Elektrikli eşyayı ödünç isteyen komşular...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve sxuxperanne tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : sxuxperanne
  1. sxuxperanne

sxuxperanne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Komşum mikserini verirmisin....

Kommşu saç kurutma makinası...

Komşu sizin fotoğraf makinasını versen haftasonu pikniğe gidicezde...

Tost makinan müsaitse versen canım tost çektide...

En son elektrik süpürgemi istedi komşumun biri vedim...

Ve şuan acayip sinirliyim .kablosunu çekip bırakıyordun kendisi sarılıyordu .bilirsiniz çoğu süpürge öyle benim komşu neresinden çektiyse artık daha kapanmamış.

Bozulmuş kısaca ...süpürgeyi verdikten sonra evde değildim ve kendiside memlekete gitti anahtarını başka bir komşuya bırakmış alsın diye.az önce gittim aldım kabloyu dolamış bırakmış sinir oldum yaa.

Hayır telefonlada görüştük hiç bir şey demedi.insan yapamadım kabloyu bozuldu galiba kusura bakma felan der.

Ama artık yemin ettim elektrikli eşya vermiycem kimseye.

Sizinde oluyormu arkadaşlar fotoğra makinanıza kameranıza kadar isteyen...

2. 24 Ağustos 2009
  3. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    olmazmı gecen elelktirk süpürgeyi istedi verdimm hemen getirecem dedi ertesi gün getirmedi artık oğluna söyledim annen makineyi versin diye oda kendi getirmek yerin 5 yaşındaki bebeyle göndermiş ya düşürseydi makineyi ve gecen de bende iplik iste bende yok dedim kadın oturmya deil sürekl, bişey istemey gelmeye başladı bi deil iki deil ve iplik yüzünde tartıştık kadına yok diyorum anlamıyor dedim yok yok dedim tavrımı belle etmim artık konuşmuyoruzz

4. 24 Ağustos 2009
  5. SreCa

SreCa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    elektrikli eşya paylaşılır ama biyere kadar onun eksikligi telafi edilene kadar oda cok dikkatli olunur kullanılırken cunku maliyetli bu tarz aletler ama biraz umursamaz bir komsuymus sac kurutma makinasına kadarda yani acilen bi alısverise cıkması lazım gibime geldi apartmanda sadece yengem ve biz oldumuz için olmuyor...

6. 24 Ağustos 2009
  7. sxuxperanne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet canım çok zaruri durumda istenebilir ve dediğin gibi dikkatli kullanmak gerekiyor çünkü kolay alınmıyor . şimdi yapılırmı yapılmazmı kim uğraşıcak garantiside bitti 3 yıılık daha yeni ama garantiler neki 1 , 2 yıl veriyorlar.

Şimdi yaptırsam tamir masrafı ee istesen ücretini olmuyor.

Vallaha mübarek günde sinir etti beni.akşam arayıp diycem ama canım nasıl çektin kabloyu daha kapanmıyor diye bakalım ne diyecek... :eek:klava:

8. 24 Ağustos 2009
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben bir kere komşuma süpürgemi verdim hemen getir dedim.o oldu hemen getirdi kadın.ben bu konularda pek sevmem paylaşmayı.bozulduğunda yaptırmaya yolla.eşi sürekli evde olan biri değiliz.eşim denizci görevde sürekli.o yüzden ben vermem .kıymetlidir malım :) hele anahtarı hiç vermedim hayatımda.vermem de.annem kaynanam yakında otursaydı da vermezdim.hoşlanmıyorum.insanlarda alışkanlık yapıyor sonra.kimsenin de anahtarını almayı sevmem.

10. 24 Ağustos 2009
  11. SreCa

SreCa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende merak etim sor bakalım canım mubarek bi guc gelmiş o anda demekki nasıl asıldıysa artıkk sahsen öle bişey yapsam baskasının bi esyasına gözüme yuku girmes gider yenisni alırım daynamam yüzünede bakamam zatenn

12. 24 Ağustos 2009
  13. smeagol

smeagol Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.455
    Ödül Puanları:
    238
    Bence çok saçma ,ne isterim ne de veririm..
    Gerçi şimdiye kadar da isteyen olmadı ..ısteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü derler ama yok veremem ,bir bozulsa ne olacak?..Yaptırmak istese ben buna izin veremem, ama içim de gider,durduk yere bozuldu diye.Yaptırma teklifinde bulunmasa ben sinir olurum,olduğumla kalırım..
    En iyisi nazikçe reddetmek sanırım..Hem de bahane bularak değil,aynen bu yazdıklarımı izah ederek..:umursamaz:

14. 24 Ağustos 2009
  15. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    ''yuhhhhhhh'' derim ...
    ama öyleleri var ki ,inanın donumu görseler, onuda isticekler:eek:

16. 24 Ağustos 2009
  17. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende aynen hıc hoslanmam böyle seylerden gercektende 1 kere verdınmı ardı arkası kesılmıyor
    ne kımseye gıderım bırsey ıstemeye nede ıstenmesıni hiç sevmem

18. 24 Ağustos 2009
  19. sxuxperanne

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende elektrikli eşya istemeyi hiç sevmem emanetin canım k.ç.ndaymış derler.onda bozulmaz bende bozulur.

Ama fotoğraf makinasına kadar istediler benden .başka bir komşum buda. bende dedimki yarın bizde gezmeye gidecez banada lazım diyorki kadın e ozaman telefonları değişelim.senin telefon kameralı onunla çeksek.kamersaı bozuldu telefonum dedim vermedim.