Elimi neye atsam kuruyor :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mutsuz82 tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : mutsuz82
  1. mutsuz82

mutsuz82 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    142
    Ödül Puanları:
    48
    Bugüne kadar ne istediysem hep yarım kaldı hiçbiri gerçekleşmedi veya sonu gelmedi 3 yıldır işsizim ingilizce öğretmeniyim 1 sene ücretli öğretmenlik yaptım orda da başıma gelmeyen kalmadı zaten ondan sonrada hiçbir iş çıkmadı cv göndermediğim okul, dershane kalmadı iş yok yok evde pinekliyorum. Nişanlımla bir türlü evlenemiyoruz her zaman bir sorun çıkıyor her zaman bir sorun bitiyor arkasından diğeri geliyor. İşten çıkıyor iş bulamıyor iş buluyor parasını alamıyor para sorunu haloluyor ailesinin hastalığı yada başka birşeyi çıkıyor. Okuldaki arkadaşlarım ya sen nasıl iş bulamıyosun hayret bişey diyorlar hepsinin işi gücü var benden sonra mezun olanlar bile çalışıyor ben nedense çalışamıyorum bir türlü. İnternete, alışveriş merkezinin panolarına, apartmanlara ilan verdim hiç ses çıkmadı.Bir şey yapmaya karar veriyorum herşey tıkırında gidiyor son anda bozuluyor.Abartmıyorum arkadaşlar bu anlattıklarım azı daha neler var herşeyde bir hayır vardır diye teselli bulmaya çalışıyorum ama artık sabrım kalmadı.Bir arkadaşım birini tanıyomuş kısmet açma işiyle uğraşan ona götüreyim seni dedi aslında kafama yattı ama genede korkuyorum Allah katında günaha girermiyim diye ama böyle de nasıl yaşıycam ne yapıcam bilemiyorum. Bana bi akıl verin kızlar ne yapıyım ben? Kısmet açma ile ilgili bilgisi olan varsa yazsın lütfen.senağlama

2. 28 Eylül 2009
  3. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    çevirmenlik, dış ticaret gibi kollar düşünmez misin?

4. 28 Eylül 2009
  5. Catharsis

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    birkaç sorum olacak sana..

lisans örgün öğretim mezunu musun? yoksa aöf mi?
    ingilizce dışında yabancı dilin var mı?
    çevirine güveniyor musun?ne düzeydesin?
    illa öğretmen mi olmak istıyorsun?

belki bir önerim ve ya yardımım dokunur..

6. 28 Eylül 2009
  7. mutsuz82

Beğenildi:
    142
    Ödül Puanları:
    48
    Lisans örgün öğretim mezunuyum. Başkent Üniversitesinden.Başka yabancı dilim yok. Çevirim ne yalan söyliyim pek iyi değil yani zorluk çekiyorum advance (ileri) düzeyim. Aslında birinci tercihim öğretmenlikti ama başka alanlarda da iş baktım orda da bişey bulamadım teşekkür ederim ilgin için

8. 28 Eylül 2009
  9. Catharsis

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    canım şöyle söyliyim ..
    ingilizcen eminim çok iyidir ama çevirime güvenmiyorum diyosan olmaz. bürolar kazık gibi tıp,ticaret cevırılerı koyarlar önune,,deneme çevirisi derler.. çevir gel derler..
    keşke bir yabancı dilin daha olsaydı, aslında yeni bir yabancı dile baslayabılırsın. mesleki eğitim kurslarına da gidebilirsin.. ama bütcen elverir mi bilmem.. özel de okumuşsun gerçi üniyi.. burslu değilse..
    bir de madem çevirmenlikte güvenim yok diyorsun. yönetici asistanlığı düşünmez misin? filoloji ya da ing ögr mezunu arıyolar.. biraz stresli ama kalifiyeysen eğer ki sen öylesin iyi kazanabilirsin..
    ya da madem öğr istiyosun, kpss niye olmuyor güzelım 3 senedir?

Son düzenleme: 28 Eylül 2009
  10. 28 Eylül 2009
  11. mutsuz82

Beğenildi:
    142
    Ödül Puanları:
    48
    Canım kpss'yi bir türlü kazanamıyorum matematik sıfır bende onunda etkisi oluyor eşek gibi çalışıp giriyorum oda olmuyor bir türlü belkide bendedir sorun onuda bilmiyorum.Aslında 2. dil italyanca olarak seçmiştim ünv. 2 kur ama devam ettiremedim ders saatleri uymadığı için artık ailemden bişey istemeye çekiniyorum bu kadar okuttular beni şimdi bide beni kursa gönderin diyemem herkes iş sahibi olup kendi ayaklarım üstünde durmamı bekliyor benden ama malesef beceremiyorum bunu. Yönetici asistanlığını düşünürüm tabi artık her işi düşünüyorum da hiçbir deneyimim yok bu konuda kim beni asistanı yapar ki

12. 28 Eylül 2009
  13. Catharsis

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    canım bak istanbuldaymışsın. şansın var yani. bir sürü insan kaynakları aracı kurum var ve bunlara çok fazla böyle iş düşüyor.. ben de ingiliz dili ve ed mezunuyum ve ben iş arama sürecindeyken bana çok sordular yönetici asistann. düşünür müsün diye.. ellerinden en fazla gecen pozisyonlardanmıs..

canım madem zor durumdasın.. şık bir cv hazırla bu kurumların tellerıne netten ulaş ve randevu iste.. bu tarz bir iş bakıyorum geleyim tanısalım de.. girgin ol,saçını basını yap güzelce,giy takım elbiseni git. internetten basvuru yapıp sonra kös kös evde oturmakla olmuyor.. inan bana tek değilsin.. o kadar iyi eğitimli insan haksız mücaadeleden senin durumunda. çok atak olcaksın..
    keşke çevrem falan olsa sana daha iyi yardımcı olabılsem.. gene de sorup soruşturayım.. en azından fikir verebilirim belki...
    bir dersane ve ya özel okula girip calısmayı denedın mı cok fazla stajer öğretmen arıyolar.ilk yıl pek cazip değil kosulları ama sonda düzelir.
    kariyer.net
    yenibiris.com
    secrecv.com
    monster.com

bunların hepsinde cvın var mı

14. 28 Eylül 2009
  15. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Ne güzel ing.öğretmeni olmuşşun
    onu olmak isteyipte olamayan en büyük hayali bu olan kaç kişi var bu hayatda..
    yetinmeyi bilmek bazen mutluluk getirir
    bende bilmiyorum nasıl yetinmeyi bilir insan ama
    sanırım yapmamız gerekn bu...

16. 28 Eylül 2009
  17. Catharsis

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaş ing öğr bitirmiş. iş bulamamaktan yakınıyor. nasıl yetinebilirki bununla anlamadım ben

18. 28 Eylül 2009
  19. esrazey

esrazey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    anladığım kadarıyla özel üniversitede burs almadan okumuşsun.
    maalesef öss'de yeterli puan alamayan kişiler maddi durumları iyi ise özel okuyorlar.bu sefer de karşılarına kpss çıkıyor.özel okuyanların çoğu başarısız oluyor kpss'de.maalesef kpss'nin özeli yok.
    ayrıca özel şirketler çok iyi araştırıyor.hangi üniversiteden mezun,burslumu burssuz mu?kaç dil biliyor vs.
    Allah yardımcın olsun.
    ekmek aslanın midesinde değil maalesef artık aslanda aç.