralık 2008
  9. FXIXGUS

FXIXGUS Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    walla ben pek inanmıyorum o tür cihazlara. benim çamaşır makinam belli bir amper ve belli bir volt ile çalışması gerekiyor. eğer bu cihaz bunlardan birini azaltırsa makina çalışır mı ? zannetmiyorum.:KK43:
    tasarrufu kendin yapacaksın bego!
    ama şöyle bir uygulamadan bahsetmişti hocamız , elektrik saatlerinde 3 değer okunuyor. aktif,endüktif, kapasitif diye. eğer eski saat kullanıyorsan her üçünedepara ödüyorsun (hoca açıklamıştı nedenini ama şuan hatırlamıyorum) ama yeni saat ise sadece AKTİF değer okunuyor ve sadece ona para ödüyorsun. elekrik faturanı kontrol et, varsa onu bir sor derim...

10. 12 Şubat 2009
  11. geysa42

geysa42 Guest

bu iki çeşitmiş herhalde
    1- prize takılan
    2- sigorta kutusuna takılan

biz 2.sini kullandık düşürdü, sonradan bunun satışını yapabilirsiniz dediler bizde satmaya başladık. ortalama %20 - % 40 arsı düşüş gözleniyor. bu evdeki yada iş yerlerindeki cihazlara göre değişiyormuş. güzel de getirisi oluyor yani. tavsiye ederim.

12. 16 Şubat 2009
  13. sevenkalp

sevenkalp Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok öyle birşey, arkadaşım elektrik mühendisi,sakın bu saçmalıklara kanma dedi haberiniz olsun!!!

14. 16 Şubat 2009
  15. geysa42

geysa42 Guest

pardon ama mühendis arkadaşın kullanmış mı, test etmiş mi, denemiş mi de inanma diyor. bence arkadaşın teknolojinin gerisinde gibime geldi bilmiyorum ama...
    eşim kullandı ve satmakta atık bilmiyorum

16. 10 Temmuz 2009
  17. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    valla bende aldım bi işe yaramadı kardeş 3 ay kullandım faturalar değişmedi

18. 11 Temmuz 2009
  19. rosenoire

rosenoire Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar saçmalık değil gerçekten :) Hangi cihazdan bahsettiğinizi bilmiyorum ama bir kaç ay önce eşim internetten ısmarladı .Çünkü elektrik faturası 160 tl geliyordu.Oğlum ve ben eşimle çok dalga geçtik .Bir süre sonra cihaz gedi elektrikçiye taktırdık .Türk malı bir cihaz fiyatı 80 tl .Bu muhteşem icadı yapan Türk mucitten Allah razı olsun :))) Her eve gerekli olan bir cihaz.Elektrik tüketimini özellikle azaltmadım .Ama gelen fatura 90 tl ye indi.Yani 70 liralık bir tasarruf oldu.Ben bu buluşu yapan Türk e teşekkür ediyorum .Hatta bozulur diye korkuyorum , bir kaç yedek düşünüyorum arkadaşlar :)))
    Bu arada dışarda satılmıyor, sorunca uzaydan gelmişiz gibi bakıyorlardı.Bildiğimiz voltaj düzenleyici cihazları gösteriyorlardı .Satışı sadece internette var.