elicina salyangoz kremi

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve nisesin tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

  7 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 1. nisesin

  nisesin Guest

  ELICINA ŞİLİ SALYANGOZU ÖZLÜ BAKIM KREMİ 40 GR

  Salyangozlar 600 Milyon yılı aşkın bir süredir bu gezende yaşamaktadır Eski Yunan dönemin de Hipokrat, Zezzos, Pliny tarafından medikal amaçlar için kullanılmıştır ve eczanelerin sembolü haline gelmiştir. 1980 yılında Dr.Fernando Bascunan Fransa'ya ihraç etmek için salyangoz yetiştirirken salyangozları toplayan çiftçilerin ellerindeki kesik ve izlerin hızla iyileştiğini ve ellerinin çok yumuşak olduğunu fark etti. Yaptığı çalışmalarda Helix Aspersa Müller (Şili salyangozu) sıvınsında doğal olarak Allantoin, kolajen, elastin, glikolik asit ve vitaminlerin bulunduğunu ortaya çıkarmıştır.

  Dr. Fernando Bascunan bu sıvıyı 15 yıl süren çalışmalar sonucunda krem haline getirdi. Elicina krem Cenevre'de patent edilmiş ve 1995 yılında piyasaya sunulmuştur. Dünyada %80 salyangoz özünden elde edilen tek kremdir.


  Dünya'nın İsviçreden patentli ilk gerçek salyangoz kremi
  Elicina® ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmada etkilidir.
  Elicina® cildinizdeki bakteriyi yok ederek akneyi kontrol etmeye yardımcı olur.
  Elicina® ölü deri hücrelerden arındırır güneş lekelerini azaltır.
  Elicina® Elastin ve Kolajen ile cildinizi besler.
  Elicina® keloid ve akne izlerini hafifletir.
  Elicina® kıl dönmelerine, traş batıklarına ve irritasyona iyi gelir.
  Elicina® ile ilk uygulamadan sonra cildinizde yumuşaklığı fark edebilirsiniz  Dünya'nın İsviçreden patentli ilk gerçek salyangoz kremi

  Elicina® ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmada etkilidir.

  Elicina® cildinizdeki bakteriyi yok ederek akneyi kontrol etmeye yardımcı olur.

  Elicina® ölü deri hücrelerden arındırır güneş lekelerini azaltır.

  Elicina® Elastin ve Kolajen ile cildinizi besler.

  Elicina® keloid ve akne izlerini hafifletir. Yara yanık izlerini azaltır.

  Elicina® kıl dönmelerine, traş batıklarına ve irritasyona iyi gelir.
  Elicina® ile ilk uygulamadan sonra cildinizde yumuşaklığı fark edebilirsiniz
   

  Ekli Dosyalar:

 2. 15 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 3. nisesin

  nisesin Guest

  Elicina®, gündüz ve gece kullanılabilecek her cilt tipine ve yaşa uygun bir protein kremidir. Elicina® güneşten yaşlanmış cildi yeniler, kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini azaltır ve aktinik keratosis'in azalmasına yardımcı olur.

  Kırışıklıkların tedavisi için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Lazer ile yenileme, dermabrazyon, kimyasal peelingler, kolajen içeren çeşitli kremler, glikolik asitli peelingler ve kremlerdir.

  Elicina® krem, Glikolik asidi salyangozun özünde olduğu için doğal olarak içermektedir. Bunun yanı sıra Kolajen,Allantoin, Proteinler, Vitaminler ve Doğal antibiyotikler gibi cilt dostu maddeler sadece salyangoz sıvısında kendiliğinden bir arada bulunmaktadır.

  Cilt bu dost maddeleri bünyesine kabul ederek yenilenmesine yardımcı olur. Bio uyumlu olduğu için alerji ve hassasiyet riski taşımamaktadır.

  Bu doğal ürün cildin ölü deri tabakasını dökmesine yardımcı olurken kolajen ve elastin üretimini de uyarır. Cildin üst tabakasında ki hücrelerin daha sağlıklı çıkmasına yardımcı olur. Cildin renk tonunu düzenler, sağlıklı ışıltılı görünmesini sağlar.  Elicina® Epidermise nüfuz ederek dermise ulaşır ve burada içindeki maddeler onarımı gerçekleştirirler. Elastin cildin esnemesini, kolajen de sarkmasını engeller. Bu proteinler güneşten çok fazla etkilenirler ve güneş ışınlarından dolayı bozulurlar.Genelde Kolajen ve Elastin kullanılan ürünler bunları onaramaz çünkü molekülleri çok büyüktür ve cildin alt tabakasına nüfuz etmezler. Salyangoz sıvısının içerisinde ki Glikolik asit moleküler yapısı küçük olduğu için cilde nüfuz eder.Kıl folikülünü açık tutarak salyangoz sıvısında bulunan cilde dost diğer maddelerin geçmesini sağlar.

  Cildimizin koruyucu tabakası sayesinde dışarıda sürülecek kozmetik ve zararlı maddeleri almama özelliği vardır. Gerçek şudur ki cilt bir filtre görevi görmektedir. Vücudunuza dost maddeleri kabul ederken zararlıları filtre eder. Cilt bu maddelerin toksik ya da cilde uyumlu olup olmamasına göre ayırt eder.En iyi kabul edilir maddeler cilde dost olan maddelerdir. Elicina® Allantoin,Kolajen,Elastin, Proteinler&Vitaminler,Glikolik asit ve doğal Antibiyotik içermektedir.  Elicina® gündüz ve gece 2 defa her gün kullanılmalıdır. Elicina®'yı eski çatlaklarınızı gidermek için kullandığınızda yardımcı olmak amacıyla bu bölgelere cildinizin ölü deri hücrelerinden arındırmak amacıyla haftada 2 defa ek olarak eksfoliasyon da yapabilirsiniz.

  Etkileri kişiye özel olarak değişir. Fakat genelde kişilerde 3-4 haftalık bir kullanımdan sonra sonuçlar alındığını görmekteyiz. Alınan sonuç izin derinliği ve yine yaşam şekliniz ile bağlantılıdır. Elicina®'yı kullanmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra güzel sonuçları görmeye başlayacaksınız.Çizgiler sert ve derin olmaktan çıkacak yumuşak sağlıklı bir cilt görünümü alacak . Derin çizgiler yerine ince çizgiler görmeye başlayacaksınız .Bunun olması için ise 2-4 aylık bir süre şarttır. Düzenli kullanım sonucunda istenilen sonuç birkaç ay ile 1 yıl arasında değişir.  Elicina® her türlü izi, akne izleri dahil olmak üzere onarmaya yardımcı olmak için ve önlemek için kullanılabilen doğal bir bakımdır. ız oluşumunu önlemek için neler yapılabilir?
  Bir yaranın doğru iyileşmesi için bazı temel maddelere ihtiyaç duymaktadır.ılk olarak yeni doku yapabilmek için vücudun proteine ihtiyacı vardır.Salyangoz sıvısı bu proteinlerden oluşmaktadır.

  Allantoin ve bağ dokumuzun temel maddelerinden, Kolajen ve Elastin içinde bulunan proteinlerdir ve en büyük özelliği salyangoz sıvısının cilt tarafından emilebilmesidir ki bu da iz oluşumunu önlemek ve onarmak için hızlı bir şekilde çalışması demektir.

  Proteinlerin yanı sıra cildimizin zarar görmüş dokuları yenileyebilmesi için çeşitli vitaminlere ihtiyacı vardır ve bunlar yine Salyangoz sıvısında yer almaktadır: A vitamini, C vitamini ve E vitamini. Bağ dokularında oluşan enfeksiyonlara iyi gelen Doğal antibiyotikleri de unutmamak lazım.

  Salyangoz sıvısında yer alan tüm aktif maddeler ve tabii ki Elicina® doğaldır. Cildin iyileşmesi için kullanılan çoğu maddenin elde edilme şekilleri sert kimyasal ve fiziksel işlemlerden geçmektedir ve işlemler sırasında da çoğu madde özelliğini kaybetmektedir ve vücut tarafından da kabul edilmez.

  Elicina® cildinizin yenilenmesine doğal olarak yardımcı olmaktadır. Pek çok cilt sorununu düzeltmek içinde kullanabilirsiniz.  Elicina®, traş sırasında yaşanacak kesikler için idealdir. Kolajen ve elastin cildin kendisini onarmasına yardımcı olurken içerdiği Glikolik asit ölü deri hücrelerin dökülmesine sebep olarak batık ve pürüzlerin giderilmesine yardımcı olur...

  - Genelde kalın ve sert cilde sahip erkekler için ideal
  - Uygulaması çok kolay. Günde 1 ya da 2 defa sadece bir dakika
  - Doğanın en iyi 7 maddesini doğal olarak içeren tek bir ürün.

  Erkeklerin cildi her gün traş ve alkollü after shave'lere maruz kaldığı için hassasiyet ve tahriş durumlarını yaşamaktadır.

  Traş olmak veya diğer kıl alma yöntemleri kıl foliküllerini irrite eder acıya,kızarıklığa ve ciltte reaksiyonlara neden olur. Bunun yanı sıra yeni traş edilmiş ve keskin olan kıl tekrar kıl batması olarak karşınıza çıkabilir.

  Elicina®'nın patentli doğal içeriği erkeklerde ve traş olanlarda sıkça rastlanan traş tahrişlerini, batıkları azaltır ve sonuç olarak ciltte gözle görülür düzelme ve yenilenme gözlemlenir. Bunun yanı sıra yaşlanmış ve güneşten etkilenmiş ciltlerde de anında gözle görülür sonuçlar verir.  4 - 6 Hafta - Hafif iz ve çatlaklar için

  6 - 10 Hafta - Orta ve derin izler ve çatlaklar için. Tarif edildiği şekilde kullanılmalıdır.

  12- 16 Hafta - Ciddi yanık veya cilt bozukluklarında 2 kavanoz kullanıldıktan sonra sonuçlar görülebilir. Hamilelikten kaynaklanan çatlakların azalması 4-8 ay sonra gözlemlenebilir.
  Elicina® günde iki defa sabah ve akşam çok az miktarda kullanılmalıdır. Eski iz ve çatlaklarda

  Elicina® ile beraber haftada 2 defa eksfoliasyon yapılmasını öneririz.

  Elicina® nemlendirici bir krem değil bir bakım ürünüdür.

  Yağlı ciltler Elicina kullanırken ayrıca nemlendiriciye ihtiyaç duymayabilir.Böyle bir durumda sadece Elicina® kullanmak yeterli olacaktır. Fakat daha kuruya dönük ciltler ise nemlendirici ihtiyacı duyabilirler. Elicina®'yı uyguladıktan 5 dakika sonra cilt tipleri için uygun olan nemlendiricilerini kullanmalarını tavsiye ederiz.
   
 4. 19 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 5. nisesin

  nisesin Guest

  S. Elicina' nın etki göstermesi ne kadar zaman alır?
  C. Her cilt ve cilt problemi farklıdır.Bir hafta sonra daha yumuşak bir cilt fark edeceksiniz. Elicinanın etkisi ciltteki cilt bozukluğuna göre değişir. Yara izleri gibi ciddi durumlarda gözle görülür bir etki için birkaç ay kullanılmalıdır.

  S. Ne tür temizleyici ile kullanılabilir?
  C. Hafif, suda çözülebilen bir temizleyici olmalıdır.Cilt her zaman en nazik şekilde temizlenmelidir.

  S. Accutane, Roaccutane veya diğer akne ilaçları ile beraber kullanabilirmiyim?
  C. Evet, tedavi Elicina ile karışmaz. ılk önce Elicina sürülmeli ve ondan sonra diğer kreminiz uygulanmalı.

  S. Nemlendirici Kullanabilir miyim ?
  C. Nemlendirici kullanabilirsiniz fakat Elicina emildikten 5 dakika sonra uygulanmalıdır. Eğer yağlı cildiniz varsa nemlendirici kullanma ihtiyacı hissetmeyebilirsiniz.

  S. Makyaj yapabilir miyim ?
  C. Evet Elicina emildikten sonra makyaj yapılabilir.

  S. Bir kavanoz ne kadar sürer?
  C. Sadece yüzünüz için kullanıyorsanız bir kavanoz 3 ay kullanılabilir.

  S. Aknem Elicina kullandıktan sonra azdı ?
  C. Elicina kullanırken aknenizin ilk birkaç hafta daha kötü gibi gözükmesi doğaldır.Bu geçici bir durumdur. Mevcut enfeksiyonun yüzeye geldiğini göstermektedir.

  S. Uygulamayı atlarsam ne olur ? Yaptıklarım boşuna gider mi ?
  C. Hayır . Düzenli kullanmak ne kadar önemli olsa da bir veya iki gün kullamamak bir terslik yaratmaz.

  S. Cildim Elicina kullandıktan sonra kuru hissediliyor?
  A. Bazı insanlar Elicinayı ilk kullandıklarında kuruluk hissederler.Elicina doğal olarak glikolik asit içerir. Cilt zamanla uyum sağlayacaktır. Kuruluk devam ederse nemlendirici kullanın.

  S. Elicina yağlı mıdır ?
  C. Elicina yağlı değildir ve emildiği zaman hissedilmez bile.Fakat Nemlendirici değildir.

  S. Baz olarak neden Mineral yağ kullanılmıştır?
  C. Kozmetik, Farmasotik, ve Yemeklerde kullanılabilen Mineral Yağlar son derece rafine edilmiş saflaştırılmışlardır ve FDA tarafından son derece doğal ve güvenli kabul edilirler. Diğer ürünler hayvansal veya bitkisel yağlar kullanırlar . Bunlar kullanıldığı zaman raf ömrünü uzatacak koruyucu maddeleri arttırmak gerekmektedir. Halbuki Kozmetik alanda kullanılan mineral yağın koruyucu özelliği vardır. Mineral yağ kullanarak hassasiyeti arttıracak koruyucu kullanmaya gerek kalmaz . Yapılan testler sonucu Salyangoz sıvısı için en doğru baz olduğundan Elicina'da kullanılmıştır. Elicina sadece %4 Mineral yağ içermektedir.

  S. Ürününüz diğer ürünlere göre neden bu kadar pahalı?
  C. Elicina nemlendirici değildir.Bir onarım kremidir. Bunun yanı sıra çok konsantre olduğundan sadece az miktarda kullanımı yeterlidir. Bu sayede uzun süre gider.

  Bunların yanı sıra cilde iyi gelen doğal, organik, biyolojik cilt dostu maddeleri hiç bir zarar vermeden yaşıyan bir canlıdan elde etmek uzun ve zahmetli bir işlemdir.
   
 6. 19 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 7. nisesin

  nisesin Guest

  Yüzyıllar boyunca salyangozlar medikal nedenlerden ötürü kullanılmaktaydı. Yemek kaynağı olarak daha sonraları kullanılmaya başlandı.

  Şili de yıllar evvel bir aile salyangoz çiftliğini ticari amaçla yemek endüstrisine sokmak istedi. Salyangozların elle toplanması sırasında salyangoz sıvısıyla temas eden, ellerde yumuşama gözlemlendi .Küçük yaralar iz ve enfeksiyon bırakmadan hızla iyileşti.

  Şilinin LACOFAR laboratuarında bu özün saflığı (Şili Halk Sağlık Enstitüsü tarafından kabul görmüş 6/3/1981) mikrobiyolojik analizlerden geçti.

  3 Temmuz 1994 yılında Şili Halk Sağlık Enstitüsü LACOFAR tarafından yapılan testler sonucu ürünün Elicina adı altında kullanımına izin verdi (Kayıt numarası 36.385). Kremin içeriği %80 bu sıvıdan oluşmaktadır.

  1995 yılında medikal araştırmalar yapılmak istendi ve Şili salyangozu(Helix Aspersa Muller) özü Şili Sağlık Enstitüsü tarafından 1978 yılında ilk kalite kontrol onaylı laboratuar olarak kabul edilen CONDECAL laboratuarında kimyasal analizi yapıldı.

  Bu analiz, özün alantoin, kolajen, elastin, glikolik asit ve doğal antibiyotikler içerdiğini gösterdi. Bütün bu maddeler günümüzde dermatolojik durumlarda çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır : kuru cilt, olgun cilt, yaşlanmaya karşı, güneşin etkilerine karşı ve irritasyon ciltlerde, vs...

  Alantoin veya 5-Ureidohydantoin, çeşitli memelilerin kanında ve idrarında az miktarlarda rastlanan bir maddedir ve urycase enzimi tarafından uric asit transformasyonuna neden olur. Günümüzde özellikle çeşitli cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır ayrıca cilt onarıcı özelliğinden dolayı diş macunları, traş sonrası kremlerde kullanılır.

  Kolajen yavru hayvanların bağ dokularından elde edilen bir proteindir; pek çok kozmetik ve dermatolojik durumlarda cildin kolajeninin azalması sonucu yaşadığı değişiklikler kanıtlandığından beri kırışıklıkları önlemek amaçlı kullanılmaktadır.Hafif moleküler yapısından ötürü,lokal olarak sürüldüğünde nüfuz eder ve böylece olgun ve yorgun cilt için gerekli olan protein kompleksinin korunmasını sağlar.
  Elastin elastik proteinlerin hidrolize olması sonucudur, aynı zamanda elastik dokuları oluşturan liflerdir ve kozmetik alanda genelde elastikiyetini kaybetmiş yaşlı ciltler için kullanılmaktadır.

  Gilikolik Asit -alfa -Hydroxyacetic asit glycine olan ilk hali kolajen sentezinde etkili olur.Az miktarda queratoplastic olarak işlev görür ve yüksek dozlarda da,epydermolysis üretir bu da korneositlerin ayrımı için önemlidir.Yukarıda belirtilen özelliğinden ötürü eksfoliasyon madde olarak kullanılır ve kuru ciltlerde de squaummous mekanizmasından dolayı düzenleyici olarak kullanılır. Dermatolojide çok geniş kullanım alanı vardır örneğin icthyosis, sedef, siğiller ve diğerleri.

  Salyangozun özü ayrıca doğal antibiyotikler de içermekte ve cilt irritasyonlarında sıkça rastlanan bakterilere karşıda çok etkilidirler örneğin; Eschericia Coli, Staphylococcus Aureus ve Pseudomona Aeruginosa.​
   
 8. 19 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 9. nisesin

  nisesin Guest

  Salyangoz özünden oluşan Elicina® ile ilgili yanık izleri ve doku nakillerine dair yapılan araştırma bilgileri. Ağustos 2000

  Yazarlar: Maricela Gonzales M, M. Pilar Egana G., Natalia Munoz and Paz Correa C.

  Terapi Ünitesi, Yanık Çocuklara Yardım Derneği, COANIQUEM
  Yanık çocuklara yardım derneği olan COANIQUEM, özel, kar amacı olmayan Şili'de yer alan bir organizasyondur, Temel ilgi alanı da yanık çocukların rehabilitasyonunu sağlamaktır. ıki ana rehabilitasyon ünitesi vardır ;biri Pudahuel diğeri de Antofagasta bölgesinde yer alır.ıkisi de bütün bölgelerden ve yan komşu ülkelerinden çocuk kabul etmektedir.

  Pek çok aktiviteleri arasında : yanık önleme seminerleri, ciddi yanık hastaların tedavileri ve yanıkları geçirmiş kişilerle uzun dönem etkileri üzerine çalışmalar yer almaktadır. COANIQUEM bütün klinik düzeydeki çalışmaları arasında (DEDI), yanık tedavilerinin iyileşme sürecine yardımcı olabilecek çeşitli ürünler,kozmetikler üzerinde de çalışmalar yürütmektedir.

  Yapılan bu araştırmalar sırasında COANIQUEM komitesinin onayı ile salyangozdan elde edilen bir ürünü araştırmak için protokol yapıldı.Şili Sağlık Yetkili Otoritesi tarafından bu ürün Elicina adını taşımaktadır.
   
 10. 19 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 11. nisesin

  nisesin Guest

  Doğal salyangoz sıvısı olan Elicina®'nın, izlerin iyileşmesinde, ince çizgilerin ve kırışıklıların azalmasında, akne, keloid ve çatlaklarda nasıl etkili olduğunu ve sizin için daha neler yapabileceğini öğrenmeniz için okumaya devam etmenizi öneriyoruz.

  Salyangoz yerde dolaşırken çıkardığı sıvısını, kendi kırılmış kabuğunu ve vücudunu hızlı olarak onarmakta kullanıyor. Yıllar süren çalışmalar ve araştırmalar sonucunda Elicina adını alan bu sıvı, izleri, yanıkları ve çatlakları onarabilen patentli bir kremdir.

  Zarar almış dokuyu ve izleri iyileştirmeye, kırışıklıkları azaltmaya cilt irritasyonlarını ve enfeksiyonlarını gidermeye, akneyi kontrol etmeye ve iltihabı durdurmaya yardımcı olur. Cildin iyileşmesi için kullanılan çoğu madde elde edilme aşamasında sert kimyasal ve fiziksel işlemlerden geçer. işlemler sırasında da çoğu madde özelliğini kaybeder . Salyangoz salgıladığı sıvısında cilt için çok önemli maddeleri doğal olarak bulundurur.

  ELıCıNA %80 SALYANGOZ SIVISINDAN OLUŞMUŞTUR
  Salyangoz sıvısında yer alan tüm aktif maddeler ve tabii ki Elicina® doğaldır.

  Leke ve izler üzerinde tam etkili
  Gözeneklerin sıkılaşmasında yardımcı
  Kırışıklık ve çatlakların azalmasında etkili
  Cilt yüzeyinin pürüzsüz bir görünüm kazanmasında eşsiz bir çözüm

  ıÇERıĞı
  Salyangoz yerde dolasirken çıkardığı sıvısını, kendi kırılmış kabuğunu ve vücudunu hızla olarak onarmakta kullanıyor. Yıllar süren çalışmalar ve araştırmalar sonucunda bu sıvı Elicina® adını alarak sizlerin rahat kullanımı için krem formunu aldıktan sonra sizlere sunulmakta. Cildin sağlığı için en gerekli doğanın en iyi yedi cilt bakım maddesini sadece bir sıvıda doğal olarak barındırmaktadır . Günümüzde Kozmetikte sıkça rastladığımız ve Cildin sağlığı için gerekli olan çeşitli suni şekillerde derlenen maddeleri diğer kremlerin aksine Salyangoz Sıvısı doğal olarak barındırmaktadır.

  1. Allantoin: Yara onarımını destekler, iyileştirici özelliğe sahiptir. Hücre yenilenmesini hızlandırır ve cilt yumuşatıcı etkisi vardır.Ayrıca antioksidandır, cilde hasar veren ve yaşlanma sürecini hızlandıran serbest radikallerle savaşır. Salyangoz kabuğu kırıldığı taktirde diyetinden elde ettiği kalsiyum ve Allantoin sayesinde kabuğunu yenileyebilme özelliğine sahiptir.

  2. Proteinler ve Vitaminler: Cildin yumuşamasına ve kalitesinin artmasına neden olur.Salyangoz bu maddeleri yedikleri sayesinde elde eder. Özel sebzeler örneğin havuç, lahana gibi. Sizde kendi sağlığınız için tüketimini arttırabilirsiniz. Vitaminler antioksidan olarak işlev görürler ve cildi serbest radikallerden korurlar.

  3. Doğal Antibiyotikler: Salyangozun sıvısındaki antibiyotikler ilaç derecesinde değildir.Fakat ciltte rastlanabilecek çeşitli bakterilere karşı etkilidir.Örneğin Escherichia Coli, Staphylococcus, Pseudomona,Aeruginosa ve Propionibacterium Acnes.

  4. Kolajen ve Elastin: Cildin temel bağ dokusunda bulunan proteinlerdir. Elastin cildin esnekliğini sağlar, kolajen ise cilde dolgun görünümünü verir.

  5. Glikolik Asit: Küçük moleküler yapısı sayesinde cilt tarafından rahatlıkla emilir etkili bir şekilde eksfoliasyon sağlarken cildi zarar görmüş ölü hücrelerden arındırır. Cilt onarıcı maddeleri cildin derinlerine taşır.

  ELICINA'NIN ÜRETıMı

  Bascunan ailesi, bu güne dek yaklaşık 10,000 üzerinde salyangoza sahip çıkmıştır. Salyangoz kafeslerinin en hijyenik ve doğal şekilde kalmasını sağlayan nemi,

  ortam ısısını, hijyenini ve beslenme sistemini, ayarlayan profesyonel bir ekibe sahiptirler. Bu kafeslerde beslenen salyangozlara doğal ortamlarını korumak amacıyla kimyasal hiçbir madde kullanılmamaktadır. Sadece Bascunan ailesi tarafından bilinen bir yöntem ile elde edilen bu sıvı salyangozlar için bir tehlike arz etmez.

  Serum benzeri bu öz Şili de Lacofar Cosmetic Pharmaceutical ltd.laboratuarına bütün gerekli testleri yapılmak üzere gönderilir. Burada elde edilen sıvı krem içerisine %80 olarak ayarlanır ve stabilize olmuş bir şekilde katılır.

  Elicina® bundan sonra şişelenir,paketlenir ve dünyanın çeşitli bölgelerine dağıtılır.

  Elicina®'nın raf ömrü 3 yıldır. Standart oda derecesinde tutulmalıdır. Piyasadaki Taklitlerinden Lütfen Sakınınız. Sağlık her şeyden önemlidir!
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 19 Şubat 2010
 12. 23 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 13. nisesin

  nisesin Guest

  UYGULAMA ALANLARI


  Kırışıklıklar ve Lekeler

  Elicina®, gündüz ve gece kullanılabilecek her cilt tipine ve yaşa uygun bir protein kremidir. Elicina® güneşten yaşlanmış cildi yeniler, kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini azaltır ve aktinik keratosis’in azalmasına yardımcı olur.

  Elicina® tesadüf sonucu keşfedilmiş , salyangoz sıvısından gizli patentli bir şekilde elde edilen kremdir.Bu sıvı sayesinde salyangozlar kabuğunu kırıldığı taktirde yenileyebilme özelliğine sahiptirler.Yıllar süren uzun çalışmalar sonucu da sizlere kırışıklıklarınız , lekeleriniz ve daha başka sorunlarınızı gidermek amacıyla kullanabilmeniz için krem haline getirilmiştir.

  Elicina® kırışıklıklar ile mücadele etmenize yardımcı olur.Kırışıklıklar ve lekeler yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Fakat sadece doğal yaşlanma bunlara sebep olmaz. Sadece ağzımızın kenarındaki gülme ve mimik çizgilerimiz doğal yaşlanma sürecinin bir parçasıdır.Bunun dışında ki sorunlar UV ışınlarından kaynaklanmaktadır.UV ışınları dermisimizin altında yer alan kolajen bağ dokusunu parçalayan proteoliktik enzimlerin çoğalmasına neden olur.
  Kırışıklıkların tedavisi için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Lazer ile yenileme , dermabrazyon, kimyasal peelingler , kolajen içeren çeşitli kremler , glikolik asitli peelingler ve kremlerdir.

  Elicina® krem, Glikolik asidi salyangozun özünde olduğu için doğal olarak içermektedir. Bunun yanı sıra Kolajen ,Allantoin, Proteinler, Vitaminler ve Doğal antibiyotikler gibi cilt dostu maddeler sadece salyangoz sıvısında kendiliğinden bir arada bulunmaktadır.

  Cilt bu dost maddeleri bünyesine kabul ederek yenilenmesine yardımcı olur. Bio uyumlu olduğu için alerji ve hassaslık riski tanımamaktadır.

  Elicina® , ince çizgileri , lekeleri ve yine güneşten kaynaklanan çeşitli cilt pürüzlerini azaltmaya yardımcı olur.
  Bu doğal ürün cildin ölü deri tabakasını dökmesine yardımcı olurken kolajen ve elastin üretimini de uyarır. Cildin üst tabakasında ki hücrelerin daha sağlıklı çıkmasına yardımcı olur. Cildin renk tonunu düzenler, sağlıklı ışıltılı görünmesini sağlar.
  ızler ve Çatlaklar

  * Çatlaklar

  Çatlaklar dermis’de meydana gelen çeşitli renklerde iz halini alan minik yırtıklardır. Uzun süre sonra renkte açılma olsa da izler kalıcıdır. Çatlaklar kolajen ve elastin liflerinin kırılma noktasına geldiğinde, cilt esnemek zorunda kaldığında ve hormonların dengesiz olduğu zamanlar ortaya çıkar: örneğin ,hamilelik , ergenlik ,dengesiz kilo alıp verme, steroid kullanımında veya streoid tarzı hormonların adrenale bağlı olarak arttığı dönemler.
  Hormonsal dengesizlikler kıl foliküllerinin sıkışmasına ,sebumun sertleşmesine neden olarak gözenekleri kapar. Bu da saç kaybına ,akneye ve her çeşit izlerin , çatlakların da iyileşmesini engeller.
  Kilo değişiklikleri yaşayan insanlarda çatlaklar sıkça görülmektedir.Fakat gerilme o kadar fazladır ki Elicina bu durumlarda yardımcı olamaz.

  Salyangoz sıvısının çatlaklardaki etkisini anlayabilmemiz için cildimiz incelememiz gerekir.
  Cildimiz 3 tabakadan oluşmaktadır.

  Epidermis- Cildin en üst tabakasıdır nemi hapseder ve toksinlerin vücuda girmesini önler.

  Dermis- Cildin ikinci tabakasıdır (Çatlakların oluştuğu tabakadır) .Cildimizin kolajen ve elastin liflerini ürettiği bu bölge cilde dolgunluğunu ve elasitkiyetini sağlar.

  Hipodermis- Cildin üçüncü tabakasıdır yağ ve bağ dokularından oluşmaktadır.

  Elicina® Epidermise nüfus ederek dermise ulaşır ve burada içindeki maddeler onarımı gerçekleştirirler. Elastin cildin esnemesini, kolajen de sarkmasını engeller .Bu proteinler güneşten çok fazla etkilenirler ve güneş ışınlarından dolayı bozulurlar.Genelde Kolajen ve Elastin kullanılan ürünler bunları onaramaz çünkü molekülleri çok büyüktür ve cildin alt tabakasına nüfus etmezler. Salyangoz sıvısının içerisinde ki Glikolik asit moleküler yapısı küçük olduğu için cilde nüfus eder.Kıl folikülünü açık tutarak salyangoz sıvısında bulunan cilde dost diğer maddelerin geçmesini sağlar.

  Cildimizin koruyucu tabakası sayesinde dışarıda sürülecek kozmetik ve zararlı maddeleri almama özelliği vardır. Gerçek şudur ki cilt bir filtre görevi görmektedir. Vücudunuza dost maddeleri kabul ederken zararlıları fitre eder. Cilt bu maddelerin toksik ya da cilde uyumlu olup olmamasına göre ayırt eder.En iyi kabul edilir maddeler cilde dost olan maddelerdir. Elicina® Allantoin ,Kolajen ,Elastin , Proteinler&Vitaminler,Glikolik asit ve doğal Antibiyotik içermektedir.


  Uygulama ve Masaj

  Elicina® gündüz ve gece 2 defa her gün kullanılmalıdır. Elicina®'yı eski çatlaklarınızı gidermek için kullandığınızda yardımcı olmak amacıyla bu bölgelere cildinizin ölü deri hücrelerinden arındırmak amacıyla haftada 2 defa ek olarak eksfoliasyon da yapabilirsiniz.
  Etkileri kişiye özel olarak değişir. Fakat genelde kişilerde 3-4 haftalık bir kullanımdan sonra sonuçlar alındığını görmekteyiz. Alınan sonuç izin derinliği ve yine yaşam şekliniz ile bağlantılıdır. Elicina®'yı kullanmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra güzel sonuçları görmeye başlayacaksınız.Çizgiler sert ve derin olmaktan çıkacak yumuşak sağlıklı bir cilt görünümü alacak . Derin çizgiler yerine ince çizgiler görmeye başlıyacaksınız .Bunun olması için ise 2-4 aylık bir süre şarttır. Düzenli kullanım sonucunda istenilen sonuç birkaç ay ile 1 yıl arasında değişir.

  Elicina her türlü izi , akne izleri dahil olmak üzere onarmaya yardımcı olmak için ve önlemek için kullanılabilen doğal bir bakımdır.


  * ızler

  ız oluşumunu önlemek için neler yapılabilir ?
  Bir yaranın doğru iyileşmesi için bazı temel maddelere ihtiyaç duymaktadır.ılk olarak yeni doku yapabilmek için vücudun proteine ihtiyacı vardır.Salyangoz sıvısı bu proteinlerden oluşmaktadır.

  Allantoin ve bağ dokumuzun temel maddelerinden , Kolajen ve Elastin içinde bulunan proteinlerdir ve en büyük özelliği salyangoz sıvısının cilt tarafından emilebilmesidir ki bu da iz oluşumunu önlemek ve onarmak için hızlı bir şekilde çalışması demektir.
  Proteinlerin yanı sıra cildimizin zarar görmüş dokuları yenileyebilmesi için çeşitlivitaminlere ihtiyacı vardır ve bunlar yine Salyangoz sıvısında yer almaktadır:A vitamini , C vitamini ve E vitamini. Bağ dokularında oluşan enfeksiyonlara iyi gelen Doğal antibiyotikleri de unutmamak lazım.
  Salyangoz sıvısında yer alan tüm aktif maddeler ve tabii ki ELıCıNA doğaldır. Cildin iyileşmesi için kullanılan çoğu maddenin elde edilme şekilleri sert kimyasal ve fiziksel işlemlerden geçmektedir ve işlemler sırasında da çoğu madde özelliğini kaybetmektedir ve vücut tarafından da kabul edilmez.

  ELICINA cildinizin yenilenmesine doğal olarak yardımcı olmaktadır. Pek çok cilt sorununu düzeltmek içinde kullanabilirsiniz.
  Batıklar ve Traş Iritasyonları


  ELıCıNA®,Tıraş sırasında yaşanacak kesikler için idealdir. Kolajen ve elastin cildin kendisini onarmasına yardımcı olurken içerdiği Glikolik asit ölü deri hücrelerin dökülmesine sebep olarak batık ve pürüzlerin giderilmesine yardımcı olur..

  · Genelde kalın ve sert cilde sahip erkekler için ideal
  · Uygulaması çok kolay. Günde 1 ya da 2 defa sadece bir dakika
  · Doğanın en iyi 7 maddesini doğal olarak içeren tek bir ürün.

  ıçerdiği doğal Glikolik asit ve buna ek olarak Allantoin ,Proteinler ve doğal antibiyotikler ,Elastin ,Kolajen sayesinde cilt kendini yeniler. Elicina®’nın günlük kullanımı ile ölü deri hücreleri birbirine bağlayan yapışkanı eritir.bu işlem sağlıklı bir cilt için temel gereksinimdir.

  Erkeklerin cildi her gün tıraş ve alkollü after shave’lere maruz kaldığı için hassasiyet ve tahriş durumlarını yaşamaktadır.
  Tıraş olmak veya diğer kıl alma yöntemleri kıl foliküllerini irite eder acıya ,kızarıklığa ve ciltte reaksiyonlara neden olur. Bunun yanı sıra yeni tıraş edilmiş ve keskin olan kıl tekrar kıl batması olarak karşınıza çıkabilir .
  Elicina®’nın patentli doğal içeriği erkeklerde ve tıraş olanlarda sıkça rastlanan tıraş tahrişlerini, batıkları azaltır ve sonuç olarak ciltte gözle görülür düzelme ve yenilenme gözlemlenir.Bunun yanı sıra yaşlanmış ve güneşten etkilenmiş ciltlerde de anında gözle görülür sonuçlar verir.
   
 14. 6 Nisan 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 15. GuerillaTanya

  GuerillaTanya Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  26 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  838
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  keloid'e nasil iyi gelebilir ki...koskoca ameliyat bile ise yaramiyorken...
   
  ayaza bunu beğendi.
 16. 9 Nisan 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 17. nisesin

  nisesin Guest

  salyangozların ürettiği sıvı hücrelerin kendilerini yenilemelerinde yardımcı oluyor. bundan dolayı kendi kabuklarını bile tamir edebiliyorlar. bu krem size yardımcı bir üründür cildin kendini yenilemesinde önemli bir rol oynar. ürün üzerinde yıllardır araştırmalar yapılmıştır ve geliştirmek için hala da yapılmaktadır.
   
 18. 2 Haziran 2010
  Konu Sahibi : nisesin
 19. AskAsk

  AskAsk Popüler Üye Üye

  Katılım:
  9 Şubat 2009
  Mesajlar:
  2.882
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  nereden alabiliriz bu kremi acaba?