Elinizde5.000-10.000YTLvar; kendi işinizi kurmak istiyorsunuz ne üzerine olurdu?

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve ccerence tarafından 6 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : ccerence
  1. ccerence

ccerence Guest

arkadaşlar eliniz de 5.000-10.000lira arası bir bütçeniz olsaydı ve kendi işinizi kurmak isteyenlerden olsaydınız ne gibi bir iş kurardınız ya da ne üzerine?

değerli fikirlerinizi merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim.

2. 6 Mayıs 2008
  3. cosmopoli

cosmopoli Nazar boncuğummm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Ah tatlım yaaa, bizdede okadar para var 10.000 ytl kadar
    Ama ne yapılabilirki çok az bence istanbul gibi bi yerde iyi bir iş kurmak için,
    Eşin değil ama sen belki bijuteri gb bişey açabilirsin

4. 6 Mayıs 2008
  5. baxgxcan

baxgxcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    o parayı geriye koyar maaşlı bir işe girerdim sigorta vergi kiraa cart curt valla ben o strese giremem allah sıze kolaylık ve hayırlı bir iş versin.............................

6. 6 Mayıs 2008
  7. *mavili*

*mavili* ...:::Ruzişim:::... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bu Para Bir Iş Kurabilmek Için çok Az.bizimde Bu Kadar Paramiz Var Hatta 15,000 E Kadar çikiyor Ama Yetmiyor...
    En çok Son Zamanlarda Su Satişi Yapiliyor.ve Bizim Buralarda çok Revaçta...
    Onu Düşündük Eşimle.ama Arkasi Büyük Doblo Tarzi Bi Ticari Araç Gerekliymiş.miş.miş.
    Daha Bi Düğnya şey Yetmiyor Ki Para...
    Ama Gerçekten Bi Işe Girecek Olsak Kesinlikle Bir Cafe Işletmeyi çok Isterdim.tam Bana Göre Bi Iş.

8. 6 Mayıs 2008
  9. ccerence

ccerence Guest

nası az canım misal abim ticaretten çok iyi anlar bi sürü fikir üretiliyor.ki 100lirayla bile iş yapılır "işi bildikten sonra"

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

ya ben ne zmanadır iş arıyorum bulamadım..şimdi arabayı satıp iş mi kursam ki diye düşünüyorum bi kısmıyla.eşim gene kendi işine devame dicek ben kendim yapıcam bu işi.bakalım araştırıyorum bişeyler.
    nasip.
    emnim ticaretten iyi alan hatunlar vardır forumumuzda yaratıcılıklarını konuşturmalarını bekliyorum :)) akıl akıldan üstündür.
    cevap veren verecek olan herkese de teşekkür ederim..

10. 6 Mayıs 2008
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.365
    Ödül Puanları:
    363
    Cerencim Allah yardımcın olsun inşallah!:teselli:
    Ben cesaret edemiyorum, sen muvaffak olursun inşallah!
    Çevreme bakıyorum da gerçekten hareketli güzel bir yerde yaşıyorum. Ama gördüğüm kadarı ile belli bir marka olmadığı sürece tekstil ve ayakkabı ölmüş maalesef!
    Belki ufak çaplı bir bijuteri ya da parfümeri diyecem ama inan ki onların da maliyetini hiç bilmiyorum.:sm_confused:
    Zaten sadece şansın bol,yolun açık olsun diye uğradım sana sadece..yerimseniben

12. 14 Haziran 2008
  13. umutsuzca

umutsuzca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    185
    Ödül Puanları:
    93
    ya camaşırcılık olabilir eğer yer iyiyse herkes cok afedersiniz ama don sütyen çorap illaki alır yani yada bakkal fln

14. 14 Haziran 2008
  15. AYDANNN

AYDANNN Guest

bence gelinlik ve çeyiz işi satan biryer olabilir yada yün iplik örgü işi olabilir bir kuaför bulabilirsen ara mahallelerde kuaför dükkanı olabilir. başarılar.

16. 14 Haziran 2008
  17. wampirella_mk

wampirella_mk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    öğrenci kentinde en ii çamaşır yıkam merkesi olur :) al bi kaç çamaşır makinesi..uygun fiattanda yıka gençlere.. birasda reklamını yap fıstık gibi..

yada fast food dükkanı da olabilir..sonuçta kimse yemeksiz yaşayamaz..

18. 23 Haziran 2008
  19. civcivim

civcivim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu tür konularda fikr almaktansa bulunduğun yada işyeri açmayı düşündüğün yeri iyi gözlemle ne eksik var hangi mallara sürüm fazla olur o önemli.şüphelerin varsada gerçi şüphelerinin olması gerekmez kendi dükkanını işletmektense başka bir şirkette çalışmanı tavsiye ederim.en azından aylık eline geçecek parayı bilirsin.kendi işin olduğu zaman bunu hiçbir zaman hesaplayamazsın.yok sezon kapandı yok millet tatile gitti yok okullar açılıyo yok enflasyon bunlarla uğraşıp kafanı yormaktansa birikmiş paranla altın al koy kenara.en garantisi bu.