Elin sz himi ailemin yaptklar iimi actyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve balxixmnur tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

7 Aralık 2009
    Konu Sahibi : balxixmnur
  1. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben sürekli çalışmak zorunda bırakıldım 4-5 yaşlarındayken bile annem ellerime vurur toz almamı söylerdi çocuklar gibi istediğimi yapamadım maalesef. sadece anneminmi babamında yanında oldum hep abimse ya gezdi ya yattı. annemle babam kavga ederler arada ben dayak yerdim am yinede annemi korumaya çalışırdım. babamın ailesinden de korudum hep annemi. zorlu bir mücadeleyle okudum işimi buldum binlerce şükürler olsun. ama yinede yaranamadım. tüm maaşımı babama verirdim oysa. abim hep hazır yiyici oldu herşeyini aldılar herşeyini yaptılar. ben hep kandırıldım sanada yapcaz dediler evleirken bişey yapmadılar. üzüldüm kızdım ama yinede boyun eğmedik eşimle. çünkü eşimin aileside öyleydi. eşyalarımızı aldık düğünümüzü kendimiz yaptık. evlendikten sonra çok zor günler geçirdik aç yattık defalarca ama yinede ailelerimize muhtaç olmadık. arabamızı aldık bir hayırlı olsun demediler şimdide evimizi aldık krediyle yinede bir takdir yok. hiç destek yok bir yemek yapar çağırır insan dimi yok yok maalesef. yinede istemedik eşimle çorba içeriz kuru ekmek yeriz dedik. eşimin ailesi bizi hep ayırmak istedi. ama şu an içim öyle yanıyorki kendi ailemde ayırmak istiyormuş meğer. ramazan bayramının birinci akşamı babam bana çattı hiç sebep yokken babaanneme götürelim sizi demiştik oysaki. abimler bizi kıskandıkları için bir süredir olay çıkartıp duruyorlarmış ben pek takılmıyordum mevlam herkesin gönlüne göre versin deyip geçiyordum. ama ne yaptılar ettiler işte annemle babam beni çok üzdü gitmedim o gnden sonra. abimle herkese yalan şeyler anlatıyormuş meğerse. ben kavga çıkartmışım babaannemi istememişim. yok öyle birşey ben götürecektim babamı annesine. ama içim öyle acıyorki anlatamam.
    kaynanamın görümcemin yaptıklarını umursamıyordum üzülüyordum ama çabuk geçiyordu. şimdi eşimi çok iyi anlıyorum kendi ailesinin yaptığı insana çok koyuyor iftira çok kötü birşey günlerdir uyumuyorum hep ağlıyorum. benim hatam aileme karşı gelmemek hep onlara destek olmakmıydı anlamıyorum. yüreğim paramparça. bu günden sonra annem babam kardeşim yok benim tek eşim var. Her kötülüğün er veya geç bir cezası vardır, iyiliğinde mükafatı. mevlam herkesi bildiği gibi yapsın başka ne denilirki

2. 7 Aralık 2009
  3. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Anne baba olmak aslında meslek. Bilinçsiz atılan her adımın başka bir hayatı ne kadar derinden etkileyeceğini, tüm geleceğinin kend,i ellerinde olduğunu bilmeleri , hissetmeleri gerek. Çok üzüldüm ama eşinle mutluysan takmamaya çalış. Kendi çocuklarını da güzel güzel yetiştirirsin.

4. 7 Aralık 2009
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Zaten hep en yakınındakiler canını yakar insanın..
    En güzeli uzak olmak,mesafeli durmak..
    Kendi kanınız canınız bile olsa sizi üzüyorlarsa uzak duracaksınız..
    Kendinize ait yepyeni bir hayatınız var,bozulmasına izin vermeyin...

6. 7 Aralık 2009
  7. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Üzülme sakın. Biliyorum kolay değil. Ama işte bu kardeş kıskançlıkları hep var. Ailelerde şöyle birşey var; kendi ayakları üstünde durabilen, kendi kendine bakabilen evlat hep ikinci planda oluyor. Diğeri ise tabiri mazur görün "adını deliye, kıçını çalıya vermiş" hesabı; hep kollanmak zorunda olan, elli yaşına da gelse bakıma muhtaç olan çocuk gibi algılanıyor. O şekilde davranılan kardeş de hem bunun ezikliğini yaşadığı için kıskanç ve hırçın oluyor, hem de bu hazırcılığa alıştığı için vazgeçemiyor bu davranışlarından.
    Ben çok şükür böyle şeyleri hiç yaşamadım, bilmedin. Bir kardeşim var pırlantalara değişmem, annem babam hak geçirmemek için kuyumcu terazisi gibi davranırlar. Ama çok yakın çevremde var böyle örnekler. Nasıl bir üzüntü olduğunu çok iyi anlıyorum.
    Sen başın dik yürü yolunda, elbet birgün herkesin hatasını anlayacağı vakit gelecek. O zamana kadar kendini korumak adına biraz uzak dur, mesafeni koru. Ama anneye babaya küslük de yapma. Saygını koru, evlatlığını yap. Ama kendini yıpratacak kadar da iç içe olmamaya çalış. Sabır dilerim.

8. 7 Aralık 2009
  9. balxixmnur

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    beni hep üzdüler yinede küslük yapmadım herşeylerine ben koşturdum evlatlık görevimi yapmaya çalıştım ama nafile yere uğraşmışım. annemin en son sözü senin yuvanı yıkarım oldu ben yinede bişey demedim yapabiliyorsan yap nabayım dedim. ama yuvamı yıkmak istemeleri çok kötü birşey. ben annemle babam ayrılmasınlar diye çok savaş verdim. ben mutluyum şükür çok iyi anlaştığım bir eşim var. neden bizim yuvamızla uğraşıyorlar. onlarda hatalarını anlayacaklar ama çok geç olacak maalesef. beni toprağa koyunca değerimi anlayacakalr galiba ama bu dünyanın öbür dünyası var. herkesi kandırabilirler beni suçlayıcı konuşabilirler ama Allahı kandıramazlar. abimde çok büyük hakkım var ve helal etmiyorum artık bir kuruşumu bile. benim evimden aldıkalrı kirayı, geçmişte okurken gönderdiğim paraları, düğününde harcadığım paraları. hiçbirini helal etmiyorum. ben evlatlık ve kardeşlik görevimi fazlasıyla yaptım. şimdi yuvamı karuma vakti uzak durmak en iyisi galiba.

10. 7 Aralık 2009
  11. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Haklısın, ne desen haklısın. Çok iyi anlıyorum ben seni. Ama işte dedim ya sakin kalmaya çalış. Uzak dur ama saygısızlık yapma, haklıyken haksız duruma düşme. Eşin de yanındaysa sorun yok, çocuklarına harca tüm enerjini.

12. 7 Aralık 2009
  13. balxixmnur

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim cnm. ben asla saygısızlık yapamam zaten sabırlı olmaya çalışıyorum hep. inşallah mevlam bir çocuk verir bize ona sarılırım yaralarımı onunla sararım. Mevlam büyük inşallah yüreğimdeki acı geçer

14. 7 Aralık 2009
  15. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bu hayatta tek başınasın..her zaman...

16. 7 Aralık 2009
  17. balxixmnur

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    şöyle bir düşündümde evet üzdüler beni ama kimse ailesini seçemiyorki nabalım buda benim kaderim miş. ama iyiki onları dinleyip okumamazlık etmemişim. iyiki işimi bulup çalışıyorum. ayaklarımın üzerinde dimdik duruyorum şükürler olsun. eşime her zaman derim Allahım bizi birbirimize dahi muhtaç etmesin diye. güzel bir işim var, evim var, arabam var herşeyden önce çok anlayışlı herşeye yardımcı olan bir eşim var. bu günümüzü arattırmasın mevlam.

18. 7 Aralık 2009
  19. electra_

electra_ Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    280
    Ödül Puanları:
    153
    canım yazını okuduğunda aklıma ilk gelen çok şükür kocası iyi biriymiş oldu. sen artık kendi ailene bak.
    bırak diğerlerini her türlü desteğinide çek. insan evladının her zaman en iyi yerlerde olmasını ister
    senin ailen ne güzel mutlu iyi bir eşi var diyeceğine sizi ayırırım demiş ne kötü. uzak dur tatlım sen hepsinden eşinle senin zaten kocaman bir dünyanız vardır başka kimseye ihtiyacınız yok. bebişinizde olur insallah. eşinle bilmiyorum paylaştın mı ailenin dediklerini ama bence paylaş herşeyi. bilsin oda.
    hep mutlu olman dileğiyle.