Elevit vitamin ilaci

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 28 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaslar bugün dr muayeneye gittim 12+5 günlük hamileyim folik asit folibol ilai kullaniyordum.bugün ise bana elevit vitamin ilaci verdi ikisinide kullanmaya devam edeceğim.folibolu önümüzdeki ay birakacagim.elevit doguma kadar kullanicakmisim.sizde elevit kullaniyormusunuz yada kullandinizmi.iştah açiyormus kilo yapiyormus öylemi.sizdede oldumu.içsem kilo yapicak diye endişeliyim.içömesem olmaz bebeğim için yararli ne yapicam bilmiyorum....acaba kilo yaptigi iştah actigi bir gercekmi...sevgimle kalin
  2. 30 Temmuz 2008
  3. Sedemir

Sedemir Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam Duru,
    Ben 11+2 haftalığım, benim doktorum 9. haftamda elevit başlattı. Hem Folik asit hemde elevit kullanıyorum. Elevit çok yararlı bir ilaç sakın kullanmamazlık yapma, merak etme ekstradan iştah falan açtığı yok.
    Sevgiler.. a.s
  4. 30 Temmuz 2008
  5. ozlem24

ozlem24 henuz rutbeye daha var:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 5 aydir elevit kullaniyorum cok uykumu getiriyor doktoruma sordum icmek istemiyorum dedim icmen lazim en iyi folic asid odur dedi kullan dedi bebek dusunenlerdenim elevitte 5 aydir kullaniyorum evet kiloda aldim yoksa ben hic alamazdim kilo fln.
  6. 30 Temmuz 2008
  7. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende hamile kalmadan önce basladım ve nasipse doğuma kadar içicem eleviti dr ööle dedi
  8. 30 Temmuz 2008
  9. iremecem

iremecem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hem folbiol hemde elevit kullanıyorum, 12 haftadan sonra sanırım folbiolu bırakacağım
    Ama elevit iştahımı açmadı zaten mide bulantılarımdan iştahım da yok
    Folbiolü gece yaarken içiyorum çünkü iştah açıcı etkisi varmış
  10. 30 Temmuz 2008
  11. 35papatya

35papatya Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    38 haftadır gebeyim.. Eleviti hala kullanıyorum..iştah arttırmadı tam tersi bende hep aşırı tokluk hissi verdi.. O yüzden gece içmedim( gece içince şişkinliğim artıyormuş gibi oluyordu) Ben öğleyin sütümüzü içmeden önce içiyorum.. Öyle aşırı derecede kilo almak zaten elevitle ilgili olmaz genel olarak beslenme şeklinle ilgili olur..Sana ve biz gebelere tekrar sağlıklı gebelikler diliyorum.
  12. 30 Temmuz 2008
  13. KapicininBitliKizi

KapicininBitliKizi MANKEN GIBI GACIYIM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    banada vermsıtı doktorum ama ben kapsulu ıne ıle delıp gogus uclarım asuruyordum canım sımdıkte elıme yuzume suruorum arad tabı beslıor dıye ellerımı pamuk gıbı yapıo rgusel bısey ama hıc ıcmedım
  14. 30 Temmuz 2008
  15. lebis

lebis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 9.haftadan itibaren elevit kullanıyorum. folic plus kullanıyordum onu kesti doktor bunu verdi. valla ondan mı bilmiyorum ama ben gerçekten çok kilo aldım. hayatımda hiç 46 olmamıştım şimdi 53 kiloyum. isterse beni davul gibi yapsın bebeğim için çok yararlı olduğunu biliyorum ya yine de içerim ben onu. sende kafana takma bence. herşey onlar için değil mi
    bu arada kapsülü nasıl sürüyordun anlamadım yani toz değilmi içindeki. ayrıca göğüslere ne gibi bi faydası varmış ki .
  16. 30 Temmuz 2008
  17. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Öncelikle bebeğin hayırlı uğurlu olsun. Ben hamileliğim boyunca elevit kullandım. Doğumdan sonra doktorum emzirme süresince elevite devam edeceksin dedi. Elevit emzirme döneminde sütün kalitesini arttırıyormuş. Bende iştah açmıyor. İçmesen olmaz çünkü hamilelik döneminde nörol tüp defektlerini engelliyor. Bebekler için herşeye katlanılıyor. Hamilelikte ben ferro sanol duedonal içiyordum. İnanılmaz kabızlık yapıyordu. Hala kullanıyorum ve deliriyorum ama çocuğum daha önemli
  18. 30 Temmuz 2008
  19. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlariniz için hepinize cok tesekkür ederim arkadaslar.içmeye basladim iştahimi falan acmadi vallahi