Eliptik Bisiklet almadan önce.... Tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir?

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve addictive tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : addictive
  1. addictive

addictive Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir eliptik bisiklet (eliptik trainer) almak için araştırmalar yapıyorum.
    Bilmeyen arkadaşlar için eliptik bisikletin normal bisikletlerden farkı ayakta kullanılıyor olması. Bazıları kayışlı, bazıları da manyetik olarak çalışıyor. Manyetik olanlar daha sessiz ve biraz daha pahalı. :sinifsinif: Kolları sabit veya hareketli, seleli veya selesiz seçenekleri de var.

Ben vücudumun üst bölgesinin de çalışmasını istediğim için kolları hareketli olandan almak istiyorum.
    Kullanan arkadaşların marka tavsiyelerini, tecrübelerini öğrenmek istedim.
    Almadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Hangi markayı aldınız, memnun musunuz? Aletle nasıl çalışmalar yapıyorsunuz? Aletin kolları bazı kişilerin boyuna kısa geliyormuş sizde böyle birşey oldu mu?
    Paylaşırsanız sevinirim.

2. 24 Ocak 2010
  3. catgirl24

catgirl24 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bakıyorum şimdi ama yazan olmamış...

4. 25 Ocak 2010
  5. addictive

addictive Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kimseden ses yok evet.. ama ben sonunda aldım bisikletimi. belki araştıran arkadaşlara fikir olur: Markası modeli: DYNAMIC BP-365
    manyetik ve sessiz çalışıyor. 8 zorluk seviyesi var. nabız ölçebiliyor. lcd ekranı var, mesafe, zaman, kalori, hız, vücut yağ oranı hesaplama gibi fonksiyonları mevcut. hepsiburadadan indirim sırasında aldım, çok memnunum.

6. 28 Ocak 2010
  7. saydin78

saydin78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım ne kadara aldın? Bende uzun zamandır araştırıyorum ne alacağıma karar verememiştim en sonunda eliptik bisiklete karar verdim doğru mu yaptım sence? Twist-shape de iyi diyorlar ama eliptik daha çok bölge çalıştırıyo gibi geldi bana. Sence doğru mu düşünüyorum canım?CADIARZU

8. 29 Ocak 2010
  9. addictive

addictive Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benimkinin fiyatı normalde 550TL gibi ama ben hepsiburadada bu modelde %50 civarı indirim yakalayıp 270 TL gibi bir fiyata aldım. Anlayacağın kayışlı eliptik bisiklet fiyatına manyetik aldım ve iyi ki almışım diyorum. Çok terletiyor, ben şahsen verimli buldum. Twist-shape veya eliptik seçmen maddi imkanına bağlı biraz, twist-shape de faydalı olabilir, denemedim ama kesinlikle eliptik tavsiye edebileceğim birşey! Alabilirsen de manyetik olanlardan al çünkü kullanım sırasında manyetik olanda hareketin akıcılığını hissediyorsun. Ayrıca kayışlı olanların kayışlarında zamanla deformasyon görülüyormuş, yeni kayış gerekiyormuş. Bunu da göz önünde bulundur derim. Hatta mümkünse alışveriş merkezlerindeki eliptik aletleri dene, ben öyle yapmıştım. Farklı marka aletlerin kullanımındaki rahatlık farkını daha rahat hissedebilirsin.

10. 29 Ocak 2010
  11. saydin78

saydin78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Canım yardımın için teşekkürler, deneyip bir eliptik bisiklet almaya karar verdim olumunekankayizsmile ilgine tekrar teşekkür ederim. Bu hafta sonu dolaşacağım bütün büyük marketleri ona göre alacağım opuyorumnanaktan

12. 2 Şubat 2011
  13. haticedeniz

haticedeniz Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eve spor aleti almayı, bunlara dünya kadar para ödeyip sonra da odadan odaya ,en son da balkona atmayı tavsiye etmiyorum. Bu paraya gidip bir spor salonuna üye olun ve tüm vücudu , uzman birinin vereceği programla çalışın derim. Ama illa alacağım diyorsanız eliptik bisiklet yürüyüş bandı veya normal bisiklet almaktan iyidir. Marka tavsiyem proteustur, fiyatı 2250 tldir.

14. 7 Şubat 2011
  15. tugcevrd

tugcevrd Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  16. 16 Şubat 2011
  17. MisaZuga

MisaZuga Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba Kızlar, Yeni Üye oldum
    ben de Led Magic var ama cok zor kuLLanması hem cok ses cıkartıyo hemde 1 dk zor beLa dayabiliyorum
    1 haftadır arastırıyorum eliptikmi koşu bantımı die ,eliptik hem fiyat hemde seLüLit için daha ideaL geLdi bugun yarın siparişini vericem..geLişmeleri yazacağım

Bir spor Hocası Arkadasımın tavsiyesi şöyle:

"eliptik bisiklet güsel ayakta hareketli de egzersiz yapabiliyosun. her zaman ayakta daha hareketli egzersizler daha çok kalori yakmana ve yağ yakımına daha fazla yardımcı olur.."

18. 22 Şubat 2011
  19. MisaZuga

MisaZuga Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Sonunda eliptik pisikletimi aldım ama üzerindekı gostergeden hiç bişey anlamadım :KK53: 1.23 gibi bişey gosterıyo eger bu kalorıyse 123 kalori olmaz demı ?