Eliptik bisiklet kullanıpta zayıflayanlar lütfen yardım

Konusu 'Spor ile Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve demeter_demeter tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : demeter_demeter
  1. demeter_demeter

demeter_demeter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Uzun zamandır paylaşımlarınız takip ediyorum ve çok samimi buluyorum. Bana güven veriyor bu site. Bundan dolayı sizlere sormak istedim.
    Ben 26 yaşındayım 1.62 boy 67 kilo
    Aslında çok yemek yemiyordum fakat abur cubura dayanamıyorum çok yiyordum.
    1 hafta önce voitin eliptik bisikletini aldım ve orta ayarda günde 3 kez 20 dk biniyorum. Toplamda 1 saat biniyorum gün içinde. 45 dk ayakta 15 ddk da oturarak biniyorum.Ayrıca twist hareketi de yapıyorum 20 dk.
    Öğretmen olduğum için gün içinde çok da hareketsiz değilim. Okul yorucu oluyor.
    Sabahları yarım simit,öğlen yarım simit, akşamda sebze yemeği ve az pilav yiyorum. Bol su içip çok da acıkırsam meyve yiyorum.
    1 haftada 1.5 kilo verdim. Ve sıkılaşmış gibiyim.
    Sizce ayda 5 kilo vermek için yaptıkalrım yeterli mi.
    Eliptik bisiklet kullanıpta zayıflayanlar bana cevap yazar mısınız

2. 30 Eylül 2011
  3. cimcimeem

cimcimeem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bir kaçgün önce spor hocasına mail atmıştım sorumu yanıtlamış ve eliptik bisikletin kadınlar için çok faydalı olacağını söylemiş normal bisiklet ve koşu bandına nazaran...malum kalçalar selülitler :KK1:

4. 1 Ekim 2011
  5. irongirl

irongirl Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    bana da bir hekim önerdi...voit marka boch da da satılıyor dedi.. ilk fırsatta ben de alacağım...şu an leslie..

6. 5 Ekim 2011
  7. olu_gelin

olu_gelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben ben ben!! aynı eliptik bende de var. kullanırsan cidden faydasını görürsün. gerçi ben hastalandıgım ve ilaç tedavisi gördüğüm için verdiğim kiloları geri aldım. ama 1 hafta boyunca her gün 30 dk yaptıgımda bile farkı herkes görebiliyordu.
    tebrik ederim seni.

Hedefzayifolmak bunu beğendi.
  8. 1 Kasım 2011
  9. nefise49

nefise49 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    31
    Bir fitness eğitmeni olarak eliptical bisikleti öneririm hem vücudu çok koordineli çalıştırıyor hemde kalori yakımı üst düzeyde oluyor bir de interval çalışma eklerseniz etki maxsimuma yükselir.Eliptical bisiklet tüm vücudun yanı sıra özellikle kalça ve baseni küçültüyor karına da yaptığı etki tartışılmaz.

begum75, paranoma ve elyesa27 bunu beğendi.
  10. 7 Aralık 2011
  11. metionin

metionin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    peki kaç dakika binilmeli, ben salona gidiyorum hoca bana değiştirerek yap dedi mesela; 10dak yürü, 15dak eliptik sonra 10dak normal bisiklet sonra tekrar 10dak eliptik yap...
    normalde 30dak durmadan yapıp yürüyüş 10dak ve 15dka bisiklet yapıyordum kafam karıştı

12. 10 Aralık 2011
  13. incecikk

incecikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    nefise canım madem fitnesseğitmenisin benim de sana danışamam gereken bır konu var.cevaplarsan cok sevınırım.boyum 1.68. kılom 60. 55 kg olunca kendımı cok ıyı hıssedıyorum.elımde elıptık bısıkletimekık alet,dambıl ve atlama ıpı var.bunlarla nasıl bır program uygulamalıyım.yardımcı olursan mınnettar kaırım.

Son düzenleme: 10 Aralık 2011
  14. 13 Aralık 2011
  15. xyzee

xyzee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    spor eğitmeni arkadaşımıza ben de bir soru sormak istiyorum.
    cvplarsan çok sevinirim.. 26 yaşındayım, 1.64 boyunda ve 50 kg.
    ben pilates yapmaya çalışıyorum verimli de oluyor tabi ki, ancak sağlıklı yasamak için yeterli mi pilates yapmak bilmiyorum.
    yanısıra ne önerirsiniz?
    şimdiden tşk..

16. 14 Aralık 2011
  17. sevil1985

sevil1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba bende zayıflamak ıcın koşu bandı alıcaktım fakat formu gorunce fıkrım degıstı spor salonuna gıdıyordum fakat cok sıkıcı gelıyor bana bekarken koşu bandı vardı evde o daha guzel gelıyordu spor salonundakı gıbı sıkılmıyacagımı umıt ederek ya koşu bandı yada bu Eliptik Bisiklet almayı dusunuyorum sızce dıyetın yanında bu aletle zayıflayabılırmıyım koşu bandından dahamı ıyıdır çok merak edıyorum ???? yardımcı olursanız cok sevınırım

18. 14 Aralık 2011
  19. sevil1985

sevil1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    Goodman 210 Eliptic Kondisyon Bisikleti suan bır sıtede ındırımede 219 tl acaba kulanan varmı yardımcı olursanız cok sevınırım